הממשלה אישרה: הלימודים בחטיבות הביניים יחודשו ביום ראשון, מסעדות ייפתחו

השרים החליטו להוציא לפועל כמתוכנן את הפעימה השלישית ליציאה מהסגר חרף דרישת משרד הבריאות לדחות אותה חלקית בשבוע. נתניהו: מתווה לכניסה לישראל וליציאה ממנה יובא מחר לאישור קבינט הקורונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו ואדלשטיין במסיבת עיתונאים במשרד הבריאות, בדצמבר
נתניהו ואדלשטיין במסיבת עיתונאים במשרד הבריאות, בדצמברצילום: אוהד צויגנברג

הממשלה אישרה להמשיך בפתיחת המשק ביום ראשון הקרוב ולחדש את הלימודים בחטיבות הביניים, כפי שנקבע מראש במסגרת הפעימה השלישית ליציאה מהסגר. זאת, בניגוד לדרישת משרד הבריאות לדחות בשבוע את המשך פתיחת המשק. במקביל, הודיעה לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי מתווה לכניסה לישראל וליציאה ממנה יובא מחר לאישור קבינט הקורונה.

שר החינוך יואב גלנט הודיע אתמול על רצונו להחזיר עוד השבוע את תלמידי חטיבות הביניים ללימודים, אולם נתניהו סיכם עם שר הבריאות יולי אדלשטיין כי תלמידים אלה ישובו לבתי הספר רק ביום ראשון הקרוב בהתאם להמלצת משרד הבריאות. על פי התוכנית, תלמידי כיתות ז' עד י' בערים ירוקות, צהובות וכתומות גבוליות עם רמת חיסון של 70% בקרב בני 50 ומעלה ישובו ללימודים בתחילת השבוע.

מסיבת פורים בתל אביב, השנה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: תומר אפלבאום

גלנט מתח ביקורת בישיבה על כך שבעוד המסחר פתוח, חלק מהילדים עדיין אינם לומדים. "הילד הולך לבד או עם הוריו לקניון, אך אינו יכול ללכת לבית הספר. זהו סדר עדיפויות פגום ומשובש", אמר. הוא הוסיף כי נתוני התחלואה של התלמידים הפוקדים את בתי הספר זהים לאלה של תלמידים הלומדים מרחוק. לדבריו, נתונים אלה מוכיחים כי מוסדות החינוך אינם מהווים מוקדי תחלואה. הצעתו להשיב את הלימודים עוד השבוע לא התקבלה.

כפי שהחליטו השרים, במסגרת הפעימה השלישית ייפתחו בתי קפה ומסעדות קטנות ללא התניית כניסה בדרכון הירוק, וכן יופעלו באופן מלא בתי מלון, גני אירועים ואטרקציות - שאליהם הכניסה תתאפשר רק למי שנושא את הדרכון הירוק. כמו כן, יינתנו הקלות על התקהלויות והן יוגבלו ל-20 בחלל סגור ול-50 באוויר הפתוח.

ירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הוא הנחה את ראש המטה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, להקים צוות בהשתתפות נציגים של משרדי הבריאות, התחבורה, ביטחון הפנים, הפנים, הביטחון והאוצר והייעוץ המשפטי לממשלה שיגבש מתווה לכניסה לישראל וליציאה ממנה.

דרישת משרד הבריאות לדחות את יישום הפעימה השלישית נבעה מהעלייה במקדם ההדבקה שהגיע הבוקר ל-1, ומחשש לעלייה מהירה בתחלואה, בין היתר בעקבות מסיבות הפורים שנערכו בשבוע שעבר. "הירידה שהיתה נבלמה", אמר גורם במשרד הבריאות, "אנחנו רואים את שינוי המגמה עוד לפני פורים. זה אומר שהתחלואה מתחילה לעלות". לדבריו, התחלואה היתה צפויה בשל פתיחת מערכת החינוך וחלקים מהמשק, אך "השאלה לאן זה יגיע".

יישום הפעימה השלישית אמור להיות מותנה בעמידה במדדים שנקבעו מראש: ארבעה מיליון מתחסנים לפחות בשתי מנות חיסון, הגעה לשיעור מתחסנים של 95% לפחות בקרב בני 50 ויותר, ומקדם הדבקה קטן מ-1, לצד יציבות במספר החולים הקשים. אולם מקדם ההדבקה הגיע היום ל-1, שיעור המחוסנים בקרב בני 50 ויותר הוא 83%, ומספר המתחסנים בשתי מנות הוא 3.3 מיליון. עם זאת, מספר החולים הקשים נמצא במגמת ירידה. היום מאושפזים 742 חולים במצב קשה, לעומת שיא הגל השלישי שאז מספרם היה גבוה מ-1,200.

כתבות מומלצות

קארים בנזמה חוגג על חשבון מנצ'סטר סיטי בחצי הגמר. "מה שעשינו השנה והרגשות בעקבות כך יישארו לנצח"

הוא סחב את ריאל מדריד לגמר והוכיח שהוא הטוב בעולם, אבל נותר לא מוערך

טיסות נכנסות אסף נווה

"הכי קשה זה הניתוק. היינו על קרחון חודש, בלי קליטה, בלי כלום"

קינוח שבועות בהשראת קנולי

עם כל הכבוד לעוגת גבינה, לכו על קינוח מופרע לשבועות

משתזפים ביום שמשי בפראג. חשיפה לשמש קשורה לירידה בתחלואת לב וסוכרת

מתברר שחשיפה לשמש תורמת לנו בדרכים שלא היינו מעלים על הדעת

נערים יהודים וערבים משחקים כדורגל ליד חומות העיר העתיקה בירושלים, שנות ה–20

בית"ר ירושלים, שמאלנים: הצד המפתיע של תולדות הכדורגל בארץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?