הממשלה בודקת אפשרות להארכת העוצר ביום, כ-2,000 שוטרים יאכפו אותו

מדובר בהיערכות חריגה של המשטרה, אולם היא פחותה מזו שהיתה בסגרים קודמים. המפכ"ל אמר כי לצד הקנסות ייפתחו הליכים פליליים נגד מארגני התקהלויות לא חוקיות. התקנות לא יחולו על יישוב שמרבית תושביו אינם יהודים, ובהם מזרח ירושלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מחסום בכניסה למבשרת ציון, בספטמבר
מחסום בכניסה למבשרת ציון, בספטמברצילום: אליהו הרשקוביץ

כ-2,000 שוטרים יאכפו את העוצר הלילי שייכנס לתוקפו מחר (חמישי) בשעות הערב עם תחילתו של חג הפורים, ויסתיים ביום ראשון בבוקר. הממשלה בודקת כעת אפשרות להאריכו ביום, מאחר שחג הפורים בירושלים נמשך ביום ראשון. במסגרת היערכות המשטרה, פעילות הפיקוח והאכיפה ברחבי הארץ תוגבר באופן משמעותי, וייפרסו 24 מחסומים שיפעלו מ-20:30 עד 5:00. המפכ"ל קובי שבתאי אמר הערב כי הנחה את אגף החקירות לפתוח בהליכים פליליים נגד מארגני התקהלויות לא חוקיות, בצד קנסות על הפרות העוצר.

הממשלה אישרה הערב את ההגבלות שבמסגרתן תיאסר פתיחת בתי עסק בשעות הסגר, למעט עסקים חיוניים. כמו כן ייאסרו שהות בביתו של אדם אחר וקיום מסיבות במהלך ערבי החג. גובה הקנס על הפרת התקנות הוא 500 שקל. התקנות לא יחולו על יישוב שמרבית תושביו אינם יהודים, ובהם מזרח ירושלים.

מדובר בהיערכות חריגה של המשטרה, אולם היא פחותה מזו שהיתה בסגרים קודמים שבהם נפרסו 6,000 שוטרים בכל הארץ. בין היתר צפויה המשטרה לפרוס מחסומים כדי למנוע מעבר של אזרחים בין הערים ולמקד את האכיפה על התקהלויות, בין היתר גם באמצעות מסוקים ורחפנים. כמו כן המשטרה צפויה לבדוק באקראי מכוניות בכבישים עירוניים.

בכיר במשטרה אמר כי הם החלו בימים האחרונים בהידברות עם ראשי הציבור החרדי כדי למנוע התכנסויות ענק במסגרת חגיגות הפורים. "אנחנו שומעים קולות שהפעם קוראים לשמור ולקיים את החג במסגרת המשפחה הגרעינית", אמר. "בפורים שעבר קהילות שלמות נדבקו וזה צרוב אצלם בזיכרון". עם זאת, בתי כנסת שיבקשו להתכנס יוכלו לדברי המשטרה לבקש מהרשות המקומית שתאשר תפילות וקריאות מגילה.

מחסום משטרה בתל אביב, בספטמברצילום: אליהו הרשקוביץ

במקביל החלה המשטרה בניסיון למנוע שורה של מסיבות שתוכננו להתקיים במהלך החג. יחידת אתגר של להב 433 חקרה ביממה האחרונה שמונה מארגני מסיבות ויחצ"נים שתכננו להפיק כמה מסיבות במהלך פורים. עוד הודיעה המשטרה כי תפעל באמצעים מודיעיניים למניעת אירועים המוניים, כשהמשמעות המעשית היא ניטור אירועים ברשתות החברתיות.

עם זאת, הקושי העיקרי שהמשטרה צפויה להיתקל בו יהיה אכיפת התקנות על התקהלויות בבתים פרטיים, משום שחוק הקורונה אוסר כניסה לבתים ללא צו המתיר את האכיפה. לצד זאת, חוק הרעש מאפשר הקמת רעש חריג גם מעבר לשעות המותרות בימים רגילים, וזאת מכיוון שהוא לא חל על חג הפורים.

כתבות מומלצות

ברופי בבית המשפט. הרעיפה שבחים על בעלה ועל החיים שבנו יחד

היא כתבה את המדריך "איך לרצוח את בעלך". ואז בעלה נרצח

רחוב פינסקר
בתל אביב, גלויה
מ— 1940 לערך.
עיר שדיברה יידיש
ובעיקר ספרה
ביידיש

ספר הזיכרונות שהותיר אחריו חושף כישרון מפתיע של סופר גדול

בן סלמאן וארדואן בג'דה שבסעודיה, באפריל. המשבר העמוק נשכח

המשבר הכלכלי מכופף את האידיאולוגיה של ארדואן

רינאוי-זועבי

טירללת מדינה שלמה, את צריכה לענות. "צודק, אבל אני מנתקת"

סטיב קר

צפיתי בו רועד וניסיתי להיזכר אם היה כאן משהו דומה. לא הצלחתי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?