בן 33 ששלח הודעות פיקטיביות מטעם משרד הבריאות יואשם בהפצת פייק ניוז

החשוד יואשם, בכפוף לשימוע, בכך ששלח הודעות לשתי נשים המורות לאחת מהן להישאר בבידוד, ולשנייה להתרחק מחברתה. לטענת החשוד, הוא עשה זאת לאחר שדיווח למשרד הבריאות ולמשטרה שהאשה מפרה את תנאי הבידוד, אך הם לא עשו דבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מחסום משטרתי בת"א, היום
מחסום משטרתי בת"א, היוםצילום: מגד גוזני

הפרקליטות הודיעה היום (שלישי) כי תעמיד לדין תושב ראשון לציון בגין הפצת פייק ניוז בנושא נגיף הקורונה. הגבר, בן 33, יואשם בכפוף לשימוע בכך ששלח לנשים הודעות פיקטיביות מטעם משרד הבריאות המורות לאחת מהן להישאר בבידוד ולשנייה להתרחק מחברתה.

החשוד יועמד לדין בגין עבירות של העברת מידע כוזב במחשב והטרדה באמצעות מתקן בזק. לפי המשטרה והפרקליטות, הוא שלח ארבעה מסרונים פיקטיבים לנשים מתוך תוכנת מחשב, בהם נטען כי הן אוכנו על ידי שב"כ.

החקירה נפתחה לאחר ששניים מהמסרונים הופצו ומשם הגיעו לכלי התקשורת. החשוד טען בחקירתו כי לא התכוון שההודעות יגיעו לתפוצה רחבה. לדבריו, המתלוננת המרכזית, אותה הוא מכיר, נסעה עמו משדה התעופה לאחר ששבה מחו"ל, וסירבה להיכנס לבידוד. הוא סיפר כי החליט לשלוח את ההודעות לאחר שפנה למשרד הבריאות ולמשטרה ודיווח על התנהלותה, אך לדבריו הם לא עשו דבר בעניין.

סנגורו של החשוד, עו"ד אביעד חייט, אמר כי "אין כאן כל כוונה פלילית אלא להיפך, ניסיון למנוע את התפשטות המגפה. צר לי שהמשטרה התנהלה עם החשוד כאחרון העבריינים".

בכירים במערכת אכיפת החוק אמרו כי ההחלטה להעמיד את החשוד לדין נחשבת חריגה מאוד, על אף שבסוף הוחלט להעמידו לדין בגין סעיף מחוק המחשבים, ולא על העבירה מחוק העונשין של פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ותבהלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ