משרד הבריאות: אותרה גרסה ישראלית של הקורונה שהחיסון יעיל נגדה

רוני לינדר-גנץ
מתחם בדיקות קורונה בטייבה, בתחילת החודש
רוני לינדר-גנץ

משרד הבריאות הודיע היום (שלישי) כי אותרה גרסה חדשה של נגיף הקורונה שהתפתחה בישראל. לפי הודעת המשרד, בגרסה החדשה נדבק עד כה מספר מצומצם של אנשים, היא אינה גורמת לתחלואה קשה והחיסון לקורונה יעיל נגדה.

מהמשרד נמסר עוד שהגרסה החדשה הופיעה בבדיקות שנלקחו כבר בחודש יולי וכי מאז העדויות לנוכחותה הולכות ומתמעטות. במשרד הדגישו עוד כי הגרסה הבריטית היא הגרסה הדומיננטית עדיין בבדיקות הקורונה בישראל, ומאז החודש שעבר מתגלה ביותר מ-90% מהבדיקות.

מוקדם יותר פרסמו במשרד הבריאות נתונים לפיהם בישראל אין כעת יישובים המוגדרים אדומים לפי תוכנית הרמזור - לראשונה מספטמבר, אז יצאה התוכנית לדרך. התוכנית מדרגת את הרשויות המקומיות ברחבי הארץ לפי רמת התחלואה בהן בנגיף הקורונה ולפי שיעור המתחסנים מקרב תושביהן. לפי המשרד, בישראל יש כעת שבעה יישובים כתומים ו-44 צהובים. כל השאר מוגדרים ירוקים. 

לפי משרד הבריאות, מהבוקר אובחנו 399 נדבקים חדשים בקורונה. אתמול נערכו 42,328 בדיקות לגילוי קורונה, ושיעור החיוביים מבין הנבדקים היה 0.9% - הנמוך ביותר מאז יוני. 638 חולי קורונה מאושפזים כעת בבתי חולים ברחבי הארץ, בהם 423 שמצבם מוגדר קשה ו-206 המחוברים למכונת הנשמה. עד כה התחסנו 5,228,324 איש מפני הקורונה, ו-4,741,946 מהם קיבלו גם את המנה השנייה. 

אתמול ביטלה ועדת החוץ והביטחון של הכנסת את החלטת הממשלה להמשיך את השימוש באיכוני שב"כ לצורך איתור אזרחים שבאו במגע עם חולי קורונה. הוועדה לא אשררה את החלטת הממשלה מלפני ארבעה ימים, להאריך בשלושה שבועות נוספים את איכוני שב"כ במתכונתם הנוכחית. הוועדה השאירה לממשלה פתח לאשר נוסח חדש המצמצם את היקף האיכונים הנוכחי ביממה הקרובה. ככל שלא תאושר תקנה כזו, יפוג תוקף ההיתר לאיכון טלפונים ניידים למטרה זו.

לפי נתונים שנמסרו לוועדה ממשרד הבריאות, איכוני שב"כ סייעו בשבוע האחרון באיתורם של 2.2% מכל החולים המאומתים החדשים. זהו השבוע הראשון מאז שהחלו להשתמש באיכונים שבו הם מסייעים באיתור של פחות מ-5% מהנדבקים החדשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות