מספר הנדבקים עומד על 15,834: 106 חולים אובחנו מאמש, 487 החלימו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטס חיל האוויר מעל בית החולים הדסה עין כרם בירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג
עדכונים

חולה קורונה בן 86 מת בביה"ח לניאדו

בית החולים לניאדו הודיע כי חולה קורונה בן 86 מת הערב. לפי ההודעה, החולה הגיע מהמוסד הגריאטרי "עטרת אבות" בבני ברק. במוסד התגלו 24 חולים בנגיף. 

(בר פלג)

הלימודים בגנים ובכיתות א'-ג' צפויים להתחדש ביום ראשון בצל מחאת מורים ומנהלים

הלימודים בגני הילדים ובכיתות א'-ג' צפויים להתחדש ביום ראשון הקרוב, בקבוצות קטנות ובאופן מצומצם. פתיחת מוסדות החינוך מותנית בהערכת מצב שתיערך בפני השרים והמועצה לביטחון לאומי (המל"ל) ביום שישי הקרוב. 

מנהלי בתי ספר מחו היום על ההחלטה לחזור ללימודים בהתראה קצרה, מבלי שניתנה למנהלים הזדמנות ללמוד ולהגיב על מתווה החזרה שפורסם רק ביום שלישי האחרון, ערב יום העצמאות. "אנו קוראים למשרד החינוך לעצור, ולהיערך כראוי, ובכל מקרה לא לפני יום שלישי, תוך שיתוף פעולה עם המנהלים", כתבו ראשי ארגון המנהלים "מנהיגים", "קביעת תאריך יעד, ורק לאחריו בניית תוכנית פעולה בסד זמנים בלתי ריאלי - היא דרך פעולה החוזרת על עצמה לצערנו יותר מדי". 

מורות בבתי הספר היסודיים, שצריכות לשוב ללמד בתחילת השבוע, הביעו דאגה מכך שלילדיהן הצעירים לא תהיה מסגרת בימים שבהן עליהן ללמד: בעוד בכיתות א'-ג' הלימודים יתקיימו חמישה ימים בשבוע, הלימודים בגני הילדים יתקיימו בקבוצות קטנות לסירוגין כך שכל ילד ילמד רק שלושה ימים בשבוע. במעונות היום המפוקחים ובגנים הפרטיים מאיימים לפי שעה שלא לפתוח את הלימודים בשבוע הבא בנימוק כי צברו חובות בשבועות האחרונים וכי החזרת הפעילות במתכונת מצומצמת אינה משתלמת כלכלית. "מה מצפים שיעשו עובדי ההוראה", תהתה מורה, "שיילכו לבית ספר וישאירו את הפעוטות לבד בבית?". 

בשלב הזה עדיין לא ברור האם יפעלו הסעות למוסדות החינוך, ובמשרד החינוך מסרו כי הנושא נמצא בבדיקה.

(שירה קדרי עובדיה)

אלמונים ניסו להצית סניף מס הכנסה בחולון; במקום רוסס: "דם עצמאי אינו הפקר"

סניף מס הכנסה בחולון, היוםצילום: עופר וקנין

המשטרה חוקרת ניסיון להצית את סניף מס הכנסה בחולון. איש לא נפגע אך נזק נגרם לרכוש. על קיר הבניין רוססה הכתובת "דם עצמאי לא הפקר", ובמשטרה חושדים כי ניסיון ההצתה הוא חלק ממחאת העצמאים. ממס הכנסה נמסר כי מדובר ב"מעשה נפשע כשלעצמו, ועיתויו, בערב יום העצמאות ה-72 למדינה, אף מוסיף לחומרתו".

(בר פלג)

מספר המחלימים מקורונה בישראל עבר את מספר החולים הפעילים

משרד הבריאות עדכן כי 15,782 בני אדם אובחנו בישראל כחולים בקורונה, וכי 212 מתו מסיבוכי המחלה. עוד עולה מנתוני משרד הבריאות כי לראשונה מאז פרוץ המגפה בישראל, מניין המחלימים מקורונה עלה על מספר החולים הפעילים - 7,929 איש החלימו מקורונה, בעוד מספר החולים הפעילים עומד על 7,641. בין החולים, 120 במצב קשה ו-91 מונשמים. 

סגר יום העצמאות נכנס לתוקף, אסורה היציאה מהבית לרכישת מזון

מחסום בנתיבי איילון בתל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד

סגר יום העצמאות שאישרה הממשלה נכנס לתוקף בשעה 17:00 (שלישי). עד מחר בשעה 20:00, ניתן לצאת מהבית לצורך הצטיידות בתרופות ובמוצרים חיוניים, לקבלת שירותים חיוניים בתחום יישוב המגורים, ולכל צורך אחר שהוגדר בחוק.  

לפי תקנות החירום שאושרו, על האזרחים לחגוג את יום העצמאות בבתיהם. לא תתאפשר רכישה של מזון הערב ובמהלך היום מחר. תתאפשר יציאה מהבית להתאווררות ופעילות גופנית בקרבת הבית בהתאם לתקנות, במתכונת דומה לזו שחלה בליל הסדר.

בנוסף, התחבורה הציבורית הופסקה עד מחר ב-20:00. כמו כן, חנויות מזון יישארו סגורות עד צאת יום העצמאות. שרותי משלוחים ימשיכו לפעול.

לקריאת התקנות המלאות

משרד הבריאות: ניתן לבצע 15 אלף בדיקות קורונה ביום

במשרד הבריאות הודיעו כי קיבולת המעבדות לבדיקות קורונה עלתה ל-15 אלף בדיקות ביום. לצד זאת, במשרד מציינים כי חלה ירידה במספר הפניות לבדיקות קורונה: אתמול נערכו 9,546 בדיקות, שמתוכן נמצאו 110 בני אדם חיוביים לנגיף. ביום ראשון נערכו 8,393 בדיקות שמתוכן 88 נמצאו חיוביים לנגיף, וביום שבת נערכו 9,031 בדיקות שמתוכם 160 חיוביים. לפי המשרד, בשל הירידה בפניות לבדיקות, הוא נערך "לביצוע סקרים יזומים באזורי סיכון".

(עידו אפרתי)

טיפול נמרץ בבית החולים בילינסון, ביום ראשוןצילום: תומר אפלבאום

טיפולי הפוריות יוחזרו בהדרגה - תחילה לנשים מעל גיל 39

משרד הבריאות הורה להחזיר באופן מדורג את טיפולי הפריון וביצוע הליכי הפריה חוץ-גופית (IVF) במרפאות ובבתי חולים, בעקבות התייצבות מגפת הקורונה בישראל וחזרה מדורגת לפעילות אמבולטורית.

ראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות, ד"ר ורד עזרא, הודיעה אתמול למנהלי בתי החולים והמרפאות על החזרת הטיפולים, לאחר שהופסקו לפני כחודש וחצי. החזרת הפעילות היא לפי תוכנית והמלצות שגובשו על ידי ועדה של המועצה הלאומית לרפואת נשים, נאונטולוגיה וגנטיקה עם האיגוד הגניקולוגי והאגודה לפריון.

"יש להדגיש כי פעילות היחידות תחל באופן מודרג תוך מעקב חודשי", ציינה עזרא במכתב לבתי החולים. "בהיעדר ממצאים או מצבים חריגים, תישקל הרחבת האינדיקציות לטיפול מתוך מטרה של חזרה לפעילות רגילה בתוך כשלושה חודשים".

לפי ההנחיות, בשלב זה יבוצעו טיפולי IVF רק לנשים מגיל 39 ומעלה, למעט מקרים של שימור פוריות על רקע טיפול אונקולוגי. עוד קובע הנוהל שבשלב זה לא יטופלו נשים עם מחלות רקע כגון יתר לחץ דם, סוכרת, מחלת ריאות כרונית ועודף משקל, וכן חולי קורונה. המסמך כולל גם רשימת ארוכה של הנחיות לצוותים באשר לבטיחות, מיגון, עבודה בצוותים קבועים ועוד. 

(עידו אפרתי)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ