שר הבריאות ליצמן אובחן כחולה קורונה

ליצמן במסיבת עיתונאים במשרד ראש הממשלה, בחודש שעבר
ליצמן במסיבת עיתונאים במשרד ראש הממשלה, בחודש שעברצילום: אוהד צויגנברג
עדכונים

שר הבריאות ליצמן אובחן כחולה בקורונה

שר הבריאות יעקב ליצמן ואשתו אובחנו כחולים בקורונה. לפי לשכתו של ליצמן, השר בן ה-71 ימשיך לנהל סדר יום רגיל מביתו, בהתאם להמלצות הרפואיות. עוד נמסר כי השר ואשתו מרגישים טוב וישהו בבידוד ובהשגחה בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

בעקבות האבחון של ליצמן גם ראש המוסד, יוסי כהן, וראש המטה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, צפויים להיכנס לבידוד. עוד צפוי להיכנס לבידוד האדמו"ר מגור, יעקב אריה אלתר, העומד בראש החסידות שאליה משתייך ליצמן. גם כל אנשי לשכתו של השר ייכנסו לבידוד וכעת בודקים עם מי עוד נפגש ליצמן בימים האחרונים. ראש הממשלה בנימין נתניהו עודכן בפרטים.

(אהרן רבינוביץ)

משרד הביטחון: כל החוזרים מחו"ל יעברו בדיקת חום ותסמינים נוספים

משרד הביטחון הודיע כי מנגנון הטיפול בישראלים השבים מחו"ל ייכנס לפעילות עם השלמת ההיערכות הלוגיסטית. עוד נמסר כי עד להשלמת ההיערכות, כל החוזרים מחו"ל יעברו בדיקת חום ותסמינים נוספים.

לפי ההודעה, מי שיימצא כבעל חום גבוה ומי שידווח על תסמינים ללא חום גוף גבוה, יועבר לטיפול מד"א בנתב"ג ולאחר מכן תתקבל החלטה לאן להעבירו, בתיאום עם משרד הבריאות.

עוד נמסר כי לפי שעה שאר הנוסעים יחתמו על טפסים שמאשרים כי ביכולתם לקיים בידוד ביתי, ולאחר מכן ישוחררו לביתם. מי שאין ביכולתו להיכנס לבידוד ביתי, יועבר למלונית בסיוע משרד הביטחון.

(יניב קובוביץ)

עשרות הפגינו בבני ברק נגד סגירת בתי הכנסת בעיר

עשרות מפגינים מהפלג הירושלמי החרדי הפגינו הערב נגד סגירת בתי כנסת בעיר בשל מגפת הקורונה וחסימת דלתותיהם. הם התעמתו עם תושבים אחרים שהגיעו למקום.

ראשי הערים בני ברק ורמת גן בירכו על החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו להגביל את הגישה לבני ברק, בעקבות התפשטות הקורונה בעיר. ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין מסר: "אני מברך על כך שהתקבלה דרישתי שלא להחיל סגר על בני ברק, ולאזן בין שמירת בריאות התושבים לבין קיום החיים השוטפים בעיר". ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן כתב: "ככל שדברי ראש הממשלה שלא היו מפורטים וברורים מספיק ייושמו באופן חד ומהודק יחד עם השינוי הדרמטי לטובה בהתנהגות האוכלוסיה החרדית, יתכן והמציאות בשטח תשתנה ותהיה קרובה מאוד לדרישתנו המלאה".

(בר פלג)

חולה קורונה בן 72 מת במרכז הרפואי שערי צדק

המרכז הרפואי שערי צדק הודיע כי גבר בן 72 שמת בבית החולים, אובחן כחולה בנגיף הקורונה לאחר מותו. האיש פונה אתמול בלילה על ידי מד"א במצב קשה מאוד ומת בשעות הבוקר. לפי ההודעה, בשל המצב הקשה שבו הגיע, הגבר טופל בחדר מבודד על ידי צוות ממוגן ונלקחה בדיקה לקורונה. לחולה היו מחלות רקע.

(אהרן רבינוביץ)

נתניהו: נעלה להצבעה הצעת חוק למענק של 500 שקל לכל ילד לקראת פסח

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב כי יבקש לאשר הענקת 500 שקל למשפחות עם ילדים לקראת פסח, עבור כל אחד מארבעת הילדים הראשונים, ולקשישים. אישור המענק דורש חקיקה, ונתניהו קרא לחברי הכנסת לתמוך בה. בנוסף, גיל הזכאות למענק לעצמאים יירד מ-28 ל-20.

(נעה לנדאו)

נתניהו: נצמצם למינימום את הכניסות לבני ברק ואת היציאות ממנה

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב כי הכניסות לבני ברק וממנה יצומצמו למינימום, והבטיח כי המדינה תדאג לצרכי התושבים. הוא הוסיף כי כל החוזרים לארץ החל ממחר יידרשו להיכנס לבידוד במלונית, וקרא לכל היוצאים מהבית לעטות כיסויי פנים כדי להפחית את סכנת ההדבקה.

(נעה לנדאו)

מד"א הסיע באמבולנסים תושבים לבדיקות במתחם "היבדק וסע" נייד בבני ברק

מד"א הודיע כי הסיע באמבולנסים מיוחדים תושבים מבני ברק לביצוע דגימות במתחם "היבדק וסע" נייד שפועל בעיר. לפי ההודעה, מאות דגימות נלקחו במתחם הנייד של מד"א ומשרד הבריאות, שפועל ביומיים האחרונים ברחוב לח"י בבני ברק.

שירות התעסוקה: 19,203 דורשי עבודה נרשמו היום, שיעור האבטלה עלה ל-24.4%

שירות התעסוקה הודיע כי נרשמו היום 19,203 דורשי עבודה. אתמול נרשמו 32,137, ביום שני 23,978, וביום ראשון 23,946. עוד נמסר כי שיעור האבטלה עלה ל-24.4%. המספר הכולל של דורשי העבודה הפעילים בישראל עומד על 1,017,468. לפי ההודעה, 840,414 איש, המהווים כ-83% מכלל דורשי העבודה, נרשמו בשירות התעסוקה בחודש מארס.

(לי ירון)

נתניהו ייצא מבידוד הערב ב-21:00

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייצא הערב ב-21:00 מבידוד, לאחר שהושלמה החקירה האפידמיולוגית של היועץ במשרדו רבקה פאלוך שנדבקה בקורונה. נתניהו נשלח לבידוד ביום שני, ויסיים אותו הערב, שבועיים לאחר שפגש אותה לאחרונה.

(נעה לנדאו)

קופת חולים כללית ביצעה 3,000 בדיקות קורונה ביממה האחרונה

קופת חולים כללית הודיעה כי ביצעה 3,000 בדיקות קורונה ביממה האחרונה, וכי מדובר בגידול של כ-30% בהשוואה לימים האחרונים. כללית מפעילה שמונה מעבדות ברחבי הארץ: בבתי החולים סורוקה, קפלן, בילינסון, מאיר, כרמל והעמק, וכן בתל אביב ובנשר. במעבדות מתקבלות דגימות באמצעות איסוף של מד"א, בתי החולים ועמדות הבדיקה של קופת החולים.

המשטרה: נפתחו הליכים נגד 98 חשודים בהפרת בידוד

המשטרה הודיעה כי פתחה בהליכים נגד 98 אזרחים בחשד להפרת בידוד, מתוך 926 איכונים שביצעה באופן מדגמי. האיכונים הם חלק מהתקנות לשעת חירום, שהסמיכו את המשטרה לבצע מעקב אחר מי שהוטל עליו להיות בבידוד לאחר שנחשף לחולה קורונה.

(יהושע (ג'וש) בריינר)

משרד החינוך יצמצם את מספר הבגרויות ל-5-3 מקצועות בלבד

משרד החינוך יצמצם את בחינות הבגרות השנה לשלושה עד חמישה מקצועות בלבד. לפי המתווה, יתקיימו בחינות בשפה (עברית-ערבית), מתמטיקה, אנגלית, מקצוע הומני אחד לבחירת התלמיד (ספרות, תנ"ך, היסטוריה, אזרחות) ומדעים למי שלומד.
הבחינות יתחילו בתאריך 22.6 ולא בתחילת מאי כפי שאמור היה להיות.

(שירה קדרי-עובדיה)

המשטרה סגרה פעוטון בג'סר א-זרקא שפעל בניגוד להנחיות

המשטרה סגרה פעוטון בג'סר א-זרקא שפעל בניגוד להנחיות. בלשים הגיעו למקום שם ראו כי בגן נמצאים יותר מעשרה תינוקות, וקראו להוריהם לקחת אותם. בעלת הבית, תושבת היישוב בת 32, נקנסה ב-5,000 שקל וזומנה לחקירה. לפי המשטרה, בימים האחרונים חולקו עשרות דו"חות לתושבי היישוב שהפרו את ההוראות.

נתניהו הנחה להעביר את כל הבאים לישראל מחו״ל לבידוד במלוניות תחת השגחה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את משרד הביטחון להעביר את כל האנשים שחוזרים מחו"ל לבידוד במלוניות או במתקנים אחרים שיוסבו לכך, שם ישהו תחת השגחה. ההנחיה צפויה להתבצע באופן מיידי.

בנוסף קבע נתניהו כי משרד הביטחון יבצע בדיקות לחוזרים מחו"ל ככל שיצליח לספק את הערכות. נתניהו הנחה את משרד האוצר להקצות לכך תקציב באופן מיידי.

(נעה לנדאו)

ארדן: לחיילים שנפרשים ברחובות אין סמכויות אכיפה

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס בכנסת לפעילות המשטרה כחלק מהמאבק בקורונה ואמר כי לשוטרים "יכולות להיות גם תקלות וטעויות". ארדן הוסיף כי לחיילי צה"ל שנפרשו ברחובות אין סמכויות אכיפה: "נאלצנו גם לבקש סיוע מצה"ל כדי להגביר את הנוכחות ואת ההרתעה בשטחים הציבוריים במדינת ישראל. חשוב לי לחדד שחיילי צה"ל שהתחלתם לראות מאז אתמול ברחובות, לא קיבלו סמכויות של שוטר. הם לא מבצעים אכיפה והם לא בממשק עם האזרחים, התפקיד שלהם ובעיקר של נוכחות והרתעה".

על החשש להתפרצות המגפה בבתי הכלא אמר ארדן: "למיטב ידיעתי אין אסירים שנדבקו". הוא הוסיף כי פעמים רבות מפיצים שקרים "שמכניסים ללחץ מיותר". ארדן התייחס לאפשרות של הטלת סגר על יישובים חרדיים ואמר כי "האכיפה היום היא בהיקף חסר תקדים, ואם תהיה החלטה על סגר אנחנו יודעים לבצע אותה בזמן מיידי".

המשטרה קנסה תושבי פורדיס ששיחקו כדורגל

המשטרה קנסה תושבים בכפר פורדיס ששיחקו כדורגל והפרו את ההנחיות. האנשים נקנסו ב-500 ש"ח כל אחד. אחד מהתושבים נקנס ב-5,000 ש"ח לאחר שהתברר כי הוא חייב בבידוד.

מרפאות לבדיקות קורונה ייפתחו בשכונות ויישובים במגזר הערבי

קופות החולים יפתחו מרכזים ומרפאות במגזר הערבי לצורך ביצוע בדיקות לגילוי קורונה. בירושלים ייפתחו מרכזים בשכונת שועפט, שער שכם ובית צפאפא. מרכזים נוספים של קופות החולים ייפתחו בצפון ביישובים אום אל פחם, טמרה, נצרת וסכנין.

מספר חולי הקורונה בבני ברק עלה ל-730 - זינוק של כ-28% מאמש

מספר חולי הקורונה בבני ברק זינק הבוקר (רביעי) ל-730. זו עלייה של 159 חולים - 27.8% - מאז אתמול בערב, אז היו בעיר 571 חולים מאובחנים. אתמול בבוקר היה מספר החולים בעיר 508. עלייה משמעותית במספר החולים היתה הבוקר גם בירושלים. בבירה התווספו היום 131 חולים - 20% - ומספרם עלה מ-650 חולים מאומתים אתמול ל-781.

לקריאת הכתבה המלאה

מספר המובטלים חצה את המיליון: אתמול נרשמו 35,668 דורשי עבודה

שירות התעסוקה הודיע הבוקר כי מספר דורשי העבודה בישראל עומד הבוקר על 1,004,316. אתמול נרשמו 35,668 דורשי עבודה - כ-49% יותר מביום שני (23,978). במארס נרשמו בשירות התעסוקה 843,945 בני אדם, לעומת 23,063 ו-25,456 בינואר ובפברואר בהתאמה. שיעור האבטלה כעת הוא 24.1%.

(לי ירון)

15 עובדים פלסטינים במפעל באזור ההתנחלות עטרות נדבקו בקורונה

דובר הממשלה הפלסטינית, אבראהים מלחם, אמר כי 15 עובדים פלסטינים במפעל בהתנחלות עטרות חלו בקורונה. לפי הדובר, משרד הבריאות הפלסטיני ערך בדיקות ל-25 אנשים מהמפעל, שאבחנו כי הם חלו. שישה מהחולים הם תושבי רמאללה והיתר תושבי אזור ירושלים. עד כה אובחנו בגדה 122 חולים.

בחקירת משרד הבריאות התברר ששבעה מהנדבקים היו במגע עם אחרים שנכנסו לבידוד לאחר שחלו.

(ג'קי חורי)

שיפור משמעותי במצבה של בת 67 שהיתה מורדמת ומונשמת במשך שבועיים

בית החולים וולפסון הודיע כי חל שיפור משמעותי במצבה של אשה בת 67 שהיתה מורדמת ומונשמת במצב קשה במשך שבועיים. האשה שבה ממצרים עם בן זוגה, שם נדבקה בנגיף. בית החולים מסר כי הלילה היא נותקה ממכשיר ההנשמה ונושמת באופן עצמאי, וכעת מצבה מוגדר בינוני.

(עידו אפרתי ובר פלג)

משרד העבודה והרווחה יקצה שישה מיליון ש"ח למיגון צוותים שפועלים בחוץ

משרד העבודה והרווחה יקצה שישה מיליון ש"ח למיגון צוותים שפועלים במסגרות חוץ ביתיות. התקציב מיועד למסגרות הפועלות עם אנשים עם מוגבלויות ונוער בסיכון. בימים אלה מתבצעות גם פעולות מיגון וחיטוי בתי אבות, בשיתוף העמותות המפעילות.

הכסף נועד לרכישת מסכות, כפפות, חליפות חד פעמיות ומוצרים נוספים. כמו כן, ישמש הכסף לחיטוי המבנים. שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס אמר: "הצוותים במסגרות החוץ ביתיות עושים עבודת קודש מסביב לשעון בטיפול ודאגה לאוכלוסיות החלשות ביותר. מיגון שלהם הוא הדבר החשוב והדחוף ביותר ועל כן החלטנו להקצות את התקציב בהליך מהיר".

(לי ירון)

המתה ה-21: בת 98, דיירת נוספת בבית האבות משען בב"ש

אשה בת 98 שסבלה ממחלות רקע קשות מתה הלילה בבית החולים סורוקה בבאר שבע. היא התגוררה בבית האבות משען בעיר, שאחד מדייריו מת בסוף השבוע. לאחר לחצים רבים מצד משרד הבריאות, חברת משען הודיעה כי תבצע בדיקות לגילוי קורונה לכל הדיירים וצוות המטפלים בבית האבות. מבית החולים סורוקה נמסר כי כעת מאושפזים 20 חולים סך הכל, שישה מהם במצב קשה, שניים בינוני והיתר קל. צעירה בת 18 שחלתה שוחררה אמש.

(אלמוג בן זכרי)

כוכבי נזף במפקד הבקו"ם

הרמטכ"ל אביב כוכבי נזף במפקד הבקו"ם לאחר שתמונות מיום הגיוס בבסיס הראו כי החיילים יושבים זה לצד זה ואינם שומרים על הנחיות משרד הבריאות. מפקד כיתה שנידון ל-28 ימי ריתוק ביחידתו יועמד לדין משמעתי כיוון שלא מנע את ההתקהלות ולא דיווח עליה למפקדיו.

(יניב קובוביץ)

מספר חולי הקורונה בישראל עומד על 5,358; 94 מהם במצב קשה

משרד הבריאות הודיע הערב כי מספר חולי הקורונה בישראל עומד על 5,358 - עלייה של 14% מאתמול. 94 מהחולים במצב קשה - עלייה של 19% מאתמול. לפי משרד הבריאות, 76 מהחולים מונשמים. עוד דווח כי עד כה 224 בני אדם החלימו ושוחררו. מניין המתים עומד על 20.

ראש המל"ל: די ביום אחד כמו פורים כדי להכשיל את מאמצינו

ראש המל"ל מאיר בן שבת ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב עדכנו הערב את שרי הממשלה במאמצים להתמודדות עם הקורונה. לפי ראש המל"ל, "אנחנו עדיין באזור המסוכן. די ביום אחד כמו פורים או בהתלקחות מקומית אחת כדי להכשיל את כל מאמצינו. לכן חייבים להמשיך בהגבלות הקיימות ולמלא אחר כל ההוראות".

הוא הוסיף כי יש ארבעה יעדי מדיניות: "הבטחת בלימת המגיפה, שיפור ההיערכות להמשך ההתפשטות, יצירת תנאים ליציאה וחזרה זהירה איטית ומדורגת לשגרה אחרת לחלוטין מזו שהכרנו. כל זה רק לאחר הפסח ורק לאחר השלמת ההכנות".

(נעה לנדאו)

ועדת חוץ וביטחון אישרה את המשך תקנות המעקב של שב"כ למשך חודש

ועדת המשנה הזמנית לענייני שב"כ אישרה את החלטת הממשלה להסמיך את הארגון לאסוף נתונים של אזרחים חייבים בבידוד למשך חודש, כך לפי הודעת הכנסת. יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ גבי אשכנזי, אמר כי "נשמר האיזון הנכון בין הצורך להגן על בריאות הציבור לבין שמירה על הזכות לפרטיות של אזרחי ישראל, ככל הניתן. צמצמנו למינימום הנדרש את המידע המועבר".

הוועדה ביצעה כמה תיקונים בצו הממשלה, ובין היתר הבהירה שיש איסור מוחלט להאזין לתוכן של שיחות, וכן שהמידע לא יעבור ממשרד הבריאות למשרד הביטחון או לכל גוף אחר. בנוסף, לא ניתן יהיה להשתמש במידע בהליכי חקירה או הליכים משפטיים. עוד נקבע כי שב"כ ימחק את הפרטים שהוא מעביר למשרד הבריאות בתוך שבוע, ואת המידע כולו בתום התקופה שניתנה לו הסמכות לסייע במאבק בקורונה. משרד הבריאות יצטרך למחוק את המידע 60 יום אחרי סוף התקופה.

(יהונתן ליס)

תגובות