שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן השתתף הבוקר (ראשון) בברכת כהנים בכותל המערבי בניגוד להגבלות שהוטלו על תפילות פומביות בתקנות לשעת החירום לבלימת התפשטות מגפת הקורונה. שגרירות ארה"ב מסרה כי רב הכותל שמואל רבינוביץ הזמין את פרידמן לתפילה.

תפילת הכהנים בכותל, הבוקר. הנהלים מתירים עשרה מתפללים בלבדצילום: אוהד צויגנברג

בתפילה נכחו לפחות 13 משתתפים, בעוד שהתקנות מגבילות את ההשתתפות לקיום מניין של עשרה מתפללים. בנוסף, התקנות קובעות כי רב הכותל יהיה רשאי לאשר תפילה ל"עשרה אנשים קבועים, ככל האפשר, הגרים בקרבת מקום". פרידמן מתגורר ברחוב אגרון במרכז ירושלים, המרוחק כשני קילומטרים מהכותל. לפי הנהלים, על רב הכותל להעביר מבעוד מועד את שמות האנשים שאישר להם להתפלל, במועדים שדורשים אישור של שר הבריאות.

פרידמן בכנס אייפאק בוושינגטון, בשנה שעברהצילום: Jose Luis Magana/אי־פי

משגרירות ארה"ב בישראל נמסר בתגובה כי "נוכחותו של פרידמן בברכת כהנים היתה בתיאום עם נהלי הריחוק החברתי של הממשלה. הוא נכח בטקס בהזמנת רב הכותל". פרידמן כתב בטוויטר לאחר התפילה: "בשנה שעברה הייתי בין מאה אלף, השנה למרבה הצער בין הרבה פחות. אני מתפלל שמהעולם ייחסך עוד חולי או צער כתוצאה מ-Covid-19 (מחלת הקורונה)".

מהקרן למורשת הכותל נמסר: "בברכת הכוהנים הוחלט מבעוד מועד להקדיש תפילה וברכה מיוחדת לרפואה שלמה לתושבי ניו יורק, ארצות הברית והעולם כולו, כמחווה של ישראל לאזרחי ארה"ב ולנשיא דונלד טראמפ בשעתם הקשה. הגעתו של השגריר לאירוע כנציג העם האמריקאי תואמה מראש עם משטרת ישראל והשתתפותו במניין נעשתה על פי הנחיות המרחק והמיגון של משרד הבריאות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ