תלמידי החינוך המיוחד צפויים לחזור ללימודים אחרי חופשת הפסח

מדובר בכ-2,400 גני ילדים ועוד 426 בתי ספר, ולפי משרד החינוך אלו מסגרות קטנות מאוד - ולכן מסתמן שיוכלו לחזור לשגרה. המשרד החל לגבש גם תוכנית חזרה הדרגתית לכלל התלמידים, אך זו עדיין לא אושרה במשרד הבריאות

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית ספר סגור בשל הקורונה, בחודש שעבר
בית ספר סגור בשל הקורונה, בחודש שעברצילום: אילן אסייג
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

בתי הספר וגני הילדים של החינוך המיוחד צפויים לחזור לפעול מיד לאחר חופשת הפסח - כך עולה ממתווה שגיבשו בימים האחרונים משרדי החינוך והבריאות. במשרד החינוך הסבירו כי אלו מסגרות קטנות מאוד, ולכן מסתמן כי יוכלו לחזור לשגרת לימודים. מדובר ב-52 אלף תלמידים בכ-2,400 גני ילדים ועוד 426 בתי ספר.

כ-200 אלף תלמידים נוספים עם צרכים מיוחדים, המשולבים בבתי הספר הרגילים בכיתות ייעודיות או בכיתות הרגילות, יוכלו להגיע לאחר חופשת הפסח ל"מוקדים טיפוליים" שיוקמו בבתי הספר שלהם לצורך טיפולים פרא-רפואיים, רגשיים או שיעורים פרטניים. לא תהיה זו תוכנית לימודים מלאה, אלא מערכת שעות מצומצמת של כמה שעות בשבוע. במשרד החינוך הדגישו כי המתווה אינו סופי בשלב הזה, והוא מותנה בקצב ההדבקה בנגיף.

בנוסף להחזרת ילדי החינוך המיוחד לשגרת לימודים, מגבשים במשרד החינוך תוכנית לחזרה הדרגתית לשגרה של כלל התלמידים במערכת החינוך, שלא אושרה עדיין במשרד הבריאות.

לפי התוכנית, הלמידה תהיה במשמרות של חצאי ימים ולסירוגין, כך שכל תלמיד יגיע לבית הספר שלוש פעמים בשבוע (ראשון, שלישי וחמישי או שני, רביעי ושישי), לארבע שעות בכל פעם. אם לא תהיה אפשרות להחזיר את כל התלמידים למסגרת, במשרד יעדיפו להחזיר לשגרה את ילדי הגנים והכיתות הנמוכות - כדי לאפשר להוריהם לחזור לעבודה. בשלב זה לא ברור באיזו מתכונת יפעלו עובדי ההוראה, ומה תהיה המדיניות בנוגע למורים שנמצאים בקבוצת סיכון רפואית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ