עדכונים

הממשלה תדון בבוקר בהגבלות ביום הזיכרון וביום העצמאות

הממשלה תקיים מחר בשעה 11:00 ישיבת ועידה טלפונית לאישור ההגבלות שיחולו ביום הזיכרון, יום העצמאות ובחג הרמדאן. מוקדם יותר היום הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יביא לאישור הממשלה החלטה להטיל סגר כללי ביום העצמאות, במתכונת דומה לזו שהיתה בחג הפסח. בנוסף, הודיע נתניהו כי ביום הזיכרון לא יותר לצאת מהערים, למעט לצורך הגעה למקומות עבודה ולקניות מותרות. משפחות שכולות לא יוכלו לפקוד את בתי העלמין ואתרי ההנצחה ביום הזיכרון, והמשטרה תסגור את הדרכים המובילות אליהם.

(נעה לנדאו)

דרעי חתם על תקנות שיאפשרו מתן פטור לעסקים מתשלום ארנונה לשלושה חודשים

שר הפנים אריה דרעי הודיע כי חתם על תקנות שיאפשרו לרשויות המקומיות להעניק לבתי עסק שלושה חודשי פטור מתשלום הארנונה. עם זאת, הרשויות המקומיות יוכלו לבחור במסלול חלופי של מתן הנחה כוללת של 25% בתשלום הארנונה לשנת 2020. לפי ההודעה, לטובת מתן הפטור יוקצה תקציב בסכום של 2.8 מיליארד שקלים לצורך שיפוי הרשויות המקומיות בגין אובדן ההכנסה. 

(לי ירון)

מספר החולים בקורונה גדל ל-13,942, מניין המתים עלה ל-184

מחלקת המונשמים בבית החולים איכילוב, היוםצילום: אוהד צויגנברג

מספר החולים בקורונה גדל ל-13,942, עלייה של 1.67% ביממה - כך מסר משרד הבריאות. מניין המתים עלה בשבעה ביממה האחרונה, ומסתכם כעת ב-184. בין החולים ישנם 139 במצב קשה ו-113 שזקוקים להנשמה - שני הנתונים מהווים ירידה לעומת אתמול. מספר חולי הקורונה שהחלימו עלה ל-4,507.

(עידו אפרתי)

נתניהו: נטיל סגר ביום העצמאות, לא תתאפשר גישה לבתי העלמין ביום הזיכרון

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי יביא לאישור הממשלה החלטה להטיל סגר כללי ביום העצמאות, במתכונת דומה לזו שהיתה בחג הפסח. בנוסף, הודיע נתניהו כי ביום הזיכרון לא יותר לצאת מהערים, למעט לצורך הגעה למקומות עבודה ולקניות מותרות. משפחות שכולות לא יוכלו לפקוד את בתי העלמין ואתרי ההנצחה ביום הזיכרון, והמשטרה תסגור את הדרכים המובילות אליהם.

לקריאת הידיעה המלאה

(נעה לנדאו)

אלוף (במיל') נומה וצוותו יסיימו בסוף השבוע את תפקידם בבני ברק

בני ברק, בשבוע שעברצילום: עופר וקנין

אלוף במילואים רוני נומה יסיים בסוף השבוע את תפקידו כראש צוות החירום של עיריית בני ברק. הצוות, שסייע לעירייה בהתמודדות עם התפרצות הנגיף, יעביר את המושכות בחמ"ל המאבק בקורונה לאנשי העירייה. עם זאת, כוחות פיקוד העורף יישארו בעיר. בעירייה ציינו כי נומה ודובר צה"ל לשעבר רונן מנליס סייעו לעיר בהתנדבות, ושדובר צה"ל לשעבר אבי בניהו ויועץ התקשורת רונן צור ימשיכו לסייע לעירייה בשכר.

אתמול לפנות בוקר פקע תוקפה של החלטת הממשלה להכריז על בני ברק אזור מוגבל, וכך הסתיימו ההגבלות שהוטלו על העיר. מחר צפויים קווי האוטובוס הבין-עירוניים של חברת דן לחזור לפעול בבני ברק. הממשלה החליטה אתמול להגביר את הסיוע לתושבי העיר בכל הקשור למתן שירותים חיוניים וחלוקת מצרכים. 

בנוסף, הורתה אתמול הממשלה לעיריית בני ברק לפנות מחצית מהחולים הנותרים בעיר למתקני בידוד מטעם המדינה בתוך עשרה ימים. עד כה פונו כ-700 חולים מהעיר למתקני בידוד. בשבוע שעבר התחייבה העירייה לפנות 700 חולים נוספים - התחייבות שנלקחה בחשבון בהחלטה להקל את הסגר על בני ברק. עם זאת, עקב מחסור בחדרים למשפחות במלוניות המותאמות לציבור החרדי, פונו מאז רק כ-350 חולים נוספים.

(בר פלג)

הממשלה צפויה לאשר קיום מופעי זיקוקים בערב יום העצמאות

הממשלה צפויה לאשר לרשויות המקומיות לערוך מופעי זיקוקים בערב יום העצמאות, לאחר שמרכז השלטון המקומי הגיע לסיכום עם המשטרה בנושא. על פי התכנון, ייערכו מופעי זיקוקים בכל היישובים בארץ מיד לאחר טקס המשואות, שצפוי להסתיים בשעה 22:00.

(יהושע (ג'וש) בריינר)

המשטרה החלה לאכוף את החובה לשאת ולעטות מסכה מחוץ לבית

אדם עם מסכה בירושלים, אתמולצילום: אוהד צויגנברג

המשטרה החלה לאכוף את החובה לשאת ולעטות מסכה מחוץ לבית. לפי נתוני המשטרה, עד כה חולקו 31 קנסות בסך 200 שקלים לאזרחים שהפרו את התקנות בנושא. לפי התקנות שאישרה הממשלה בתחילת השבוע, ישנה חובה לשאת מסכה בכל יציאה מהבית ולעטות אותה במבנים סגורים, בנסיעה בתחבורה הציבורית ובהתקהלות במקום פתוח. אזרח שיפר את ההנחיות יקבל התראה בפעם הראשונה וייקנס ב-200 שקלים בפעם השנייה.

ביממה האחרונה חולקו 1,076 דו”חות לאזרחים בגין הפרת התקנות לשעת חירום, ובסך הכל חולקו 45,475 דו”חות מאז החלה האכיפה בנושא. עד כה פתחה המשטרה ב-203 חקירות בשל הפרת בידוד והפצת הנגיף, וכן 51 חקירות בשל הפצת מידע כוזב.

(יהושע (ג'וש) בריינר)

אתמול נערכו 12,281 בדיקות לאבחון קורונה - המספר הגבוה ביותר ביום מפרוץ המגפה

מחלקת מונשמים בבית החולים איכילוב, היוםצילום: אוהד צויגנברג

משרד הבריאות פרסם את מספר הבדיקות לאבחון קורונה שנעשו בימים האחרונים. לפי נתוני המשרד, אתמול נערכו 12,281 בדיקות - המספר הגבוה ביותר ביום אחד מפרוץ המגפה. עוד נמסר כי שלשום נערכו 9,419 בדיקות, בשבת נערכו 10,012 בדיקות וביום שישי נערכו 10,038 ולא 9,950 כפי שדיווח המשרד בתחילה.

(עידו אפרתי)

המדינה האריכה את התקנות המחייבות בידוד במלונית לשבים מחו"ל עד 6 במאי

הממשלה אישרה במשאל טלפוני את הארכת תקנות שעת חירום לחוזרים מחו"ל ולנדרשים בבידוד שאין ברשותם תנאי בידוד הולמים, עד ליום רביעי, 6 במאי. התקנות עיגנו בחוק את הנוהל שמחייב להשים כל אזרח שחוזר מחו"ל בבידוד באחת מהמלוניות שהוקמו לבידוד חולי קורונה.

(נעה לנדאו)

13 דיירים ושבעה עובדים חלו בבית אבות בבני ברק

13 דיירים ושבעה עובדים בבית האבות שלמה המלך בבני ברק אובחנו אתמול (שני) כחולי קורונה. כל 20 המאובחנים לא פיתחו סימפטומים למחלה ולאחר האבחון הדיירים החולים פונו למרכז גריאטרי בנס ציונה. זהו בית האבות החמישי בעיר שבו התפרץ הנגיף. 160 דיירי בית האבות שוהים בבידוד מאז פורים ולאחר היוודע תוצאות הבדיקות קומה שלמה במוסד פונתה כדי לבודד חולים חדשים, אם יאובחנו.

מנהל בית האבות, פנחס אבלס, סבור כי הבדיקות שגויות. "הפעלנו לחץ על הרופאה המחוזית של הגריאטריה לעשות בדיקות במקום, אפילו שלאף אחד מהדיירים אין תסמינים", אמר, "הופתענו וקיבלנו הלם, אנשים בלי סימפטומים בכלל". לדבריו, הוא ביקש לבצע בדיקה חוזרת. "אמרתי להם שאם תוך ארבע עד שש שעות מקבלים תשובות על הבדיקות, למה לא לעשות בדיקות ל-13 הדיירים האלה ולטרטר אותם למקום בו יש חולי קורונה?" הוא סיפר כי הדיירים ומשפחותיהם בפאניקה.  

בבית האבות ויזניץ בבני ברק חלו בקורונה 26 בני אדם ודיירת אחת מתה. בבית האבות גני מרגוע חלו חמישה דיירים ומתו שניים, בהדסים חלו שלושה ומתו שניים ובעטרת אבות חלו 24 דיירים.

(בר פלג)

בית האבות "עטרת אבות" בבני ברק, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

תושבת רחובות בת 100 מתה כתוצאה מנגיף הקורונה

תושבת רחובות בת מאה מתה היום כתוצאה מנגיף הקורונה בבית החולים קפלן בעיר. בית החולים מסר כי היא סבלה ממחלות רקע שונות והוסיף כי לבתה התאפשר להיפרד ממנה תחת מיגון מלא. 

(בר פלג)

מספר החולים עלה ל-13,883, בהם 113 מונשמים

משרד הבריאות הודיע הבוקר כי מספר חולי הקורונה בישראל עלה ל-13,883, עלייה של 1.7% מאתמול. 142 מהחולים במצב קשה, בהם 113 מונשמים. מניין המתים בישראל מהנגיף עומד על 181. עד כה החלימו מהמחלה 4,353 בני אדם. 

חולה קורונה בן 48 ללא מחלות רקע מת בבית החולים איכילוב

תושב בני ברק בן 48 שנדבק בקורונה, הרב חיים אהרן טורצ'ין, מת הלילה בבית החולים איכילוב בתל אביב. לפי הודעת בית החולים, טורצ'ין לא סבל ממחלות רקע. הוא היה מונשם במשך שבוע וחובר למכונת לב-ריאה (אקמו), אולם הלילה קבעו הרופאים את מותו.

טורצ'ין הותיר אחריו 14 ילדים והיה מראשי ישיבת אור יצחק, בעלת שלוחות בירושלים וביהוד.

(בר פלג)

מספר חולי הקורונה בארץ - 13,713

משרד הבריאות מעדכן כי מספר החולים בקורונה בישראל עומד על 13,713, בהם 149 במצב קשה. בתחילה מסר המשרד כי מספר המונשמים ירד ל-99 אולם כעבור כמה דקות תיקן כי מספרם עומד על 119 - עלייה של כ-10% מאתמול. מספר המחלימים עומד על 4,049 ו-177 מתו מהנגיף.

גבר יוצא להליכה ספורטיבית על גג בירושלים, השבועצילום: אוהד צויגנברג

שר הבריאות ליצמן הודיע כי החלים מקורונה

שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע כי החלים מקורונה. מטעמו של ליצמן נמסר כי שתי בדיקות שנערכו לו יצאו שליליות, וכי ימשיך "בשגרת עבודה מלאה". 

"התבשרתי על החלמה מלאה מהנגיף ברוך השם", מסר שר הבריאות, "זו היתה בשבילי הזדמנות נאותה להיווכח אישית בעבודתם המסורה של צוותי הרפואה היקרים שלנו. תודתי לכל מי שהתעניין ודאג לשלומי. אני קורא לאזרחי ישראל להמשיך לשמור על כל הוראות משרד הבריאות לריחוק חברתי. ההקלות שניתנו מותנות בשמירה קפדנית של הציבור על ההגבלות הקיימות".

ליצמן בן ה-71 ורעייתו אובחנו כחולים בתחילת החודש. בעקבות האבחון ראש הממשלה בנימין נתניהו ובכירי משרד הבריאות התבקשו להיכנס לבידוד.

(אהרן רבינוביץ)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ