עדכונים

משרד בריאות: 19 חולים חדשים בקורונה מאז אתמול

משרד הבריאות הודיע הערב כי 19 בני אדם אובחנו מאז אתמול כחולים בקורונה. מספר החולים עומד כעת על 16,608 בני אדם, מתוכם 3,485 חולים פעילים. מבין החולים, 49 בני אדם במצב קשה ומונשמים. עד כה החלימו 12,855 בני אדם. מניין המתים עומד על 268 בני אדם.

(עידו אפרתי)

עובדת בבית החולים השיקומי רעות בתל אביב אובחנה עם קורונה

עובדת סוציאלית בבית החולים השיקומי רעות בתל אביב אובחנה כחולה בקורונה. 48 המטופלים במחלקה השיקומית שבה עבדה הוכנסו לבידוד. לפי בית החולים, הוא מבצע כעת חקירה אפידמיולוגית מקיפה. "הצוות המקצועי בבית החולים ערוך ומוכן להמשיך להעניק טיפול לכל צורכי המטופלים בעת תקופת הבידוד", נמסר.

(בר פלג)

הממשלה הפלסטינית הודיעה כי ניתן לפתוח חנויות בגדה

שוק בחברון, השבועצילום: AFP

ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה הודיע כי ניתן לפתוח את החנויות בגדה המערבית באופן מלא החל מהיום ועד יום שישי ה-22 במאי - שהוא ערב עיד אל פיטר, שמסמל את סיום חודש הרמדאן. מיום שישי יוטל סגר מלא למשך שלושה ימים, עד צאת החג. בזמן הסגר לא ניתן יהיה לפתוח חנויות למעט מאפיות ובתי מרקחת, ותיאסר התנועה בין הכפרים והערים הפלסטיניות.

אשתייה אמר היום במסיבת עיתונאים כי בתום חופשת החג תקיים הממשלה הפלסטינית הערכת מצב ותבחן את האפשרות לחזור לשגרה מלאה. עוד ציין כי הממשלה הפלסטינית נערכת לחזרתם של 33 אלף פועלים פלסטינים השוהים בישראל, וכי צוותים רפואיים יהיו פרוסים בשטח ויערכו להם בדיקות.

מוקדם יותר היום הודיעה שרת הבריאות הפלסטינית, מאי קילה, שזה תשעה ימים שלא אובחנו חולים חדשים בכל שטחי הרשות. זאת, למעט מזרח ירושלים, שם אובחנו שישה מקרים נוספים. לפי קילה, מספר החולים בגדה וברצועה, כולל מזרח ירושלים, עומד כעת על 107 בני אדם - כולם במצב קל, ואין אף מקרה של טיפול נמרץ או הנשמה. 

(ג'קי חורי)

מספר הנדבקים עלה ל-16,606, מספר החולים הפעילים הוא 3,519

מספר הנדבקים בקורונה עלה ל-16,606. לפי משרד הבריאות, מספר המחלימים הוא 12,820 ומספר החולים הפעילים הוא 3,519. 59 מהחולים נמצאים במצב קשה, ו-49 מהם מונשמים. מצבם של 41 חולים הוא בינוני והיתר קל. מניין המתים מהנגיף עלה ל-267. עוד נמסר כי אתמול נערכו 4,923 לגילוי קורונה.

הבאת עצורים לדיוני הוכחות בבית המשפט תחודש בשבוע הבא

דיון בהארכת מעצרו של חשוד ברצח בבית משפט השלום בתל אביב, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

עצורים יוכלו להגיע לדיוני הוכחות בבית המשפט החל מהשבוע הבא, לאחר שבמשך חודשיים הגעתם נאסרה במגבלת ההנחיות למניעת התפשטות נגיף הקורונה. הממשלה צפויה השבוע לאשר תיקון לתקנות לשעת חירום בנושא. בכל הנוגע לדיוני הארכת מעצר, האיסור על הבאת העצורים לבית המשפט נותר בעינו.

כמו כן, עורכי הדין יורשו להיפגש עם העצורים בבתי הכלא לצורך הכנתם לדיונים, לאחר שעד כה נאסר עליהם להיכנס והתקשורת נעשתה בטלפון.

לצד זאת, בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" כי הממשלה מקדמת תזכיר חוק שיאפשר להפסיק להביא עצורים לדיונים בעניינם בבית המשפט. לפי ההצעה שהפיץ משרד המשפטים, הקשר עם העצורים ייעשה באמצעות שיחת וידאו, כפי שהוא נעשה בשבועות האחרונים בשל תקנות החירום להתמודדות עם התפרצות הקורונה. החוק המוצע מאפשר גם לנהל את הדיונים באמצעות שיחת טלפון, אם לא תהיה אפשרות לערוך שיחת וידאו. התזכיר מקודם כהוראת שעה שתהיה תקפה במשך שנה.

(יהושע (ג'וש) בריינר)

סייעת בבי"ס בת"א נדבקה בקורונה; חולדאי מקדם בדיקות סקר לצוותי חינוך

שבעה תלמידים ומורה בתל אביב הוכנסו לבידוד לאחר שסייעת בבית הספר הגליל בעיר נדבקה בקורונה. בעקבות המקרה ביקש ראש עיריית תל אביב רון חולדאי מבית החולים איכילוב לקיים החל מהשבוע הבא בדיקות סקר לאבחון קורונה לצוותי החינוך בעיר.

(בר פלג)

תלמידים בבית ספר בירושלים, בשבוע שעבר. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אמיל סלמן

אשת חינוך מרחובות נדבקה בקורונה; שתי כיתות הוכנסו לבידוד וביה"ס הושבת

תלמידי שתי כיתות בבית ספר ברחובות הוכנסו לבידוד וכך גם כל אנשי הצוות במוסד החינוכי, לאחר שנודע כי מורה שבאה עמם במגע נדבקה בנגיף הקורונה. התלמידים ואנשי הצוות בבית הספר היסודי נבון בעיר התבקשו לשהות בבידוד עד 27 במאי. בשל כניסת כלל הצוות בבית הספר לבידוד, לא יתקיימו בו לימודים עד 27 במאי. 

(בר פלג)

בית ספר בגבעתיים, בשבוע שעבר. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: עופר וקנין

מספר הנדבקים עד כה עלה ל-16,589; 12,587 בני אדם החלימו

משרד הבריאות הודיע הבוקר (שישי) כי מספר הנדבקים בקורונה בישראל עלה ל-16,589. מתוכם, החלימו עד כה 12,587 בני אדם. מניין המתים מסיבוכי הנגיף עלה ל-266, מצבם של 60 חולים מוגדר קשה ו-50 חולים מונשמים.

ועדת הקורונה: הממשלה כשלה בייבוא מכונות הנשמה ובזירוז תוצאות הבדיקות

הוועדה למעקב אחר ההתמודדות עם משבר הקורונה הגישה היום דו"ח על פעילותה, שבמסגרתו הצביעה על שורת כשלים בתפקוד הממשלה במאבק במגפה. הדו"ח של הוועדה הזמנית הוגש לקראת השבעת הממשלה החדשה והרכבת ועדות הקבע. הוועדה מצאה כי שורת תוכניות לאומיות להיערכות למגפה עולמית, שהוכנו מאז 2007, לא יושמו בפועל. לפי הדו"ח, רשות החירום הלאומית (רח"ל), שהיתה אמורה להוביל את ההתמודדות עם התפרצות מגפה בישראל "נוונה והוחלשה" ולא היתה מעורבת במשבר.

לידיעה המלאה

מכונת הנשמה במחלקת קורונה בביה"ח איכילובצילום: אוהד צויגנברג

חופי הרחצה ייפתחו ביום רביעי הקרוב

שר הפנים אריה דרעי הודיע שחופי הרחצה ייפתחו למבקרים ביום רביעי. לפי ההחלטה, הרשויות יידרשו עד אז להכשיר את החופים לפי הנחיות משרד הבריאות. לאחרונה התפרסם שעיריית תל אביב הציעה מתווה לפתיחה מחודשת של החופים, שלפיו תתאפשר ישיבה בקבוצות של עד ששה אנשים, כאשר המרחק בין קבוצה לקבוצה יהיה שני מטרים

(נעה לנדאו)

סימולציה בחוף בתל אביב של מתווה לריחוק חברתיצילום: תומר אפלבאום

נתניהו אישר: מערכת החינוך תשוב בשבוע הבא לפעילות מלאה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אישר היום (חמישי) להשיב בשבוע הבא את מערכת החינוך בכל הגילים לפעילות מלאה באזורים שאינם נחשבים למוקדי תחלואה של נגיף הקורונה. זאת לאחר שמשרדי החינוך והאוצר המליצו לנתניהו לעשות זאת, בתום דיון שנערך הבוקר בהשתתפות מנכ"ל משרד רה"מ ומנכ"לי משרדי הבריאות, האוצר והחינוך עם יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס. החזרה תתאפשר מיום ראשון, בהתאם לשיקול דעתם של ראשי הרשויות, וחלק מהמועצות האזוריות כבר הודיעו שיעכבו אותה ביום עקב הקושי לארגן את ההסעות בהתראה קצרה.

לידיעה המלאה

בית ספר כרמים בירושלים, בשבוע שעבר. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אמיל סלמן

19 חולים אובחנו מאמש, 132 החלימו

משרד הבריאות הודיע כי מספר הנדבקים בנגיף הקורונה עומד על 16,567, בהם 3,939 חולים פעילים. 19 חולים אובחנו מאמש ו-132 החלימו. מניין המתים עומד על 264.

משרדי הבריאות והחינוך הסכימו: מערכת החינוך תשוב בשבוע הבא לפעילות מלאה

משרדי הבריאות והחינוך ממליצים לראש הממשלה בנימין נתניהו להשיב בשבוע הבא את מערכת החינוך לפעילות מלאה באזורים שבהם תחלואה נמוכה. המלצתם התקבלה בתום דיון של מנכ"ל משרד רה"מ ומנכ"לי משרדי הבריאות, האוצר והחינוך עם יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס.

מנכ"לי המשרדים דנו בפתיחה מלאה של בתי הספר והגנים, ובביטול המגבלה על מספר הילדים בכל קבוצה. במשרדי האוצר והחינוך שאפו לחידוש מלא של הלימודים בכלל הכיתות מלבד באזורים שבהם תחלואה גבוהה, אך במיוחד להחזרה מלאה של גני הילדים, שלומדים כעת רק שלושה ימים בשבוע בקבוצות מפוצלות.

בשיחה שנערכה אתמול בין גורמים במרכז השלטון המקומי ובמשרד החינוך לבין מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, הראה בר סימן טוב נכונות להגמיש את המגבלות שהוטלו על מערכת החינוך - כך לפי גורמים שהשתתפו בשיחה. לפי שעה מאיימים במרכז השלטון המקומי שלא להחזיר את הלימודים בכיתות ד'-י' תחת מגבלות משרד הבריאות.

(שירה קדרי-עובדיה)

בית ספר קשת בירושלים, לפני שבועייםצילום: אמיל סלמן

מזכ"לית הסתדרות המורים: מגבים את החלטת המנהלים שלא לחדש לימודים בכיתות ד'-ו'

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, אמרה הערב כי בשיחה עם מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, אמר לה המנכ"ל כי תינתן למנהלי בתי הספר אוטונומיה בנוגע ליישום החזרה ללימודים בכיתות ד'-ו'. לדבריה, תא מנהלי בתי הספר דן בנושא והחליט שאין לקיים את מתווה החזרה בשל קשיים ביישומו, וההסתדרות מגבה את ההחלטה.

נסגרו עמדות "היבדק וסע" ברחבי הארץ; 97,526 איש נבדקו בהן

עמדות "היבדק וסע" לבדיקת נגיף הקורונה ברחבי הארץ נסגרו ביום ראשון בשל ההאטה בהתפשטות המחלה. 97,526 איש נבדקו ב-95 העמדות שהוקמו על ידי מגן דוד אדום בתקופת משבר הקורונה, ובהן ארבעה מתחמים קבועים בירושלים, בתל אביב, בחיפה ובבאר שבע. מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר כי חרף סגירת המתחמים, "על כולנו לזכור כי המשבר איננו מאחורינו, וכי השיפור במצב תלוי בהמשך ההתנהלות הנכונה של כל אחת ואחד מאיתנו". הוא ציין כי מד"א "ערוך לכל התפתחות ולכל שינוי במצב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ