משרד הבריאות מבקש לאסור יציאת ישראלים למדינות עם תחלואה גבוהה בקורונה

המשרד יבקש להביא היום לאישור הממשלה את המלצתו לאסור על נסיעה לאוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו וטורקיה. המשרד ממליץ לחייב ישראלים החוזרים ממדינות אלה בבידוד, גם אם הם מחוסנים או מחלימים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתב"ג, בחודש שעבר. רשימת המדינות בקבוצה השנייה עשויה להשתנות בהמשך
נתב"ג, בחודש שעבר. רשימת המדינות בקבוצה השנייה עשויה להשתנות בהמשךצילום: עופר וקנין
עידו אפרתי
עידו אפרתי

משרד הבריאות יבקש להביא היום (שלישי) לאישור הממשלה את המלצתו לאסור על יציאת ישראלים למדינות שבהן רמת תחלואה גבוהה בקורונה. כמו כן, הוא מבקש לחייב ישראלים השבים ממדינות אלה בבידוד, גם אם הם מחוסנים או מחלימים, ולהעביר זרים ממדינות אלה שכניסתם לארץ תאושר באופן חריג לבידוד במלוניות. המדינות הן: אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו וטורקיה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לנושא בישיבת הממשלה, ואמר: "אנחנו בודקים כרגע את הצעדים הנדרשים לעצור את הכניסה ממדינות שבהן מתפשטים הווריאנטים הללו. אנחנו עושים הכל כדי למנוע את זה ונקבל החלטות בקרוב". נתניהו ציין כי הנחה את ראש המועצה לביטחון לאומי להיענות לבקשות סיוע מהודו לאור מצב התחלואה במדינה. "אני מקווה שיהיה מאמץ בינלאומי שישראל מוכנה להיות שותפה מלאה בו", אמר, "בכל מקרה אנחנו מוכנים לעזור בכל דבר שיידרש".

נתב"ג, בחודש שעבר. לפי הודעת המשרד, מדינות העולם יחולקו לשתי קבוצותצילום: עופר וקנין

לפי הודעת משרד הבריאות, מדינות העולם יחולקו לשתי קבוצות - בראשונה ייכללו רוב מדינות העולם והמדיניות הקיימת לגביהן תימשך. בקבוצה השנייה ייכללו מדינות שנשקף מהן סיכון גבוה, והמדיניות לגבי היציאה אליהן וההגעה מהן תוחמר. הקריטריונים שלפיהם ייקבע אילו מדינות ייכנסו לקבוצה השנייה יתבססו על מסקנות מרכז המידע והידע הלאומי למאבק בקורונה, ובהן התייחסות להימצאות וריאנטים מסוכנים במדינה ושיעור חולי הקורונה הנכנסים ממדינות אלה לישראל.

רשימת המדינות בקבוצה השנייה עשויה להשתנות בהמשך. עדכון הרשימה ייעשה אחת לשבועיים, בוועדה שתפעל במתכונת דומה לזו שהכריעה אילו מדינות יוגדרו "ירוקות" ואילו "אדומות". במידה שתחול עלייה חריגה במדינה ספציפית - בכל הנוגע להימצאות וריאנטים מסוכנים ושיעור חולי הקורונה הנכנסים ממנה לישראל - ניתן יהיה להכניס אותה לקבוצת המדינות השנייה גם קודם לכינוס הוועדה.

בנוסף, משרד הבריאות יבקש להביא היום לאישור הממשלה גם את המלצתו לדחות את פיילוט התיירות הנכנסת בחודש - לסוף חודש יוני. זאת, לאור מצב התחלואה בקורונה בעולם וגילוי וריאנטים חדשים. לפני שבועיים הודיעו משרד התיירות ומשרד הבריאות כי אחרי יותר משנה שבה תיירים לא הורשו להיכנס לישראל, החל ב-23 במאי יוכלו להיכנס ארצה קבוצות תיירים מחוסנים.

בהודו דווח עד כה על למעלה מ-17 מיליון נדבקים בקורונה, ועל יותר מ-197 אלף מתים מהמחלה. בשבוע שעבר ישראל הטילה הגבלות על הנכנסים לשטחה מהודו בשל החשש מהווריאנט ההודי של הנגיף - שהתגלה לאחרונה בארץ - ולאור רמת התחלואה במדינה. כחלק מההגבלות נאסרה כניסת תיירים מהודו לישראל, וכניסת עובדי סיעוד וסטודנטים מהודו הוגבלה לעד 300 בחודש. הנכנסים מהודו מחויבים בבידוד במלונית ייעודית למגיעים מהמדינה, למעט מי שהחלימו או חוסנו בישראל.

בשבוע שעבר המליץ משרד הבריאות להימנע מנסיעה לאוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו וטורקיה. לפי הודעת המשרד, ההמלצה מתייחסת לכל האזרחים, לרבות מחוסנים ומחלימים. לצד שבע המדינות שהוזכרו, במשרד המליצו בשבוע שעבר להימנע באופן כללי מנסיעות לחו"ל שאינן הכרחיות לאור "שיעורי התחלואה הגבוהים בעולם ונוכחות וריאנטים מדאיגים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ