פרויקטור הקורונה: מעריך שחובת עטיית מסכה במרחב הפתוח תבוטל בשבוע הבא

לדברי פרופ' נחמן אש, חובת עטיית המסכות במקומות סגורים או במוקדי התקהלויות תישאר בינתיים בעינה

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוק הכרמל בתל אביב, בחודש שעבר
שוק הכרמל בתל אביב, בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד
לוגו הארץ
הארץ

פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש אמר היום (שני) לאתר ynet כי הוא מעריך שבמהלך השבוע הבא תבוטל חובת עטיית מסכה במרחבים פתוחים, כפי שהמליץ הצוות לטיפול במגפות במשרד הבריאות. לדבריו, חובת עטיית המסכות במקומות סגורים או במוקדי התקהלויות תישאר בינתיים בעינה.

אש ציין כי במערכת הבריאות לא מתקיימים בשלב זה דיונים על ביטול חובת עטיית מסכה גם בחללים סגורים. "אנחנו רוצים לראות איך עובר השלב הראשון ואז נראה הלאה", אמר.

משרד הבריאות אישר לצה"ל להתחיל היום בתוכנית פיילוט שבמסגרתה תבוטל החובה לעטות מסכות באימונים ובפעילויות בשטח פתוח של יחידות הכשרה ויחידות לוחמות. ההקלה מותנית בכך שלפחות 90% מהחיילים המשתתפים בפעילות חוסנו מפני קורונה או החלימו ממנה. בתום שלושה חודשים יישקל המשך יישום ההקלה.

פרופ' חזי לוי בבית החולים שיבא, בדצמברצילום: תומר אפלבאום

לפני כחודש אמר מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, כי "אין מחשבה לבטל את חובת (עטיית) המסכות במדינת ישראל". במסיבת עיתונאים שכינס אז אמר לוי כי אין די מידע בנוגע לפוטנציאל ההדבקה של מחוסנים את מי שאינם מחוסנים, וכי "גם אדם מחוסן יכול להוות מקור לנגיפי קורונה", ולכן לדבריו ההנחיה נותרת בעינה.

לוי אמר את הדברים בעקבות דבריו של אש כמה ימים קודם לכן, לפיהם אפשר לוותר על עטיית מסכות באוויר הפתוח. המרכז האמריקאי לבקרת מחלות (CDC) כבר המליץ לאפשר למחוסנים להיפגש בחללים סגורים מבלי לעטות מסכה. לשאלת "הארץ" אם יש כוונה לשנות את המדיניות בנושא, השיב לוי בשלילה והוסיף כי "יש מדינות שעכשיו בגלל התחלואה החזירו את חובת המסכות, שעד לפני כמה ימים היו פטורים ממנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ