משרד הבריאות: זוהו לראשונה בישראל וריאנטים שמקורם בברזיל ובצ'ילה

מבוגר מחוסן ותינוקת ששבו מחו"ל נדבקו בזן הברזילאי של נגיף הקורונה, וישראלי שחזר ארצה התגלה כנשא של הווריאנט שהתפתח בצ'ילה. 19 בני אדם נוספים זוהו כנשאים של הזן ההודי

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נוסעים בנתב"ג בשבוע שעבר. התגלו שני מקרים חדשים של הווריאנט הברזילאי
נוסעים בנתב"ג בשבוע שעבר. התגלו שני מקרים חדשים של הווריאנט הברזילאיצילום: הדס פרוש
עידו אפרתי
עידו אפרתי

משרד הבריאות הודיע היום (שני) כי זוהו לראשונה בישראל שני מקרים של וריאנט ברזילאי בקרב מבוגר מחוסן ותינוקת ששבו מחו"ל. נמצא גם מקרה ראשון של וריאנט צ'יליאני בקרב ישראלי מחוסן ששב מחו"ל.

כמו כן, התגלו 19 בני אדם נוספים שנדבקו בווריאנט ההודי אצל זרים. עד היום התגלו 60 מקרים של הווריאנט. "עדיין אין מידע ברור ביחס לווריאנטים הללו והשלכותיהם על מחוסנים ומחלימים", מסר משרד הבריאות.

אחות צבאית מחסנת אישה בברזיל, היוםצילום: RICARDO MORAES/רויטרס

ביום שישי הממשלה אישרה את תקנות משרד הבריאות האוסרות על יציאת ישראלים לשבע מדינות שבהן התחלואה מקורונה גבוהה במיוחד. השרים הצביעו במשאל טלפוני לאסור על ישראלים את הכניסה אל אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו וטורקיה. ועדת חריגים תוכל לאשר את הכניסה לאותן המדינות במקרים חריגים.

כמו כן, לפי התקנות שאושרו, מי שאינו אזרח ישראלי יוכל לטוס למדינות אלו רק לצורך הגעה למקום מגורים קבוע. עוד הוחלט כי איסור היציאה למדינות אלו לא יחול על מי שישהה בשטח שדה התעופה של אותה מדינה לפרק זמן שלא יעלה על 12 שעות מרגע הנחיתה בהן, עבור טיסות המשך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ