מספר הנדבקים עומד על 16,506: 29 אובחנו מאמש, 350 החלימו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית ספר יסודי בירושלים. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אמיל סלמן
עדכונים

יו"ר השלטון המקומי: "מתווה החזרה ללימודים עובר כל גבול ומנותק"

יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס טוען במכתב לראשי הרשויות כי מתווה החזרה ללימודים "עובר כל גבול ומנותק מהמציאות". ביבס כתב כי "לא יתכן שתלמידים יגיעו ליום אחד או ליומיים בשבוע. או שפותחים את כל מערכת החינוך או שלא פותחים בכלל".

ביבס הוסיף במכתב כי "הוכחנו שאנחנו מוכנים לקבל את כל הילדים חזרה, ועל כולם נדע לשמור על פי ההנחיות". הוא קרא לראשי הרשויות "להפעיל את כל הלחץ הנדרש כדי שכל הילדים, וכל ההורים, יוכלו לחזור לשגרה מיד". ביבס התייחס למתווה החזרה ללימודים שהתפרסם היום, לפיו תלמידי ד'-י' ישובו ביום ראשון ללימודים, כאשר תלמידי ד'-ו' ילמדו יום בשבוע, ותלמידי ז'-י' ילמדו בין יומיים לשלושה ימי לימודים.

יו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג', מתח ביקורת על כך שהמתווה גובש מבלי להיוועץ בראשי הרשויות. "אני מבקש שלא להיחפז ולפרסם מתווים קודם שתיוועצו בנו, ולפני ששנבדוק את ההיערכות הדרושה ואת האמצעים העומדים לרשותנו", כתב למנכ"לי המשרדים הממשלתיים. "אני מתרה כי כיום אין ביכולתן של המועצות לשאת בתוספת התקציבים הדרושים לכך", הוסיף, "אם הממשלה לא תעמיד את התקציבים לרשותנו מבעוד מועד, לא נוכל  לחדש את הלימודים".

(שירה קדרי-עובדיה)

הסתדרות המורים סירבה להצעת האוצר לקיים מחר יום לימודים בתמורה ליום חופש

הסתדרות המורים סירבה להצעת האוצר לקיים בל"ג בעומר (מחר) יום לימודים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים, זאת בתמורה לקבלת יום חופש באחד מימי השישי. ההצעה הגיעה לאחר שבמשרד האוצר ביקשו מהגננות לעבוד בל"ג בעומר, שנקבע מראש כיום חופש, זאת בכפוף למשא ומתן על הימים שבהן מערכת החינוך הושבתה עקב משבר הקורונה. 

(שירה קדרי-עובדיה)

מספר הנדבקים עומד על 16,506: 29 אובחנו מאמש, 350 החלימו

מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עומד על 16,506, זאת לאחר ש-29 חולים אובחנו מאמש ו-350 החלימו. עד כה מתו 258 חולי קורונה, מהם חמישה מתו במהלך היממה האחרונה. מבין 4,406 החולים הפעילים 66 חולים באורח קשה, 58 מונשמים ו-51 חולים באורח בינוני. 

כיתות ד'-ו' ישובו ללימודים במתכונת מצומצמת החל מיום ראשון

משרד החינוך הודיע כי תלמידי כיתות ד'-ו' ישובו לבתי הספר ביום ראשון הקרוב במתכונת מצומצמת. הלימודים יתבצעו בקבוצות של 20 תלמידים בכיתה במשך 6-5 שעות למידה בשבוע בימי שישי, או לחילופין בסוף יום הלימודים לאחר תלמידי כיתות א'-ג'.

היקף הלימודים המצומצם נובע ממתכונת הלימודים של כיתות א'-ג', שלומדים חמישה ימים בשבוע בקבוצות מפוצלות, מה שדורש מספר כפול של מורים ושל כיתות ויוצר מחסור עבור יתר הכיתות. במשרד החינוך והאוצר דרשו ממשרד הבריאות להגדיל את מספר התלמידים בקבוצות בכיתות ד'-ו' כדי להתמודד עם הקושי, אך מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב דחה זאת.

(שירה קדרי-עובדיה)

הלימודים בחטיבות הביניים ובכיתות י' יתחדשו ביום ראשון במתכונת חלקית

חטיבות הביניים ישובו לפעילות מיום ראשון הקרוב, במתכונת של שלושה ימי לימודים בשבוע בחטיבות עצמאיות (שאינן חלק מתיכון), ושל שני ימי לימודים בחטיבות לא עצמאיות. גם הלימודים בכיתות י' יתחדשו ביום ראשון במתכונת דומה, זאת לאחר חידוש הלימודים בכיתות י"א ו-י"ב בשבוע שעבר.

הלימודים יתנהלו בנוכחות של 20 תלמידים בכיתה שיידרשו לעטות מסכות במידה שלא יוכלו לשמור מרחק של שני מטרים זה מזה, כאשר בכל יום ילמדו במוסדות במקביל 60 תלמידים. יחד עם זאת, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב דחה את הצעת משרד החינוך לאפשר לרשויות "ירוקות" (שבהן יש סיכוי נמוך להידבק בקורונה) לחדש באופן מלא את הלימודים בחטיבות הביניים ובתיכונים, וכן דחה את ההצעה להגדיל את מספר התלמידים בקבוצה בכיתות ד'-ו'. 

(שירה קדרי-עובדיה)

חידוש הלימודים בכיתה י"א בגבעתיים, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

משרדי האוצר והבריאות ידונו מחר בהשבה מלאה של הלימודים בגנים החל מיום ראשון

נציגי משרד האוצר ומשרד הבריאות ידונו מחר בהצעה להחזיר ביום ראשון הקרוב את הלימודים במלואם בגני ילדים ברשויות "ירוקות" (שבהן יש סיכון נמוך להידבקות בקורונה), זאת לאחר דחיית הדיון שנקבע להיום בערב. משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי הגישו את ההצעה ובאוצר שואפים לקבל החלטה עד מחר, זאת כדי לייצר ודאות בקרב ההורים לקראת השבוע הבא.

(שירה קדרי-עובדיה)

גן ילדים חוזר לפעילות בגבעתיים, אתמולצילום: תומר אפלבאום

מתווה משרד החינוך המסתמן: תלמידי ז'-י' יגיעו לבי"ס ליומיים בשבוע, בכיתות ד'-ו' ליום אחד

משרד החינוך הפיץ את המתווה המסתמן שלו לחזרה ללימודים של כיתות ד' עד י', שמתוכננת החל מיום ראשון הקרוב. לפי התוכנית, שהופצה למנהלי בתי הספר, ראשי מועצות ומחלקות החינוך, כל שכבה בכיתות ד' עד ו' תגיע ליום לימודים אחד בשבוע, כאשר תלמידי כיתות א' עד ג' ימשיכו ללמוד במתכונת הנוכחית - חמישה ימים בשבוע, חמש שעות בכל יום; כל שכבה בכיתות ז' עד י' תגיע לשני ימי לימוד בשבוע בבתי הספר וביתר הימים תתקיים למידה מקוונת מרחוק. משרד החינוך ביקש מהמנהלים להתחיל להכין את מבני חטיבות הביניים, שעומדים בינתיים ריקים, לקראת יישום המתווה. 

(שירה קדרי-עובדיה)

לכתבה המלאה

משרד האוצר קורא לפתוח את גני הילדים באופן מלא ברשויות עם תחלואה נמוכה

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, קורא להפעיל החל מיום ראשון הקרוב את גני הילדים באופן מלא ברשויות עם תחלואה נמוכה בקורונה. במכתב ששלח אתמול (ראשון) למקבילו במשרד הבריאות, משה בר סימן טוב, מציין באב"ד כי ההצעה מתואמת עם מרכז השלטון המקומי, שאישר כי הרשויות ערוכות לפתיחה מיידית ומלאה של מערכת החינוך.

(שירה קדרי-עובדיה)

לכתבה המלאה

משרד הביטחון החל במבצע בזק להקמת ארבע מחלקות טיפול נמרץ לחולי קורונה מונשמים בבילינסון

משרד הביטחון הודיע אתמול (ראשון) כי החל במבצע בזק להקמת ארבע מחלקות טיפול נמרץ לחולי קורונה מונשמים בחניון של בית החולים בילינסון בפתח תקוה. לפי המשרד, שתי קומות החניון התת-קרקעי יהפכו תוך שישה שבועות לבית חולים עם ארבע מחלקות לטיפול נמרץ נשימתי, שבו 206 מיטות בסך הכל.

ברקע הירידה בתחלואה, הממשלה אישרה אמש תקנה שלפיה הפארקים ייפתחו לציבור. ניתן יהיה להשתמש במתקני הכושר שבפארקים, אך לא במתקני שעשועים.

(עידו אפרתי)

משרד הבריאות הפלסטיני: זה היום הרביעי ברציפות שלא אובחנו חולים בגדה המערבית וברצועת עזה

ברשות הפלסטינית חלה צניחה במספר החולים, והיום (שני) נמסר ממשרד הבריאות הפלסטיני כי כבר ארבעה ימים ברציפות לא אובחנו חולי קורונה בגדה המערבית וברצועת עזה. שרת הבריאות מאי קילא הוסיפה כי 16 חולים החלימו ביממה האחרונה. 

לפי נתוני משרד הבריאות הפלסטיני, שישה מחוזות שבהם אובחנו חולים מוגדרים עתה כנטולי קורונה - סלפית, בית לחם, יריחו, עמק הירדן, קלקיליה וג'נין. עד היום אובחנו בשטחי הגדה והרצועה 547 חולי קורונה, מהם 367 שהחלימו. 

(ג'קי חורי)

מספר חולי הקורונה עומד היום על 16,492; 15 חולים חדשים אובחנו מאז אתמול

מספר חולי הקורונה עומד היום (שני) על 16,492- כך לפי נתוני משרד הבריאות. 15 חולים חדשים אובחנו מאז אתמול בערב. לפי הנתונים, 254 איש מתו עד כה מקורונה - עלייה של שניים מאמש. 73 חולים מאושפזים במצב קשה ו-64 מונשמים. עד כה החלימו 11,548 איש מקורונה - עלייה של 118 מאמש. מספר החולים הפעילים עומד היום על 4,860.

בימים האחרונים חלה ירידה בשיעור ההדבקה, שעמד אתמול על 0.14% עם 23 חולים חדשים ושלשום על 0.11%, עם 18 חולים שאובחנו. שיעור ההדבקה לא עלה על אחוז בודד מאז 25.4, אז עמד על 1.59%. במקביל, מספר החולים הקשים ירד בהתמדה בשבועות האחרונים, וכך גם מספר החולים הפעילים - שהוא כיום קטן פי 2.37 ממספר הנדבקים שהחלימו.

(עידו אפרתי)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ