מספר החולים בטבריה עלה ב-147%; מניין החולים בבני ברק חצה את רף האלף

ביממה האחרונה אובחנו 860 חולים, יותר משליש מהם תושבי יישובים חרדיים - בני ברק, אלעד, בית שמש, ביתר עילית, מודיעין עילית או ירושלים

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בני ברק, היום
בני ברק, היוםצילום: מגד גוזני
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

מספר החולים בטבריה עלה ביממה האחרונה ב-147% - מ-34 אתמול (חמישי) ל-84 היום. עלייה חדה במספר החולים נרשמה גם בצפת, שבה עלה מספר המאובחנים מ-20 ל-27 (35%), וכן בהתנחלויות כוכב יעקב (47%) וכוכב השחר, שבה היה אתמול מאובחן אחד והיום 11 (עלייה של אלף אחוזים).

לפי נתוני משרד הבריאות, 37% מחולי הקורונה שאובחנו ביממה האחרונה הם מיישובים חרדיים. מתוך 860 חולים, 322 הם תושבי בני ברק, אלעד, בית שמש, ביתר עילית, מודיעין עילית או ירושלים.

שכונת נחלאות בירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג

ביישובים אלו נרשם גם שיעור העלייה הגדול ביותר במספר החולים. כך, במודיעין עילית היתה עלייה של 31% חולים ביממה האחרונה, מ-70 אתמול ל-92 היום. בבני ברק היתה עלייה של 14% ומספר החולים בעיר חצה את רף האלף ועומד על 1,030. בביתר עילית נרשמה עלייה של 26%, מ-50 ל-63 חולים; ובירושלים היתה עלייה של 22%, מ-916 ל-1,118 חולים.

גם ביישובים בעלי אוכלוסייה חילונית נרשמה עלייה במספר החולים, אם כי לרוב מתונה יותר. בתל אביב מספר החולים עלה מ-324 ל-346 (עלייה של 6.5%); בראשון לציון עלה מספר החולים ל-125 (עלייה של 3% לעומת אתמול) ובנתניה היתה עלייה של תשעה אחוזים (מ-117 ל-128).

הממשלה אישרה אמש תקנות נוספות לשעת חירום המאפשרות להכריז על אזורים מסוימים שבהם יש "אינדיקציות לתחלואה משמעותית וקצב הדבקה גבוה של נגיף הקורונה" כאזורים מוגבלים. במסגרת התקנות הוכרז עוצר על בני ברק - שכולל הגבלה של תנועת הציבור בכניסה לעיר וביציאה ממנו, מעבר להגבלות הכלליות שנקבעו.

ראש המל"ל, מאיר בן שבת, אמר היום כי יש סימנים להאטה בהתפשטות המגפה בעקבות צעדי הבלימה שננקטו. עם זאת, לדבריו, תמונת המצב אינה יציבה, "יש תנודתיות ויש מוקדים מקומיים שבהם המצב לא טוב". הוא הוסיף כי "יכולה להיות התפרצות במוקדים כאלה, שתשפיע על המאמץ הכללי לרסן את התחלואה הקשה". בן שבת ציין עוד כי ישנה חשיבה על אסטרטגיית היציאה, "אך המאמץ הנוכחי הוא עדיין להבטיח את הבלימה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ