מת מקורונה הרב ישעיהו הבר, מייסד עמותת "מתנת חיים" לתרומות כליה

הבר, בן 55 במותו, אושפז לפני כשבועיים במצב קשה בבית החולים הדסה. נתניהו ספד לו: "בזכותו זכו מאות אנשים בישראל לחיים חדשים". ח"כ טרופר, שתרם כליה: "ישראל איבדה את אחד מגיבוריה"

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הבר עם ריבלין ורעייתו נחמה בבית הנשיא, ב-2017. קיבל את "אות הנשיא למתנדב" ב-2014
הבר עם ריבלין ורעייתו נחמה בבית הנשיא, ב-2017. קיבל את "אות הנשיא למתנדב" ב-2014צילום: באדיבות בית הנשיא
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

הרב ישעיהו הבר, יו"ר עמותת "מתנת חיים" לתרומות כליה, מת אמש (חמישי) מקורונה בגיל 55. הבר אושפז במצב קשה לפני כשבועיים בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים. מאז הידרדר מצבו והוא הועבר ליחידה לטיפול נמרץ. הלווייתו נערכה לפנות בוקר בהר המנוחות בירושלים.

הבר, מושתל כליה בעצמו, ייסד ב-2009 את העמותה, שמסייעת לאתר תורמי כליה. ב-2014 קיבל את "אות הנשיא למתנדב" מנשיא המדינה דאז שמעון פרס על עידוד תרומת כליה. במשך השנים הצליח הבר להשיג תרומות כליה עבור כ-800 חולים.

מבית החולים הדסה נמסר: "בהדסה בוצעו ניתוחים רבים שהצילו חיי אדם בזכותו של הרב הבר. הוא נגע בלבבות של כולנו, בצניעות ובאישיות יוצאת דופן, בחוכמתו ובאהבת האדם שהיתה לסמל – הן של האיש הפרטי והן של הארגון שבראשו עמד".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ספד הלילה להבר ומסר: "אני מבקש להביע צער עמוק על פטירתו של הרב ישעיהו הבר. הרב הבר עצמו עבר השתלת כליה, והוא הטמיע בקרב הציבור הרחב את המודעות לחשיבות התרומה. בד בבד, הוא פעל לחבר בין התורמים לנתרמים וליווה את התהליך לכל אורכו. בזכותו זכו מאות אנשים בישראל לחיים חדשים".

גם שר הבריאות יעקב ליצמן ספד להבר. לדבריו, הבר היה "איש שכולו חסד וחמלה, שזכה להציל נפשות רבות בישראל" ליצמן הוסיף כי הבר היה "דמות אצילית, אדם גדול, שהקדיש את כל חייו למען הצלת חיי הזולת".

השר אריה דרעי הוסיף: "הלב נשבר מהטרגדיה הבלתי נתפסת של פטירת הרב אברהם ישעיהו הבר ז"ל, היהודי היקר והמסור שהציל את חייהם של מאות אנשים".

ח"כ חילי טרופר, שתרם לאחרונה כליה דרך העמותה, אמר כי "מדינת ישראל איבדה את אחד מגיבוריה". עוד אמר טרופר: "במסירות אין קץ, בצניעות יוצאת דופן ובאהבת אדם שקשה למצוא, הבר הקדיש את חייו כדי להציל את חייהם של בני אדם. רבים חייבים לו את חייהם, והחברה הישראלית חייבת לו את היותה מעט טובה ואנושית יותר בזכות מפעל חייו".

ב-2017 נעצר הבר לחקירה בחשד לסחר באיברים. בהמשך חזר לפעילות מלאה בעמותה ובשנת 2018 נסגר התיק נגדו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ