מספר החולים בישראל עלה ל-12,501 - 180 במצב קשה

מחלקת קורונה בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק
מחלקת קורונה בבית החולים מעייני הישועה בבני ברקצילום: עופר וקנין
עדכונים

ועדת השרים דנה בשאלה אם להאריך את הסגר על בני ברק

ועדת השרים דנה בשאלה אם להאריך את הסגר על בני ברק, שהוסר הבוקר. המשטרה הסירה היום את המחסומים בעיר לאחר פקיעת הסגר, זאת מבלי שחל שם שיפור רפואי דרמטי. במטה המאבק בקורונה בעיר מסרו מוקדם יותר כי מקדם ההדבקה ירד ל-1.3 מ-1.8 בתחילת השבוע ו-2 לפני שבועיים.

בממשלה אומרים שממילא עד הבוקר יש סגר עירוני, והחלטה אם להאריך את הסגר בבני ברק תתקבל בוועדת השרים במהלך הלילה.

במשטרה ציינו שהסיורים והאכיפה המוגברת בעיר ימשיכו. כמו כן בעירייה עדיין לא קיבלו אישור רשמי להסרת הסגר ואלו ממתינים לעדכונים.

(בר פלג, נעה לנדאו)

שני חולי קורונה מתו בביה"ח וולפסון

בית החולים וולפסון הודיע כי שני חולים בנגיף הקורונה מתו הערב. לפי ההודעה, חולה בן 84 מבית האבות "בית בלב", שסבל ממחלות רקע מרובות, מת לאחר שאושפז במצב קשה מאוד בבית החולים. חולה בת 70 מבית האבות "בית אבי", עם מחלות רקע מרובות, מתה אף היא לאחר שאושפזה במצב קשה מאוד בביה"ח.

(בר פלג)

בנט יציע לפתוח את המשק וחלק ממערכת החינוך בתחילת השבוע הבא

שר הביטחון, נפתלי בנט, יציע מחר בישיבה על אסטרטגיית היציאה לפתוח את המשק ומערכת החינוך (גנים עד כיתה ג׳) כבר ביום ראשון הקרוב. בנט יציע לפתוח כמעט 100% מהעסקים בישראל למעט פנאי, בידור וריכוזים גדולים, ולמעט עובדים מעל גיל 65 או עובדים עם מחלות רקע.

לפי ההצעה, פתיחת המשק תבוא לצד חיזוק צעדים של ריחוק חברתי (חבישת מסיכות, שמירה על מרחק שני מטרים, חובת מדידת חום בכניסה לעבודה, נהלי חיטוי); שמירה הדוקה על בני 65 ומעלה בשלב זה (ויחס מיוחד לבני 65-50); שמירה הדוקה במיוחד על בתי אבות וריכוזי קשישים; הגדלה מואצת של היקף בדיקות ה-PCR והבדיקות הסירולוגיות; שיפור דרמטי במהירות נטילת דגימות ופיענוחן (תוך 12 שעות ולא שבוע); וסגרים ממוקדים (בניין מסוים, שכונה מסוימת וכד׳) במקום סגר ברמה לאומית.

(נעה לנדאו)

חולה קורונה בשנות ה-70 לחייו מת בביה"ח רמב"ם

בית החולים רמב״ם הודיע כי חולה קורונה בשנות ה-70 לחייו, תושב חיפה, שהיה מאושפז ומונשם במשך יותר משבועיים מת הבוקר. לפי ההודעה, החולה סבל מכמה מחלות רקע.

(נעה שפיגל)

המשטרה פיזרה אירוע בהשתתפות 200 איש בירושלים

המשטרה הודיעה כי פיזרה במהלך החג ברית מילה שהתרחשה ברחוב בשכונת גאולה בהשתתפות יותר מ-200 בני אדם. לפי המשטרה, במהלך הפיזור הושלכו ביצים לעבר שוטרים ונעצר חשוד בגין תקיפת שוטרים.

חולה קורונה בן 94 מת בביה"ח מאיר

המרכז הרפואי מאיר בכפר סבא הודיע כי חולה בן 94 בנגיף הקורונה מת הערב. לפי ההודעה, האיש סבל ממחלות רקע. החולה היה דיר בדיור מוגן ברעננה והגיע לבית החולים בעקבות שבר בצוואר הירך. הוא עבר ניתוח וחלה בקורונה בזמן השיקום. בית החולים אפשר למשפחה להפרד תוך מיגון קפדני.

במחלקות המיוחדות לטיפול בחולי קורונה בבית החולים מאושפזים 31 חולים, בהם ארבעה מורדמים ומונשמים, אחד במצב קשה וארבעה במצב בינוני.

(בר פלג)

הורי התינוק בן תשעה הימים שאובחן אתמול כחולה קורונה התגלו כחולים

בית החולים וולפסון הודיע כי הורי התינוק בן תשעה הימים שהובא אתמול לבית החולים ואובחן כחולה בנגיף הקורונה - התגלו אף הם כחולים. לפי ההודעה, ההורים במצב קל, ומאושפזים יחד במחלקה מבודדת ומותאמת לטיפול בקורונה למשפחות וילדים, תחת השגחת צוות רפואי ייעודי.

(בר פלג)

17 חולי קורונה התגלו במוסד סיעודי באשדוד

17 חולים בנגיף הקורונה התגלו במוסד בית הדר באשדוד, בהם 12 דיירים וחמישה אנשי צוות. מדובר במוסד שיקומי וסיעודי שבו 280 מטופלים, בהם יותר מ-100 מונשמים כרוניים. שמונה מהנדבקים פונו לבית החולים אסותא באשדוד, וחולים נוספים צפויים להיות מועברים אליו.

(אלמוג בן זכרי)

משרד הבריאות: לראשונה נערכו יותר מעשרת אלפים בדיקות קורונה ביום

משרד הבריאות הודיע כי ביומיים האחרונים נערכו יותר מעשרת אלפים בדיקות קורונה ביום. בכך עמד המשרד לראשונה ביעד שהציב באשר למספר הבדיקות ביום לאיתור הנגיף. לפי המשרד, אתמול (שלישי) בוצעו 11,501 בדיקות וביום שני בוצעו 10,401 בדיקות.

נתניהו יקיים מחר דיון על אסטרטגיית יציאה מהסגר

ראש הממשלה בנימין נתניהו ידון מחר (חמישי) עם ועדת שרים מצומצמת למאבק בקורונה באסטרטגיית יציאה מהסגר. נציגי המועצה לביטחון לאומי, משרד האוצר ומשרד הבריאות יציגו בישיבה את עמדותיהם בנושא.

במשרד הבריאות סבורים שגרף התחלואה טרם התייצב דיו כדי שניתן יהיה להקל משמעותית בהגבלות על הציבור, בעוד במשרד האוצר סבורים כי המשך ההגבלות הנוכחיות על המשק יביא לפגיעה אנושה בכלכלה. במל"ל הכינו תוכנית שמאזנת בין השיקולים ויציגו אותה לראש הממשלה ולשרים.

(נעה לנדאו)

עיריית ראשל"צ פיזרה שתי מסיבות בהן השתתפו עשרות בחולות העיר

עיריית ראשון לציון הודיעה כי פיזרה במהלך היממה האחרונה שתי מסיבות בהן השתתפו עשרות משתתפים. לפי ההודעה, רחפנים של העירייה זיהו התקהלות של 12 בני אדם שהתקבצו במתחם פארק הנקיק בחולות ראשון לציון. הקבוצה פרסה מחצלות והביאה למקום שתייה ומזון. הרחפנים הובילו למקום פקחים שפשטו על המתחם ורשמו דו"חות לשבעה צעירים. במהלך הלילה אותרה באותו אזור מסיבה אחרת בה השתתפו כשלושים איש. כוחות של עיריית ראשל"צ והמשטרה הגיעו למקום ופיזרו את האירוע.

(בר פלג)

צילום רחפן של אחת המסיבות שפוזרו בחולות ראשל"צצילום: עיריית ראשל"צ

זינוק במספר הדו"חות שחילקה המשטרה על יציאה למרחב הציבורי

שוטרים בכניסה לרמת גן, אתמולצילום: מגד גוזני

המשטרה נתנה אתמול (שלישי) 2,555 דו"חות ביממה לאזרחים על יציאה למרחב הציבורי בניגוד לתקנות לשעת חירום, מרביתם על יציאה מעבר לטווח המאה מטרים מהבית. מדובר בעלייה של כ-30% בכמות הקנסות על עבירה זו בהשוואה ליום שני, אז חולקו 1,977 דו"חות.

לצד זאת, חלה עלייה גם בכמות הדו"חות שניתנו ביממה על שהייה בפארקים, בגנים ציבוריים ובגני שעשועים - 315 דו"חות ביום שלישי לעומת 277 ביום שני, עלייה של כ-14%.

גורם במשטרה אמר כי העלייה בקנסות נובעת מהתרופפות המשמעת הציבורית באשר לשמירה על התקנות על רקע אווירת החג ומזג האוויר הנוח. זאת, לצד הפריסה המשטרתית הנרחבת מאז כניסת החג השני.

(ג'וש בריינר)

משרד הבריאות הורה לתושבי דיר אל-אסד להישאר בבתיהם בשל התפרצות קורונה באזור

משרד הבריאות הורה לתושבי המועצה המקומית דיר אל-אסד שבגליל להישאר בבתיהם בשל "רמת תחלואה גבוהה מאוד של נגיף הקורונה". ההוראה חלה על דיר אל-אסד ועל המועצות המקומיות נחף, בענה ומג'ד אל כרום. לפי נתוני משרד הבריאות, במועצה ישנם 31 חולים, מתוכם 23 מתגוררים ביישוב דיר אל-אסד. עוד נמסר כי בחקירה האפידמיולוגית שביצע המשרד התגלה כי ייתכן שהחולים באו במגע עם מאות אנשים. לפני כמה ימים פרסם ראש המועצה, אחמד דבאח, הודעה הקוראת לכל מי שהיה במגע עם משגיח הכשרות של בית המטבחיים דבאח להיכנס לבידוד.

לידיעה המלאה

(נעה שפיגל וג'קי חורי)

דיר אל-אסדצילום: עבדאללה שמא

הקורבן ה-14 בבית האבות משען בבאר שבע: בת 82 עם מחלות רקע

חולת קורונה בת 82 שהתגוררה בבית הדיור המוגן משען בבאר שבע מתה אמש בבית החולים סורוקה בעיר. זמירה ארצי, שסבלה ממחלות רקע רבות, היא הקורבן ה-14 בבית האבות שבו פשט הנגיף בחודש שעבר. היא אושפזה במחלקת הקורונה בסוף מארס, אך מאז הידרדר מצבה. מניין המתים מהנגיף בישראל עלה ל-124.

(אלמוג בן זכרי)

מספר חולי הקורונה בגדה עלה ל-316

דובר הממשלה הפלסטינית הודיע הלילה כי מספר חולי הקורונה בגדה המערבית עלה ל-316. ברצועת עזה אובחנו עד כה 13 חולים ובמזרח ירושלים 41.

(ג'קי חורי)

מספר החולים עלה ל-12,046, מהם 175 במצב קשה. 123 מתו מהנגיף

חיילות מפיקוד העורף מחלקות אוכל בשכונת רוממה בירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג

מספר החולים בקורונה עלה ל-12,046, עלייה של ארבעה אחוזים לעומת אתמול. מצבם של 175 מהחולים מוגדר קשה ו-133 מהם מונשמים. במספר החולים שמצבם קשה חלה ירידה, מ-181 הבוקר. 123 בני אדם מתו עד כה מהמחלה שגורם הנגיף. 9,385 חולי קורונה נמצאים במצב קל, ומצבם של 117 מוגדר בינוני. מספר המחלימים מהמחלה הוא 2,195.

ארה"ב היתה המקור להדבקת כ-40% מהישראלים ששבו מחו"ל

ארצות הברית היתה המקור להדבקה בקורונה של כ-40% מהישראלים שנחשפו לנגיף בחו"ל. לפי נתוני משרד הבריאות, מספר החולים שמקור ההידבקות שלהם בארה"ב הוא 569, לעומת 611 שמקור ההידבקות שלהם במדינות אירופה. ארה"ב היתה המקור למספר הרב ביותר של מקרי הידבקות בין השבים מחו"ל בשלושת השבועות האחרונים.

נתב"ג, היוםצילום: מגד גוזני

ריבלין על חגיגת ליל הסדר עם בתו: "אין דרך להצדיק את הבחירה שלי, הפעם אני נוהג אחרת"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, התייחס שוב לכך שחגג את ליל הסדר עם בתו, ובכך הפר את הוראות הממשלה. "אני מקבל מכם על הראש בשבוע האחרון על בחירה לא נכונה שעשיתי שאין דרך להצדיק אותה", צייץ ריבלין בטוויטר. "בחג השני אני נוהג אחרת".

דייר בבית האבות משען ברמת אפעל התגלה כחולה קורונה

דייר במחלקה הסיעודית בבית האבות משען ברמת אפעל התגלה כחולה קורונה. הדייר, שחש שלא בטוב, פונה לבית החולים שיבא תל השומר ואושפז לאחר שאובחן כחולה. המחלקה שבה שהה החולה ומי שבא עמו במגע יוכנסו לבידוד.

(אלמוג בן זכרי)

בן 90 מת מקורונה בשערי צדק, מספר המתים עלה ל-119

בן 90 מת היום מקורונה בבית החולים שערי צדק בירושלים. בזאת עלה מספר המתים מהנגיף ל-119. בית החולים עדכן כי היו לו מחלות רקע מורכבות. עוד נמסר כי בשערי צדק מאושפזים 114 מטופלים, מתוכם 12 מונשמים.

(אהרן רבינוביץ)

ארבעה חולי קורונה אובחנו במחלקה גריאטרית בבית חולים במזרח ירושלים

ארבעה חולי קורונה אובחנו במחלקה הגריאטרית של בית החולים אוגוסטה ויקטוריה במזרח ירושלים. בבית החולים מעריכים כי הארבעה נדבקו ממבקר. שלושה מהחולים הועברו לטיפול בבית החולים סנט ג'וזף שפתח היום מחלקת קורונה. חולה נוסף הועבר לבית החולים הדסה.

אנשי רפואה במזרח ירושלים מדווחים על גידול בתחלואה בקורונה באזור, ומעריכים כי יש בו לפחות 80 חולים מאובחנים.

(ניר חסון)

בת 71 מתה מקורונה בבית החולים פוריה, מספר המתים עלה ל-118

בת 71 מתה היום מקורונה בבית החולים פוריה. בזאת עלה מספר המתים מהנגיף ל-118. לפי בית החולים, האשה הגיעה מבית אבות בטבריה, אושפזה במצב קשה והיא מונשמת ומורדמת מאז שלשום. בית החולים ציין כי היא סבלה ממחלות רקע רבות.

(נעה שפיגל)

ההנחיות המחמירות נכנסו לתוקף: אין לצאת מהערים עד יום חמישי בבוקר

העיר העתיקה בירושלים, אתמולצילום: אמיל סלמן

בשעה 17:00 נכנסו לתוקף התקנות המחמירות שנועדו מהציבור לצאת מהבתים כדי לחגוג את החג השני ואת המימונה. ההגבלות יהיו בתוקף עד ליום חמישי בשעה 5:00 לפנות בוקר, אז גם תחודש התחבורה הציבורית. עד אז אסור לצאת מהיישובים.

בנוסף, בין יום רביעי ב-19:00 עד ליום חמישי ב-2:00 לא ניתן יהיה להפעיל מאפיות. יהיה מותר להזמין משלוחי אוכל והמרכולים והסופרמרקטים יישארו פתוחים, אך המאפיות בהם יישארו סגורות. הגבלות אלה יחולו רק על יישובים שבהם קיים רוב יהודי.

(יהושע (ג'וש) בריינר)

תינוק בן שמונה ימים אובחן כחולה קורונה. בדיקה העלתה שאמו חולה גם היא

בית החולים וולפסון דיווח כי תינוק בן שמונה ימים אובחן כחולה קורונה. מצבו של התינוק, שפונה לבית החולים כשהוא סובל מחום, מוגדר טוב, והוא מוחזק בבידוד עם אמו.

התינוק נולד בבית החולים הדסה הר הצופים והועבר לוולפסון. האם עברה בדיקת קורונה, שגילתה כי גם היא נדבקה בנגיף. מצבה מוגדר טוב.

(בר פלג)

המשטרה נערכת לאכיפת הסגר: מחסומים בכניסה לערים וסיורים בסביבת מאפיות

במשטרה נערכים היום (שלישי) בכוחות מתוגברים כדי לאכוף את הסגר בערים מהיום בשעה 17:00 ולמנוע מהציבור לצאת מהבתים כדי לחגוג את החג השני ואת המימונה. במסגרת ההיערכות לכניסת התקנות החדשות לתוקף, כ-9,000 שוטרים יוצבו בצירי התנועה המרכזיים ובכבישים בין-עירוניים, וכן במחסומים ביציאה משכונות ומערים. לצד זאת, שוטרים יסיירו בתוך השכונות כדי לוודא שאזרחים לא עוברים ממרחב פרטי אחד לאחר.

מחסום משטרתי בירושלים, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

ההגבלות המלאות לחג:
■ מהיום ב-17:00 ועד ליום חמישי ב-5:00 לפנות בוקר חובה להישאר בגבולות הערים והיישובים. במקרים שבהם שירותים חיוניים אינם זמינים ביישוב המגורים, תהיה אפשרות לצרוך אותם ביישוב סמוך.
■ תתאפשר יציאה למרחב הציבורי לזמן קצר ולמרחק של עד מאה מטרים.
■ בין יום רביעי ב-19:00 עד ליום חמישי ב-2:00 לא ניתן יהיה להפעיל מאפיות. יהיה מותר להזמין משלוחי אוכל והמרכולים והסופרים יישארו פתוחים, אך המאפיות בהם יישארו סגורות. הגבלות אלה יחולו רק על יישובים שבהם קיים רוב יהודי.
■ תופסק פעילות התחבורה הציבורית עד ליום חמישי ב-05:00.
■ עד ליום ראשון ב-6:00 תוגבל הנוכחות במקומות העבודה לעד 10 בני אדם או 15% מכלל העובדים, כאשר תתאפשר נוכחות של 30% מהעובדים במקרים שבהם הנוכחות חיונית לתפקוד העסק.

המשטרה מתכוננת לאכיפה גם לקראת צאת החג - כדי למנוע חגיגות המוניות של מימונה וכן התקהלויות בסמוך למאפיות. בין היתר, מיפתה המשטרה את המאפיות בערים ולפי גורם בארגון, מחר יתקיימו סיורים כדי לוודא שלא ייפתחו אחרי החג, בהתאם לתקנות.

הגורם הוסיף כי עם זאת, עבודה בתוך המאפיה היא מותרת - וכן ביצוע משלוחים. "היכן שיהיו הפרות בוטות נפעל באכיפה ברורה", אמר, "את המימונה השנה חוגגים בחיק המשפחה בלבד". המשטרה אף נערכת לכך שבתום הסגר - ביום חמישי בבוקר - תהיה נהירה של הציבור למרכולים לצורך הצטיידות. בשל כך, שוטרים יוצבו במרכזי הקניות כדי למנוע התקהלויות ולווסת את תנועת הקונים.

(יהושע (ג'וש) בריינר)

המדינה לבג"ץ: שוקלים להטיל משימות נוספות על שב"כ במסגרת המאבק בקורונה

המדינה שוקלת להטיל משימות נוספות על שירות הביטחון הכללי (שב"כ) במסגרת המאבק בהתפשטות הקורונה, כך הודיעה היום לבג"ץ. לפי ההודעה, מטרת המהלך הנשקל היא "לשפר את אפקטיביות הסיוע הניתן למשרד הבריאות, על מנת שניתן יהיה להוסיף ולפעול להאטת התפשטות הנגיף תוך הסרה חלקית של המגבלות על חופש התנועה, בראי האיזון בין מכלול הזכויות העומדות על הפרק".

לידיעה המלאה של נטעאל בנדל

עלה ל-284 מספר חולי הקורונה בגדה

דובר הממשלה הפלסטינית הודיע על עשרה חולי קורונה חדשים בגדה המערבית, בהם חמישה באלעזרייה, שלושה בראפאת ושניים בג'נין ובחברון. בכך עלה מספר החולים בגדה ל-284, 64 מהם החלימו. במזרח ירושלים ישנם 36 חולים וברצועת עזה 13, מתוכם שמונה שכבר החלימו.

(ג'קי חורי)

פרופ' גמזו למנהלי בתי אבות: פנו אליי עם בעיות, לא לתקשורת

פרופ' רוני גמזו, מנכ"ל בית החולים איכילוב והממונה החדש על הטיפול בבתי האבות במשבר הקורונה, שוחח היום עם מנהלי מוסדות לקשישים ברחבי הארץ. הוא קרא למנהלים לפנות אליו עם בעיות, ולא לתקשורת: "כשיש בעיה, מצוקה, כשאתם כועסים... תכתבו לי ווטסאפ, ופחות התקשורת. התקשורת זה בסדר אבל בסופו של דבר כשיש לך בעיה אתה רוצה פתרון ולא דוברות", אמר.

פרופ' גמזו, ב-2017צילום: מוטי מילרוד

לדבריו, "כל פרט שאנחנו מפקששים בו, כמשרד וכמנהלי בתים, הוא קריטי. תקפידו אתם לנהל ולקרוא כל הנחיה. כל מילה היא קריטית. נעשו טעויות באירוע גם של המדינה וגם של המוסדות, אבל צריך להמעיט בהן".

גמזו הוסיף כי כעת מתגבשות הנחיות מסודרות. "אנחנו משפרים כרגע את ההנחיות איך בתי אבות ודיור מוגן צריכים לטפל בחולה קורונה, מה עושים מהרגע שהתגלה חולה", אמר. "הדבר הזה יהיה מסודר... על מנת שתהיה לנו תגובה מיידית. כרגע הנוהל בשלבי עריכה סופיים. נעביר במהלך היום, והוא ישתנה מיום ליום בהתאם לההערות של מנהלי הבתים".

(בר פלג ואלמוג בן זכרי)

משרד הבריאות החל לבדוק אסירים באופן מדגמי

משרד הבריאות החל לערוך הבוקר בדיקות קורונה מדגמיות לכמאה אסירים השוהים במרכז הרפואי של שב"ס במתחם כלא איילון, וכן לסוהרים הנמצאים במקום. מדובר בפעם הראשונה שבה נערכות בדיקות סקר לאוכלוסיית אסירים.

לאחר קבלת התוצאות תבוצע הערכת מצב של שב"ס ביחד עם משרד הבריאות לבדיקת הצורך בבדיקות דומות בבתי סוהר נוספים. הדגימות מבוצעות על ידי צוותי רפואה של שב"ס, שהוכשרו על ידי משרד הבריאות.

(ג'וש בריינר)

יותר מ-5,000 ישראלים נכנסו לארץ בשבועיים האחרונים, אלפיים זרים עזבו

רשות האוכלוסין וההגירה הודיעה היום כי בשבועיים האחרונים נכנסו לישראל 5,554 ישראלים, מתוכם 96 במהלך היממה האחרונה. באותה תקופה עזבו את ישראל 2,071 זרים. כמו כן, נמסר כי בחודש האחרון (מה-12 במארס) הופסקה כמעט לחלוטין כניסת הזרים לארץ.

(לי ירון)

מספר החולים בקורונה: 11,868, מתוכם 136 מונשמים

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי יש 11,868 חולים בקורונה בישראל. 181 חולים קשה, מתוכם 136 מונשמים. בנוסף, 2,000 איש עד כה החלימו. מניין המתים עומד על 117 בני אדם.

(עידו אפרתי)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ