בר פלג
בר פלג

משרד הבריאות אישר היום (שני) לעיריית תל אביב ולבית החולים איכילוב לחזור ולחסן במנה ראשונה עובדים זרים ומבקשי מקלט במתחם החיסונים בדרום העיר. בשבוע שעבר הודיע המשרד על הפסקת הפעילות במתחם שבשכונת נוה שאנן מבלי לנמק את ההחלטה. לאחר מכן חזר בו והתיר את הפעילות במתחם, אך הגביל אותה למתן המנה השנייה , והותיר עשרות אלפי זרים ללא יכולת להתחסן. לפי החלטת המשרד מהיום, במתחם יוכלו לחסן כ-400 איש מדי יום במנה הראשונה של החיסון, לצד מתן המנה השנייה למתחסנים משבועות קודמים.

ד"ר אסתי סייג, סמנכ"לית מערכות מידע ותפעול ומנהלת מבצע החיסונים בבית החולים איכילוב, הבהירה כי חיסון העובדים הזרים ומבקשי המקלט הוא "אינטרס של כולם. ההערכה של משרד הבריאות היא שעם תוספות קטנות של עוד 400 אנשים, המסה הקריטית של האוכלוסייה הזו תתחסן". לפי נתוני העירייה ובית החולים, בשבועיים שבהם פעל המתחם התחסנו בו 13,220 אנשים במנה ראשונה.

מתחם החיסונים בדרום תל אביב, בחודש שעברצילום: הדס פרוש

לפי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, בישראל חיים כ-100 אלף עובדים זרים המחזיקים ברישיון עבודה, 17 אלף עובדים זרים שרישיונם פקע, כ-30 אלף מבקשי מקלט ועוד כ-60 אלף תיירים שאשרותיהם פקעו – כלומר כ-207 אלף חסרי מעמד. מתוכם, לכ-150-130 אלף יש ביטוח בריאות והם יכולים להתחסן במתחמים של קופות החולים. על בסיס נתונים אלה, מעריכים בעמותת רופאים לזכויות אדם, יש לפחות כ-50-60 אלף חסרי מעמד ללא ביטוח שיכולים להתחסן רק במתחם שנפתח עבורם בתל אביב.

מנהלת מינהל השירותים החברתיים בעיריית תל אביב, שרון מלמד-בלום, אמרה כי בעירייה "רואים חשיבות רבה להמשיך ולחסן את אוכלוסיית חסרי המעמד המתגוררת בעיר ומחוצה לה". ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "המתחם חזר לפעילות ביום חמישי (לאחר שנסגר זמנית ביום רביעי בהוראת המשרד, ב"פ). המשך האספקה נקבע על פי הערכות המצב במשרד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם