אדלשטיין הנחה לבטל את חובת המסכות בשטח פתוח מיום ראשון

שר הבריאות הודיע כי קיבל את עמדת אנשי המקצוע שלפיה אין צורך לעטות מסכות בחוץ, בשל התחלואה הנמוכה. עם זאת, הציבור עדיין נדרש לעטות מסכות בשטחים סגורים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירושלים, בתחילת החודש
ירושלים, בתחילת החודשצילום: אוהד צויגנברג
עידו אפרתי
עידו אפרתי

שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע הערב (חמישי) כי הנחה את מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי לחתום על ביטול החובה לעטות מסכות בשטח פתוח מיום ראשון. ההנחיה נמסרה לאחר שאדלשטיין קיבל את עמדת אנשי המקצוע במשרדו, אשר לפיה אין עוד צורך בעטיית המסכות בחוץ לנוכח התחלואה הנמוכה. הציבור עדיין נדרש לעטות מסכות בשטחים סגורים.

בתחילת החודש העריך פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש, כי חובה זו תבוטל השבוע, כפי שהמליץ הצוות לטיפול במגפות במשרד הבריאות. אש אמר אז כי לפי שעה אין דיונים במערכת הבריאות על הורדת המסכות בחללים סגורים. המרכז האמריקאי לבקרת מחלות (CDC) כבר המליץ לאפשר למחוסנים להיפגש בחללים סגורים בלי לעטות מסכה.

5,338,273 ישראלים התחסנו עד כה נגד הקורונה, 53% מהם בחיסון שני. מעקב "הארץ" המבוסס על נתוני משרד הבריאות הראה כי בין יום שלישי לרביעי נדבקו 243 ישראלים בקורונה ושמונה מתו (מספר המתים הכללי הוא 6,312). 219 מהחולים במצב קשה ו-127 מונשמים.

לצד השיפור במאבק המקומי בקורונה, ארגון הבריאות העולמי (WHO) הודיע בסוף השבוע כי שיעורי התחלואה והתמותה מנגיף הקורונה עולים בכל רחבי העולם, בשל התפשטות גרסאות חדשות של הנגיף ומפני שמדינות רבות יוצאות מוקדם מדי מהסגר. "בששת השבועות האחרונים ראינו עלייה (בתחלואה) בכל העולם", מסרה דוברת הארגון, ד"ר מרגרט האריס, בז'נווה. "למרבה הצער, בשלושת השבועות האחרונים יש עלייה במספר המתים". לפי ארגון הבריאות העולמי, בשבוע שעבר נדבקו בקורונה יותר מארבעה מיליון בני אדם בעולם ויותר מ–71 אלף מתו מהמחלה — עלייה של 11% בהשוואה לשבוע שלפני כן.

בשבוע שעבר אישר קבינט הקורונה הקלות נוספות, בהן הרחבת מספר האנשים המורשים להתקהל בשטח פתוח מ-50 למאה בני אדם. הגבלת ההתקהלות בחלל סגור לא תשונה בשלב זה, ותישאר 20 בני אדם. חברי הקבינט אישרו גם להעלות את מספר המורשים להתקהל באירועים הנערכים בישיבה ולא מוגש בהם מזון, ל-10,000 בני אדם במקומות גדולים בשטח פתוח, תוך חלוקה ליציעים - ועד 4,000 בני אדם במבנה. כמו כן אושר לבטל את ההוראה הנוגעת להפגנות שלפיה "התקהלות" משמעה אי שמירת מרחק בין אדם לאדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ