משרד הבריאות תומך בהארכת הסגר על היישובים גם במהלך חול המועד

האיסור על מעבר בין ערים, שהחל ביום שלישי בערב, אמור היה לפוג מחר בבוקר, אולם במשרד קוראים להמשיכו כדי למנוע את התפשטות הנגיף

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תל אביב, היום
תל אביב, היוםצילום: תומר אפלבאום
עידו אפרתי
עידו אפרתי

תוקפו של הסגר בין הערים שהחל ביום שלישי בערב אמור לפוג מחר ב-6:00 בבוקר, אולם משרד הבריאות קורא להאריכו גם במהלך חול המועד. במקרה כזה, תושבים יוכלו לצאת מביתם למרחק של עד מאה מטר ולצורך הגעה לעבודה או לשימוש בשירותי דת - הלוויה, ברית וטבילה במקווה לנשים. ההיתר להסיע ילדים בין בתי הורים הגרים בנפרד ימשיך להיות בתוקף.

ביום שלישי אישרה הממשלה שורה של הגבלות תנועה בניסיון לבלום את התפשטות נגיף הקורונה בפסח, בפרט בליל הסדר. על כן, החליטה כי מיום שלישי בשעה 19:00 בערב ועד מחר בבוקר לא יתאפשר מעבר בין יישובים. המעבר יתאפשר רק אם ביישוב עצמו לא ניתן לרכוש מזון ותרופות או לקבל שירותים חיוניים.

תל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד

כמו כן, כפי שנקבע, מאתמול, ערב פסח, ועד היום ב-7:00 בבוקר נאסרה יציאה מהבית גם לצורך רכישת מזון ולא התאפשרה הזמנת משלוחים. התחבורה הציבורית, שהופסקה ביום שלישי, תתחדש רק ביום ראשון בשעה 8:00, וכך גם הטיסות הבינלאומיות. מוניות יכולות להמשיך לפעול לפי ההנחיות.

לפי ההגבלות, על עובדים בעסקים פרטיים נאסר להגיע למקום העבודה מיום שלישי ועד מחר בבוקר, אלא אם הוא מוגדר חיוני או עוסק בעבודות תשתית ובנייה. ההגבלות לא חלו על יישובים שרוב התושבים בהם אינם יהודים. בירושלים חלות ההגבלות לפי חלוקה לרבעי העיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ