הרב הראשי לשעבר אליהו בקשי דורון מת בגיל 79 מקורונה

מבית החולים שערי צדק נמסר כי הוא אושפז לפני כמה ימים לאחר שאובחן חיובי לנגיף. בקשי דורון כיהן כרב ראשי בין השנים 1993 ועד 2003 וניהל מאבקים רבים מול ההנהגה החרדית בנושאי גיור ונישואים אזרחיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בקשי דורון
הרב בקשי דורוןצילום: תומר אפלבאום

הרב הראשי לשעבר אליהו בקשי דורון מת הערב (ראשון) בגיל 79 מקורונה בבית החולים שערי צדק שבירושלים. לפי הודעת בית החולים, הוא אושפז לפני כמה ימים לאחר שאובחן חיובי לקורונה. "מצבו של הרב, שסבל ממחלות רקע מורכבות, הידרדר במהלך היום ולמרות מאמצי החייאה רבים בשעה האחרונה, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו", נמסר מבית החולים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לרב בקשי דורון ואמר כי הוא "היה חוליה חשובה בשרשרת מסירת התורה של חכמי ספרד". נתניהו הוסיף: "בקיאותו המופלגת במקורות ישראל התמזגה עם מידותיו הנאצלות. הוא ניחן בנועם הליכות וקיבל במאור פנים כל אדם. הרב בקשי דורון שימש כמורה דרך לכלל קהילות ישראל, בארץ ובעולם".

הרב הראשי דוד לאו ספד גם הוא ואמר: "הוא כיהן כנשיא בית הדין הגדול ועמד בראשות מוסדות תורה רבים שבהם צמחו תלמידי חכמים מופלגים... הסתלקותו הערב מותירה חלל גדול בעולם היהודי. נמשיך עם כל בית ישראל להעתיר בתפילה לבורא עולם שישלח רפואה שלמה לכל החולים ויסיר מאיתנו את המגפה הקשה הזו".

הרב הראשי יצחק יוסף מסר: "בשנת תשנ"ג נבחר לראשון לציון הרב הראשי לישראל והוביל את מהפיכת הכשרות ברבנות הראשית, הנהיג וסידר את כלל מחלקות הרבנות מהמסד ועד הטפחות, הרבנות הראשית לישראל חייבת לו את תקומתה המחודשת בעשרות השנים האחרונות. תנחומיי למשפחתו יחד עם כל בית ישראל אשר אבלים את לכתו".

בקשי דורון כיהן כרב ראשי בין השנים 1993 ועד 2003. בזמן כהונתו ניהל מאבקים רבים בשורה של נושאים מול ההנהגה החרדית, בין היתר בעניין היתר מכירה בשמיטה, נישואים אזרחיים וגיורים. לפני כן היה הרב הראשי של הערים בת ים וחיפה.

בחודש מאי 2017 הורשע בקשי דורון במסגרת "תיק הרבנים" בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מתן תעודה כוזבת, מרמה והפרת אמונים. לפי כתב האישום, בעת כהונתו כרב הראשי אישר להעניק תעודות הסמכה לרבנות למאות אנשי מערכת הביטחון, אף שלא היו זכאים, מה שאפשר להם לקבל הטבות כספיות. נגזרה עליו שנת מאסר על תנאי וקנס של 250 אלף שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ