מספר הנדבקים בקורונה עומד על 16,567: עלייה של 19 מאמש, 132 החלימו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כיכר הבימה בתל אביב, אתמולצילום: תומר אפלבאום
עדכונים

מזכ"לית הסתדרות המורים: מגבים את החלטת המנהלים שלא לחדש לימודים בכיתות ד'-ו'

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, אמרה הערב כי בשיחה עם מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, אמר לה המנכ"ל כי תינתן למנהלי בתי הספר אוטונומיה בנוגע ליישום החזרה ללימודים בכיתות ד'-ו'. לדבריה, תא מנהלי בתי הספר דן בנושא והחליט שאין לקיים את מתווה החזרה בשל קשיים ביישומו, וההסתדרות מגבה את ההחלטה.

משרד הבריאות: 16,539 איש נדבקו בקורונה, רק 4,140 חולים פעילים

16,539 איש נדבקו בקורונה בישראל, כך לפי נתוני משרד הבריאות. מדובר בעלייה של עשרה חולים מאתמול. מבין הנדבקים רק 4,104 חולים פעילים, ואילו 12,173 איש החלימו מהמחלה - עלייה של 90 מאמש. 61 חולים מאושפזים במצב קשה, מהם 51 מונשמים. מניין המתים מקורונה עומד על 262, לאחר ששני חולים נוספים מתו מאז אתמול.

(עידו אפרתי)

נסגרו עמדות "היבדק וסע" ברחבי הארץ; 97,526 איש נבדקו בהן

עמדות "היבדק וסע" לבדיקת נגיף הקורונה ברחבי הארץ נסגרו ביום ראשון בשל ההאטה בהתפשטות המחלה. 97,526 איש נבדקו ב-95 העמדות שהוקמו על ידי מגן דוד אדום בתקופת משבר הקורונה, ובהן ארבעה מתחמים קבועים בירושלים, בתל אביב, בחיפה ובבאר שבע. מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר כי חרף סגירת המתחמים, "על כולנו לזכור כי המשבר איננו מאחורינו, וכי השיפור במצב תלוי בהמשך ההתנהלות הנכונה של כל אחת ואחד מאיתנו". הוא ציין כי מד"א "ערוך לכל התפתחות ולכל שינוי במצב".

משרד הבריאות: 16,529 חולים בקורונה בישראל; 55 מונשמים

לפי נתוני משרד הבריאות, עד כה אובחנו בישראל 16,529 חולים בקורונה, מתוכם 4,186 סובלים מהסימפטומים של המחלה. 23 חולים חדשים אובחנו ביממה האחרונה, 66 חולים נמצאים במצב קשה ו-55 מונשמים כתוצאה מהנגיף. מספר המתים עומד כעת על 260. 12,083 בני אדם החלימו מהמחלה בישראל, מתוכם 240 החלימו מאמש.

ראשי השלטון המקומי: "לא נחדש את הלימודים בכיתות ד'-ו'

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, ויו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג', מסרו היום לראש הממשלה בנימין נתניהו כי בניגוד לנקבע במתווה משרד החינוך, הרשויות לא יחדשו בשבוע הבא את הלימודים עבור תלמידי כיתות ד'-ו'. לדבריהם, המתווה לפיו תלמידים אלו ילמדו שעות ספורות ביום שישי בלבד "אינו מהווה חזרה ללימודים ולא נותן פתרון לאיש". 

ביבס מסר כי "הילדים הם לא שפני נסיונות וההורים מחפשים פתרונות אמיתיים. הפתרונות שהוצעו לא מספקים ובהעדר מתווה ראוי לא נחזיר את בני כיתות ד-י' ללימודים". חג'ג' הוסיף: "כולנו מייחלים לחזור לשגרה, אבל זו לא הדרך. החזרה חייבת להיות מתוכננת ומותאמת לאפשרויות הקליטה של התלמידים במוסדות החינוך"

ביבס וחג'ג', המייצגים את כלל ראשי הרשויות ברחבי הארץ, דורשים לגבש יחד עם הממשלה מתווה מותאם, שעיקרו חזרה לפעילות מלאה ביישובים בהן שיעור התחלואה נמוך.

(שירה קדרי-עובדיה)

20 חולים אובחנו מאתמול, 113 החלימו

משרד הבריאות עדכן כי מספר נדבקי הקורונה עלה ל-16,526. מספר החולים הפעילים הוא 4,312, בהם 57 מונשמים. מניין המתים עומד על 258 ועד כה החלימו 11,956 בני אדם. מאמש אובחנו 20 חודשים והחלימו 113.

ראש העיר בת ים: לא נחדש את הלימודים בכיתות ד'-ו' בשבוע הבא

הפגנה נגד מתווה החזרה ללימודים בתל אביב, אתמולצילום: תומר אפלבאום

ראש העיר בת ים, צביקה ברוט, הודיע הבוקר כי תלמידי כיתות ד'-ו' לא יחזרו ללימודים בעיר בשבוע הבא. לדבריו, ההחלטה על מתווה החזרה ללימודים "אינה מנהיגות. זו חלטורה. הילדים לא מצליחים ללמוד, ההורים מפרפרים כל היום בין מוסדות החינוך של הילדים, והצוותים החינוכיים הנפלאים מיואשים".

הוא הוסיף כי "אנחנו בבת ים נעשה לזה סוף: אני לא מתכוון לפתוח את בתי הספר לכיתות הנוספות עד שיהיה מתווה מסודר ומאורגן שייתן מענה אמיתי גם להורים, גם לילדים, וגם למורים".

(שירה קדרי עובדיה)

יו"ר השלטון המקומי: "מתווה החזרה ללימודים עובר כל גבול ומנותק"

יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס טוען במכתב לראשי הרשויות כי מתווה החזרה ללימודים "עובר כל גבול ומנותק מהמציאות". ביבס כתב כי "לא יתכן שתלמידים יגיעו ליום אחד או ליומיים בשבוע. או שפותחים את כל מערכת החינוך או שלא פותחים בכלל".

ביבס הוסיף במכתב כי "הוכחנו שאנחנו מוכנים לקבל את כל הילדים חזרה, ועל כולם נדע לשמור על פי ההנחיות". הוא קרא לראשי הרשויות "להפעיל את כל הלחץ הנדרש כדי שכל הילדים, וכל ההורים, יוכלו לחזור לשגרה מיד". ביבס התייחס למתווה החזרה ללימודים שהתפרסם היום, לפיו תלמידי ד'-י' ישובו ביום ראשון ללימודים, כאשר תלמידי ד'-ו' ילמדו יום בשבוע, ותלמידי ז'-י' ילמדו בין יומיים לשלושה ימי לימודים.

יו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג', מתח ביקורת על כך שהמתווה גובש מבלי להיוועץ בראשי הרשויות. "אני מבקש שלא להיחפז ולפרסם מתווים קודם שתיוועצו בנו, ולפני ששנבדוק את ההיערכות הדרושה ואת האמצעים העומדים לרשותנו", כתב למנכ"לי המשרדים הממשלתיים. "אני מתרה כי כיום אין ביכולתן של המועצות לשאת בתוספת התקציבים הדרושים לכך", הוסיף, "אם הממשלה לא תעמיד את התקציבים לרשותנו מבעוד מועד, לא נוכל  לחדש את הלימודים".

(שירה קדרי-עובדיה)

מספר הנדבקים עומד על 16,506: 29 אובחנו מאמש, 350 החלימו

מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עומד על 16,506, זאת לאחר ש-29 חולים אובחנו מאמש ו-350 החלימו. עד כה מתו 258 חולי קורונה, מהם חמישה מתו במהלך היממה האחרונה. מבין 4,406 החולים הפעילים 66 חולים באורח קשה, 58 מונשמים ו-51 חולים באורח בינוני. 

הלימודים בכיתות ד'-י' יחודשו ביום ראשון הקרוב במתכונת מצומצמת

חידוש הלימודים בכיתה י"א בתיכון בגבעתיים, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

משרד החינוך הודיע אתמול כי תלמידי כיתות ד'-ו' ישובו לבתי הספר ביום ראשון הקרוב במתכונת מצומצמת. הלימודים יתבצעו בקבוצות של 20 תלמידים בכיתה במשך 6-5 שעות למידה בשבוע בימי שישי, או לחילופין בסוף יום הלימודים לאחר תלמידי כיתות א'-ג'.

היקף הלימודים המצומצם נובע ממתכונת הלימודים של כיתות א'-ג', שלומדים חמישה ימים בשבוע בקבוצות מפוצלות, מה שדורש מספר כפול של מורים ושל כיתות ויוצר מחסור עבור יתר הכיתות. במשרד החינוך והאוצר דרשו ממשרד הבריאות להגדיל את מספר התלמידים בקבוצות בכיתות ד'-ו' כדי להתמודד עם הקושי, אך מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב דחה זאת.

גם חטיבות הביניים ישובו לפעילות מיום ראשון הקרוב, במתכונת של שלושה ימי לימודים בשבוע בחטיבות עצמאיות (שאינן חלק מתיכון), ושל שני ימי לימודים בחטיבות לא עצמאיות. גם הלימודים בכיתות י' יתחדשו ביום ראשון במתכונת דומה, זאת לאחר חידוש הלימודים בכיתות י"א ו-י"ב בשבוע שעבר.

הלימודים יתנהלו בנוכחות של 20 תלמידים בכיתה שיידרשו לעטות מסכות במידה שלא יוכלו לשמור מרחק של שני מטרים זה מזה, כאשר בכל יום ילמדו במוסדות במקביל 60 תלמידים. יחד עם זאת, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב דחה את הצעת משרד החינוך לאפשר לרשויות "ירוקות" (שבהן יש סיכוי נמוך להידבק בקורונה) לחדש באופן מלא את הלימודים בחטיבות הביניים ובתיכונים, וכן דחה את ההצעה להגדיל את מספר התלמידים בקבוצה בכיתות ד'-ו'. 

לידיעה המלאה של שירה קדרי-עובדיה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ