יוזמת דרעי נדחתה: המעבר לשעון קיץ לא יידחה בחודש ויחל ביום שישי

המהלך היה אמור להפחית נוכחות אנשים במרחב הציבורי, אולם לא נותר די זמן לעדכון השרתים הממשלתיים. המטה לביטחון לאומי המליץ להשאיר את המעבר בלילה שבין חמישי לשישי, ושר הפנים אימץ את ההמלצה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניידת משטרה בפארק הירקון בתל אביב, ביום שלישי. רבים יצאו לפארק חרף ההצהרות
ניידת משטרה בפארק הירקון בתל אביב, ביום שלישי. רבים יצאו לפארק חרף ההצהרותצילום: תומר אפלבאום

יוזמתו של שר הפנים, אריה דרעי, לדחות את שעון הקיץ ל-1 במאי לא תצא לפועל בעקבות קשיים טכנולוגיים. דרעי הציע את דחיית שעון הקיץ בניסיון לצמצם שהות של אזרחים במרחב הציבורי.

היום (שני) המליץ המטה לביטחון לאומי (מל"ל) שלא לממש את ההצעה בישיבה שהתקיימה בהשתתפות נציגי צה"ל, המל"ל, משרד הפנים, משרד האוצר, משרד התקשורת, משרד המשפטים, רשות התקשוב הממשלתי, מערך הסייבר וגופים נוספים. דרעי החליט לאמץ את המלצת המטה כך שישראל תעבור לשעון קיץ בלילה שבין חמישי לשישי - בשעה 2:00 יש להזיז את המחוגים שעה אחת קדימה ל-3:00. שעון הקיץ צפוי להסתיים ב-25 באוקטובר.

הבעיה המרכזית בדחיית שעון הקיץ היא עדכוני מערכות של שרתים, מחשבים, ציוד תקשורת וטלפונים סלולריים. רשות התקשוב הממשלתית ומטה "ישראל דיגיטלית" במשרד לשוויון חברתי הודיעו אתמול כי כדי לשנות את תאריך החלפת השעונים, על יצרני מערכות ההפעלה לייצר גרסת תיקון, להפיץ אותו, ולאחר מכן להתקין את העדכון בכל שרת, מחשב וטלפונים במחשבי הממשלה ושל גורמים רבים במשק. עדכון השרת כרוך בימי עבודה רבים ולא ניתן לבצע זאת עד יום חמישי בלילה.

דרעי תכנן להביא את המהלך לאישור הממשלה בתקנות לשעת חירום, תוך עקיפת הכנסת. ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אף הודיעו על תמיכה במהלך. בעקבות הקשיים הטכנולוגיים פנה דרעי לראש המועצה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, כדי להכריע בעניין. לאחר שבן שבת המליץ שלא לשנות את המועד קיבל השר את ההמלצה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ