מגפת קורונה | ההגבלות לפסח: אסור לנוע בין הערים מהערב ב-19:00, ניתן לקנות מזון עד מחר ב-15:00

הממשלה אישרה שורה של הגבלות נוספות על חופש התנועה בניסיון לבלום את התפשטות הקורונה במהלך החג, שיהיו בתוקף לימים אחדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שוטרים בחליפות מגן בשכונת מאה שערים בירושלים, אתמול
שוטרים בחליפות מגן בשכונת מאה שערים בירושלים, אתמולצילום: אוהד צויגנברג

הממשלה אישרה היום (שלישי) שורה של הגבלות נוספות על חופש התנועה בניסיון לבלום את התפשטות מגפת הקורונה במהלך פסח. החל מהערב ב-19:00 ועד יום שישי ב-6:00 ייאסר המעבר בין יישובים, ובין מחר, ליל הסדר, ליום חמישי ב-7:00 תיאסר גם יציאה מהבית לרכישת מזון.

עיקר ההגבלות החדשות:

  • מיום שלישי 7.4 ב-19:00 ועד יום שישי 10.4 ב-6:00 תוגבל רכישת מזון, תרופות, מוצרים חיוניים או קבלת שירותים חיוניים לשטח יישוב המגורים.
  • מיום רביעי 8.4 ב-15:00 ועד יום חמישי 9.4 ב-7:00 אסור לרכוש מזון ולהזמין משלוחים.
  • את ליל הסדר יש לחגוג עם בני הבית בלבד.
  • מיום שלישי 7.4 ב-20:00 ועד יום ראשון 12.4 ב-8:00 תופסק כל התחבורה הציבורית, כולל טיסות נוסעים בינלאומיות, אלא באישור מראש. מוניות יוכלו להמשיך לפעול לפי ההנחיות.
  • על עובדים בעסקים פרטיים ייאסר להגיע למקום העבודה מיום שלישי 7.4 ועד יום שישי 10.4 בבוקר, אלא אם הוא מוגדר חיוני או עוסק בעבודות תשתית ובנייה.

מטרת ההגבלות החדשות היא מניעת התכנסויות משפחתיות בערב החג והחג, שעשויות להביא להתפרצות מחודשת של המגפה ולהעלאת קצב ההידבקות. ההגבלות לא יחולו על יישובים שרוב התושבים בהם אינם יהודים. בירושלים יחולו ההגבלות לפי חלוקה לרבעי העיר.

שוטרים במחסום בכניסה לבני ברק, השבועצילום: תומר אפלבאום

גם עם כניסת התקנות החדשות לתוקפן, ניתן יהיה לצאת מהבית למרחק של עד מאה מטרים ולצורך הגעה לעבודה או לשימוש בשירותי דת - הלוויה, ברית וטבילה במקווה לנשים. ההיתר להסיע ילדים בין בתי הורים הגרים בנפרד ימשיך להיות בתוקף. חיילים יוכלו לעבור בין ערים בהצגת תעודת חוגר, ובני משפחותיהם יוכלו לנסוע כדי לאסוף ולפזר אותם בהצגת צילום של החוגר.

המשטרה תוכל לאכוף את איסור המעבר בין יישובים ולדרוש מכל אדם להזדהות ולעכב אותו, ולקנוס אותו אם הפר את התקנות. מקור משטרתי אמר כי מספר המחסומים בכבישים ובדרכים ראשיות יוגברו משמעותית החל מהערב, ושוטרים ייפרסו ברחובות המשמשים מקומות מפגש מרכזיים. ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן אמר היום כי "המשטרה לא תהיה בכל פינה, ולא יהיו חסימות בכל מקום. נמנע את המעבר ואם יהיה צורך גם נבצע אכיפה. הציבור ממושמע ומבין את גודל האחריות, אני מאמין שלא נראה תנועה ערה בצירים ובצמתים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ