נגיף קורונה | מנכ"ל פייזר העריך שהחיסון תקף ל-12 חודשים ממתן המנה השנייה

בראיון לרשת CNBC אמר אלברט בורלא כי ייתכן שיהיה צורך להתחסן מדי שנה. החודש מסרה פייזר כי החיסון יעיל ב-91% במניעת קורונה גם שישה חודשים אחרי קבלת המנה השנייה

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל פייזר אלברט בורלא
מנכ"ל פייזר אלברט בורלאצילום: TOM BRENNER/רויטרס
לוגו הארץ
הארץ

מנכ"ל פייזר אלברט בורלא אמר כי הוא מעריך שהחיסון שפיתחה החברה שלו נגד נגיף הקורונה, תקף ל-12 חודשים מקבלת המנה השנייה. בראיון שפורסם היום (חמישי) ברשת CNBC ונערך עמו לפני כשבועיים, אמר בורלא כי ייתכן שיידרש חיסון שנתי נגד הווירוס.

מוקדם יותר החודש מסרה פייזר כי החיסון שלה לקורונה יעיל ב-91% במניעת המחלה גם שישה חודשים אחרי קבלת המנה השנייה. עדיין נדרש מידע נוסף לקבוע את מידת השפעתו מעבר לתקופה זו. בורלא אמר אז כי התוצאות המעודכנות, הכוללות נתונים של 12 אלף בני אדם שעברו את תהליך החיסון המלא לפני לפחות שישה חודשים, מאפשרות לחברה להגיש בקשה לאישור רגולטורי מלא בארה"ב. בשלב זה, לחיסון יש אישור חירום שהתקבל ממינהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA).

דיוויד קסלר, בכיר בצוות התגובה של ממשל ביידן למגפת הקורונה ולשעבר ראש ה-FDA, אמר מוקדם יותר היום כי החיסונים יעילים מאוד, אבל ישנם וריאנטים שיכולים "להציב אתגרים" בפני יעילותם. "אנחנו לומדים כרגע את משך התגובה החיסונית", אמר. "נראה שהיא חזקה, אבל יש היחלשות מסוימת, ואין ספק שהווריאנטים מוסיפים אתגר וגורמים לחיסון לעבוד קשה יותר. לכן, למטרות תכנון, אני חושב שיש לצפות כי ייתכן צורך במנות נוספות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ