משרד החינוך הכריז על 60% נוכחות, אך בדיקה מראה שרק 23% מהתלמידים הגיעו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תל אביב, היוםצילום: עופר וקנין
עדכונים

ביממה האחרונה אובחנו 29 חולי קורונה והחלימו 188

משרד הבריאות הודיע כי ביממה האחרונה אובחנו 29 חולי קורונה חדשים והחלימו 188. מספר הנדבקים בקורונה עומד על 16,208 ומניין המתים עומד על 232. עוד עולה מנתוני המשרד כי מניין החולים במצב קשה ירד ל-94, ומספר המונשמים ירד ל-76. 6,277 מכלל הנדבקים עדיין חולים, זאת לצד 9,749 שהחלימו.

כיכר דיזינגוף בתל אביב, אתמול. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: מגד גוזני

(עידו אפרתי)

משרד החינוך הכריז על 60% נוכחות, אך בדיקה מראה שרק 23% מהתלמידים הגיעו

משרד החינוך הודיע ש-60% מהתלמידים התייצבו היום בבתי הספר, ושר החינוך רפי פרץ הצהיר ש-80% מבתי הספר נפתחו. אולם מעיון בנתוני משרד החינוך נראה שרק 23% מתלמידי כיתות א'-ג' וכיתות י"א-י"ב הגיעו היום למוסדות החינוך. רק מחצית מבתי הספר היסודיים נפתחו, ורק מעטים מהתיכונים פעלו - ושיעור הנוכחות בהם היה אפסי. בבדיקת שיעור הנוכחות שהציג המשרד התברר כי הוא התייחס רק לבתי הספר היסודיים היהודיים מהזרם הממלכתי, ורק לאלה שפתחו היום את שעריהם – מבלי לקחת בחשבון את מוסדות החינוך בעשרות רשויות שלא פעלו היום.

פתיחת הלימודים בגבעתיים, אתמולצילום: עופר וקנין

(ליאור דטל)

טיוטת התקנות לל"ג בעומר: ליצמן, דרעי, סמוטריץ' ווקנין יוכלו לאשר לחריגים לחגוג במירון

טיוטת תקנות החירום לל"ג בעומר, שתובא לאישור הממשלה, אוסרת להדליק מדורות במרחב הציבורי ומגבילה את הכניסה להר מירון. עם זאת, היא קובעת כי ועדת שרים שתכלול את יעקב ליצמן, אריה דרעי, בצלאל סמוטריץ' ויצחק וקנין, תוכל לאשר לחריגים לחגוג במירון. בנוסף, נשקלת הגדלת מספר המשתתפים המרבי בשמחות בחג, מחשש שהציבור לא יעמוד בהגבלות הקיימות.

(נעה לנדאו)

מניין הנדבקים בגדה ובמזרח ירושלים עלה ל-505

חלוקת מזון בשכונת אבו טור שבמזרח ירושלים, בשבוע שעברצילום: אוהד צויגנברג

שרת הבריאות הפלסטינית מאי אל-כילה הודיעה כי ביומיים האחרונים אובחנו חמישה חולי קורונה חדשים במזרח ירושלים. בכך עלה מניין הנדבקים בגדה המערבית ובמזרח ירושלים ל-505 איש, ש-94 מהם החלימו. ברצועת עזה לא אובחנו חולים חדשים בימים האחרונים, כך שמניין הנדבקים בשטחה מסתכם עדיין ב-17 איש, בהם 12 שהחלימו.

(ג'קי חורי)

שורת רשויות מקומיות הודיעו שיחדשו מחר את הלימודים בבתי הספר

שורה של רשויות מקומיות הודיעו שיחדשו מחר את הלימודים בבתי הספר בכיתות א' עד ג' וי"א-י"ב. הרשויות הן: נהריה, הוד השרון, לב השרון, נס ציונה, שומרון, קרני שומרון, עמק חפר, עמנואל, ראש העין, מועצה אזורית אשכול, אשקלון, מצפה רמון, מועצה אזורית רמת נגב, עכו, אזור, קרית מלאכי, קרית גת, מועצה אזורית גולן, גליל עליון, מטה אשר, מעלה יוסף, עמק מעיינות, בני שמעון, ערבה תיכונה, דרום הר חברון, עומר, מועצה אזורית לכיש, מועצה אזורית באר טוביה, מועצה אזורית יואב, להבים, מיתר, נתיבות, אופקים ומשגב. בתל אביב חלק ניכר ממוסדות החינוך ייפתחו אף הם. כמו כן, מוסדות חינוך מהזרם החרדי ייפתחו מחר לתלמידי כיתות ז' עד י"א בבית שמש, לוד, מודיעין עילית וגבעת זאב.

(שירה קדרי-עובדיה)

תלמידות בבית ספר בגבעתיים, היוםצילום: עופר וקנין

האוצר: לפתוח את המשק עוד החודש; במשרד הבריאות רוצים תהליך מדורג יותר

משרדי האוצר והבריאות גיבשו מתווים להקלה בהגבלות שהטילה הממשלה על הציבור בשל מגפת הקורונה, שבהם תדון ועדת השרים האמונה על הנושא בישיבתה מחר. לפי המתווה של משרד האוצר, המשק יחזור לפעילות תקינה עד סוף החודש. השלב הראשון בתוכנית החל היום, עם חידוש חלקי של הלימודים בבתי הספר, ויימשך השבוע עם פתיחת הקניונים, הצימרים ושמורות הטבע. לפי המתווה של האוצר, ב-17 במאי ישובו לפעילות בין היתר מלונות, שווקים וחדרי כושר. ב-31 במאי יחזרו לפעול בין היתר אולמות אירועים ומסעדות, וב-14 ביוני אמורות להתחדש כל הפעילויות האחרות שלא צוינו במפורש כאסורות.

משרד הבריאות המליץ על שורה של הקלות על האוכלוסייה שיש ליישם בהדרגה לאורך החודש וחצי הקרובים. במסמך שגיבשו אנשי המשרד נכתב כי יש לאפשר קיום מפגשים חברתיים ומשפחתיים בקבוצות של עד עשרה אנשים כבר מהשבוע הקרוב. עוד נכתב כי יש לאפשר לאנשים מבוגרים לקחת חלק במפגשים שכאלה, תוך שמירה על כללי הזהירות. אשר ללימודים במוסדות האקדמיים, במשרד המליצו לאפשר את חידושם עוד השבוע. עוד הומלץ לאפשר לקיים חתונות ולוויות במקומות בפתוחים בהשתתפות 50 איש לכל היותר, מ-17 במאי. 

במשרד הבריאות חלוקים על עמדת האוצר בכמה נושאים. אנשי משרד הבריאות המליצו לחדש את הפעילות בקניונים רק מ-17 במאי ולא מהשבוע כפי שהמליצו באוצר. כמו כן, במשרד הבריאות סבורים שיש לאפשר פתיחה מחודשת של מסעדות רק מ-15 ביוני ולא מהחודש הנוכחי. 

(עידו אפרתי)

המל"ג גיבש מתווה להחזרת סטודנטים לקמפוסים

אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, בינוארצילום: אליהו הרשקוביץ

צוות של המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) גיבש מתווה להחזרת סטודנטים ללימודים בקמפוסי האוניברסיטאות והמכללות בצורה מצומצמת. לפי המתווה, שסוכם עם משרד הבריאות והמוסדות האקדמיים, יתאפשר לקיים שיעורי תגבור, בחינות, סדנאות והתנסויות מעשיות, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות. בימים הקרובים ינוסחו הנחיות מפורטות על ידי משרד הבריאות והמל"ג, והן יובאו לאישור הממשלה.

לפי המתווה, הלימודים המקוונים יימשכו, אולם קבוצות של עד 15 סטודנטים יוכלו ללמוד במעבדות ובספריות, לקיים סדנאות והתנסויות מעשיות ואף להשתתף בשיעורים לצורך תגבור במקרים חריגים וחיוניים. בנוסף נקבעו הנחיות לקיום בחינות בקמפוס במידת הצורך.

 (שירה קדרי-עובדיה)

מצעדי הגאווה בתל אביב, בירושלים בחיפה ובבאר שבע נדחו

ארבעת המרכזים הגאים בישראל הודיעו היום על דחיית מצעדי הגאווה שהיו אמורים להתקיים בחודש הבא בתל אביב, בירושלים, בחיפה ובבאר שבע בשל מגפת הקורונה. בהודעה נמסר כי המצעדים נדחו בשלב זה, בתקווה שיתאפשר לקיימם בסוף הקיץ.   

לכתבה המלאה

(בר פלג)

הדייר ה-22 מבית האבות ביבנאל שמת מקורונה: בן 86 שסבל ממחלות רקע

קשיש בן 86 מת הבוקר בבית החולים פדה-פוריה בטבריה, לאחר שנדבק בקורונה. הקשיש התגורר בבית האבות "יוקרה" ביבנאל, והוא הדייר ה-22 מבית האבות הזה שמת מקורונה. מבית החולים נמסר כי הוא היה מאושפז במצב קשה והונשם מ-23 באפריל, וסבל מבעיות רקע רבות. 

(נעה שפיגל)

מספר הנדבקים עלה ל-16,193, מספר המתים ל-230

בית ספר יגאל אלון בגבעתיים, היוםצילום: עופר וקנין

מספר הנדבקים המאומתים בקורונה בישראל עלה הבוקר ל-16,193, כך נמסר ממשרד הבריאות. בין הנדבקים יש 103 חולים במצב קשה ו-82 חולים הזקוקים להנשמה. מניין המתים מקורונה עלה ל-230. מתחילת המגפה החלימו 9,634 בני אדם שנדבקו בנגיף.

שיעור חולי הקורונה בחורה עלה ב-43.5% בתוך שלושה ימים

שיעור חולי הקורונה במועצה המקומית חורה שבנגב עלה בשלושת הימים האחרונים ב-43.5% - כך לפי נתוני משרד הבריאות. 30 חולים נוספים אובחנו במועצה בשלושת הימים האחרונים. לפי הנתונים, בירושלים אובחנו עוד 99 חולים בשלושת הימים האחרונים, המהווים עלייה של 2.9% במספר חולי הקורונה בעיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ