משרד הבריאות אישר לקיים הצגות ומופעים באולמות החל ב-14 ביוני

לפי המתווה שגובש, יותר לקיים הצגות ומופעים בתפוסה של עד 75% מהאולם, תוך שמירת מרחק ועטיית מסיכות. ביממה האחרונה אובחנו בישראל חמישה חולי קורונה, בהם דיירת בבית האבות משען בבאר שבע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הופעה במועדון הבארבי בתל אביב
הופעה במועדון הבארבי בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

משרד הבריאות אישר הערב (ראשון) לקיים הצגות ומופעים באולמות החל ב-14 ביוני, תוך הקפדה על מגבלות שימנעו הדבקה בנגיף הקורונה. לפי המתווה שגיבשו במשרדי הבריאות והתרבות, יותר לקיים הצגות ומופעים בתפוסה של עד 75% מהאולם, תוך שמירה על מרחק בין הנוכחים ועטיית מסיכות.

במתווה נקבע כי יהיה ניתן לרכוש כרטיסים למופעים באופן מקוון בלבד, כאשר רוכשי כרטיסים בהזמנה אחת יוכלו לשבת זה לצד זה במעין קפסולה. לפי המתווה, בין כל קפסולה תהיה הפרדה של כסא אחד. עוד נקבע כי במופעים לא יהיו הפסקות ותהיה חובה למדוד חום בכניסה למתחם.

לפי המתווה, אם בתפוסה של 75% מהאולם נכנסים אליו מעל 500 בני אדם, יידרש אישור של מנכ"ל משרד התרבות והספורט בהתייעצות עם משרד הבריאות על מנת לקיים את המופע. עוד נקבע כי החל ב-27 במאי, בביקור במוזיאונים תותר כניסה של אדם אחד על כל שבעה מ"ר - ולא 15 מ"ר לכל אדם.

פורום מוסדות התרבות והאמנות בישראל מסר כי המתווה שגובש "מאוזן ומאפשר לקהל שוחרי התרבות והאמנות לשוב לאולמות ולמוזיאונים באופן בטוח מחד, ולקיים פעילות אמנותית ברמה הגבוהה ביותר מאידך. אולם יש לזכור כי לצד גיבוש המתווה התפעולי המוצלח, יש להשלים בדחיפות גם את המתווה הכלכלי לסיוע למוסדות התרבות שנפגעו אנושות ממשבר הקורונה. שבלעדיו לא ניתן יהיה לשוב לפעילות".

אירועי לילה לבן בתל אביב, ב-2018צילום: תומר אפלבאום

איגוד השחקנים בישראל (שח"ם) מתח ביקורת נוקבת על היעדר מתווה שיבטיח פיצוי כלכלי לגופי התרבות, שספגו בחודשים האחרונים נזקים כלכליים כבדים עקב השבתתם. "אין ספק שרוח חדשה ואקטיבית נושבת במשרד התרבות עם כניסתו של השר החדש", ציינו. "עם זאת, ללא מתווה שיפוי כלכלי למוסדות התרבות אשר יבטיח את חזרתם של העובדים והאומנים לעבודה, מתווה זה יישאר בגדר אות מתה".

מטה המאבק להצלת עולם התרבות העצמאי מסר הערב כי "מדובר בהתחלה של חזרה לנורמליות, זה מעודד וחשוב אבל עוד רחוק מאד מההצהרות על פתיחת הענף. המתווה משאיר מאחור סקטורים רבים שנמשיך להיאבק עד לפתיחתם המלאה, לצד מתווה כלכלי שיעניק סיוע ל-150 אלף עובד התעשייה שנפגעו אנושות בחודשים האחרונים".

חמישה חולים חדשים

דיירת בבית האבות משען בבאר שבע אובחנה היום כחולת קורונה - כך נמסר ממוסד הדיור המוגן. אתמול נודע כי דיירת אחרת בבית האבות, בת 87, נדבקה בנגיף, אולם היום מסר בית החולים סורוקה כי בדיקה נוספת שנערכה לה חזרה שלילית. בבית האבות מתו 14 דיירים מאז שנגיף הקורונה החל להתפשט בישראל, כולם מהמחלקה הסיעודית שבה מטופלת הדיירת. מבית האבות נמסר כי בדיקת קורונה נוספת תיערך בעוד שלושה ימים.

בית האבות משען בבאר שבע, באפרילצילום: אליהו הרשקוביץ

16,717 איש נדבקו עד כה בנגיף הקורונה בישראל, חמישה מהם ביממה האחרונה - כך לפי נתונים שפרסם הערב משרד הבריאות. 44 חולים מאושפזים במצב קשה, ו-34 מהם מונשמים. 14,153 איש החלימו עד כה מהמחלה, ומספר החולים בפועל עומד על 2,285. מניין המתים לא השתנה בארבעת הימים האחרונים, ועומד על 279. על רקע הצניחה במספר החולים, נסגרה היום מחלקת הקורונה בבית החולים פוריה בטבריה עם שחרורו של המטופל האחרון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ