הממשלה אישרה מחדש: הטיסות לארץ יימשכו, הנוחתים יועברו לבידוד במלונית

נוהל הטיפול באזרחים המגיעים מחו"ל לא שונה, לאחר שאתמול הורה נתניהו לעצור את נחיתת הטיסות בשל היעדר הפיקוח על יציאתם מנתב"ג. תוקף תקנות החירום הוארך עד יום רביעי הבא

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נחיתת נוסעים בנתב"ג, אתמול. אין אכיפה של נהלי הבידוד
נחיתת נוסעים בנתב"ג, אתמול. אין אכיפה של נהלי הבידודצילום: עופר וקנין
נעה לנדאו
נעה לנדאו

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) נוהל שמחייב להשים כל אזרח שחוזר מחו"ל בבידוד באחת מהמלוניות שהוקמו לבידוד חולי קורונה. לצד זאת, הוחלט לא להפסיק את הטיסות לישראל. נוהל לבידוד חוזרים מחו"ל במלוניות כבר היה קיים לפני ההחלטה הבוקר, אולם הוא לא נאכף. השר גלעד ארדן נמנע בהצבעה, בטענה כי המדיניות המוצעת "הפוכה להיגיון".

מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר כי "במקרים חריגים ויוצאים מן הכלל, מנכ"ל משרד הבריאות, בהתייעצות עם מפקד פיקוד העורף, רשאי לאשר לחוזר מחו"ל לשהות במקום בידוד אחר מטעמים בריאותיים או הומניטריים או בנסיבות מיוחדות אחרות ובתנאים שייקבעו לעניין הבידוד". עוד נמסר כי תוקף תקנות החירום הוארך עד 22 באפריל.

נחיתת נוסעים בנתב"ג, אתמול. שבע טיסות נחתו במהלך החג וסוף השבועצילום: עופר וקנין

אתמול הורה נתניהו להפסיק את הטיסות לישראל עד להסדרת הנוהל לבידוד שבים מחו"ל, לאחר שנודע כי אתמול נחתו בנתב"ג 70 ישראלים שהגיעו מארה"ב וחזרו לבתיהם ללא כל פיקוח. לדברי הנוסעים, עם נחיתתם עלתה למטוס נציגה של משרד הבריאות והורתה להם לשהות בבידוד למשך 14 הימים הקרובים. הנוסעים חתמו על תצהירים ובהם התחייבו לשהות בבידוד, אך סיפרו כי איש לא אסף מהם את הטפסים.

לפי בכיר ברשות שדות התעופה, במהלך חג הפסח וסוף השבוע נחתו בארץ שבע טיסות מסחריות באישור מיוחד, לצד טיסות פרטיות. בעקבות כך הורה אתמול ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לעצור את כל הטיסות לישראל עד שיוסדר נוהל הבידוד לחזורים מחו"ל.

לפי התקנות לשעת חירום שעברו בממשלה ב-2 באפריל, אדם השב לישראל מחו"ל אמור להיות מועבר לבידוד במלונית מטעם המדינה מיד עם הגעתו, אלא אם שכנע את "הגורם המוסמך" כי הוא יכול לשהות בבידוד בביתו או במקום אחר. לפי התקנות, הגורם המוסמך הוא נציג מנהלי או רפואי מטעם המדינה, ובפועל מדובר בנציגי משרד הבריאות או פיקוד העורף הנמצאים בנתב"ג. אלא שבניגוד לתקנות, המדינה הסתפקה עד כה בהצהרה של הנוסעים שלפיה הם יכולים לשהות בבידוד בביתם, ורק אלו שמשיבים בשלילה מועברים בליווי פיקוד העורף למלונית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ