מי זכאי למענק מהביטוח הלאומי בגלל המשבר ובאיזה סכום? "הארץ" מסביר

הביטוח הלאומי הודיע כי ישלם מענק חד פעמי להורים לילדים, אזרחים ותיקים ומקבלי קצבאות נכות, הבטחת הכנסה ומזונות. "הארץ" ריכז את כל פרטי הזכאות - וגם את האותיות הקטנות

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טבריה, אתמול
טבריה, אתמולצילום: גיל אליהו
לי ירון
לי ירון

הביטוח הלאומי הודיע כי ישלם מענק חד פעמי בסך 500 שקלים להורים לילדים, אזרחים ותיקים ומקבלי קצבאות נכות, הבטחת הכנסה ומזונות - באופן אוטומטי וללא צורך בהרשמה. המענק ישולם החודש ומועדי התשלום יתפרסמו בימים הקרובים באתר הביטוח הלאומי ובעמוד הפייסבוק שלו. "הארץ" ריכז את פרטי הזכאות וגובה התשלום - וגם את האותיות הקטנות.

הורים לילדים

מענק בסך 500 שקלים ישולם עבור כל ילד שטרם מלאו לו 18 ושזכאי לקצבת ילדים באפריל. המענק ישולם לכל היותר עבור ארבעה ילדים למשפחה, עד סכום של 2,000 שקלים, ויועבר לחשבון הבנק שאליו משולמת מדי חודש קצבת הילדים.

אזרחים ותיקים

500 שקלים יוענקו גם לאזרחים שהגיעו לגיל פרישה (נשים מגיל 62, גברים מגיל 67), ושמקבלים במארס או באפריל לפחות אחת מהקצבאות הבאות: אזרח ותיק, שאירים או קצבת תלויים בנפגעי עבודה.

חלוקת מזון בבני ברק, אתמולצילום: מגד גוזני

תוספת של 450 שקלים תוענק לאזרחים ותיקים שמקבלים לפחות אחת מן הקצבאות הבאות: השלמת הכנסה, סיעוד או שירותים מיוחדים. במקרה ששני בני זוג מקבלים את אחת הקצבאות הללו, תוענק להם תוספת אחת בלבד בסך 450 שקלים.

מקבלי קצבאות נכות

המענק בסך 500 שקלים יוענק גם למי שמקבלים במארס או באפריל את אחת מהקצבאות הבאות: נכות כללית, שירותים מיוחדים לנכים קשים, ניידות, ילד נכה, נכות מעבודה, נפגעי איבה, אסירי ציון, נכי צה"ל או פיצוי לנפגעי פוליו, גזזת, או עירוי דם. גם מי שזכאים ליותר מקצבת נכות אחת, יקבלו מענק אחד בסך 500 שקלים.

מקבלי קצבת הבטחת הכנסה

מקבלי קצבת הבטחת הכנסה יקבלו אף הם מענק בסך 500 שקלים. אם שני בני זוג מקבלים קצבה להבטחת הכנסה, הם יקבלו מענק בסך אלף שקלים.

ירושלים, אתמולצילום: אמיל סלמן

מקבלי דמי מזונות

מקבלי דמי מזונות בחודש אפריל או מארס יקבלו אף הם מענק בסך 500 שקלים.

האם אפשר לקבל יותר ממענק אחד?

הביטוח הלאומי יעניק לכל זכאי מענק אחד בלבד. היוצאים מן הכלל הם הורים לילדים שמקבלים גם קצבת ילד נכה, ויכולים לקבל את שני המענקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ