שורה של ראשי ערים: לא נאפשר חזרה ללימודים בתחילת השבוע

תל אביב, רמת גן ובאר שבע הודיעו שלא יפתחו את בתי הספר בהן ביום ראשון הקרוב. מנגד, ראשון לציון ואשדוד אמרו שיקיימו את החלטת השרים על חזרה ללימודים בכיתות א'-ג', י"א-י"ב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תיכון גימנסיה הרצליה בתל אביב, במארס
תיכון גימנסיה הרצליה בתל אביב, במארסצילום: עופר וקנין

פורום 15 הערים הגדולות בישראל קרא היום (שישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו להקפיא את ההחלטה לפתוח את בתי הספר באופן חלקי ביום ראשון הקרוב. כמה חברות בפורום, בהן תל אביב, רמת גן, ובאר שבע, אמרו שלא יפתחו את בתי הספר שלהן. מנגד, ראשון לציון ואשדוד הודיעו שיקיימו את החלטת השרים לפתוח את בתי הספר לכיתות א'-ג', י"א-י"ב.

הפגנת גננות בתל אביב, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

יישובים שלא יפתחו את הלימודים ביום ראשון:

באר שבע

בני ברק

רמת גן

תל אביב

בת ים - רק א'-ג' ישובו ללימודים בראשון

כפר סבא - רק א'-ג' ישובו ללימודים בראשון

"מאחר שהעיריות שלנו הן אלה הצריכות ליישם בפועל את החלטת הממשלה בעניין", נכתב בהודעת פורום ה-15, "אנו מבקשים להבהיר כי בנסיבות שנוצרו, כמו גם העובדה שעד לרגע זה לא התקבלו הנחיות סופיות, ברורות ומעשיות לצורך הפעלת מערכת החינוך, אנו סבורים שהעיתוי שנקבע להפעלת החלטת הממשלה ביום א' הקרוב אינו מאפשר את יישומה הבטוח והתקין".

בפורום חברות אשדוד, גבעתיים, באר שבע, הרצליה, חדרה, חולון, כפר סבא, פתח תקוה, רעננה, תל אביב, ראשון לציון, רחובות, חיפה, נתניה ורמת גן. מנכ"ל הפורום, איתן אטיה, אמר ל"הארץ" כי ההנחיות אינן מאפשרות לבתי הספר לפתוח את בתי הספר באופן שיאפשר את בריאות התלמידים. "ראשי ערים ומנהלי חינוך בערים הגדולות מזהירים מפני בעיות הצפויות עם כיתות א'-ג' בגלל ההוראות החדשות והסותרות שנחתו עליהם", אמר.

שר החינוך רפי פרץ אמר היום לאחר ההחלטה כי "מערכת החינוך היתה ערוכה לפתיחה ביום ראשון בהתאם למתווה שאושר בוועדת השרים וכך גם הצגתי זאת בישיבה היום". פרץ התייחס להחלטה לדחות את פתיחת הגנים בשבוע ואמר כי "אנחנו נמשיך לקיים בשבוע הקרוב דיונים קדחתניים עם משרד הבריאות על מנת לפתוח בצורה המיטבית, אנחנו מבינים את המשמעות הקריטית של הנחיות הבריאות ולכן נמשיך לפעול במלוא המרץ כדי לעמוד בהן".

ההחלטה שאישרו היום השרים קובעת כי הלימודים בכיתות א'-ג', י"א ו-י"ב יחודשו ביום ראשון הקרוב, כיתות ד' עד י' ישובו ללמוד במהלך חודש מאי, לא יאוחר מ-1 ביוני וגני הילדים ומעונות היום עד גיל שלוש ייפתחו ביום ראשון הבא - 10 במאי. עוד נקבע כי כיתות ז' עד י"א בחינוך החרדי ישובו ללמוד ביום ראשון הקרוב, תלמידי החינוך המיוחד ישובו ללמוד ביום ראשון הקרוב באופן מלא, וילדים ונוער בסיכון ישובו ללמוד ביום ראשון הקרוב.

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי מלבד הלימודים לבחינות הבגרות, בשלב זה החזרה ללימודים אינה חובה.

מורה מפגינה בתל אביב, אתמולצילום: מגד גוזני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ