קורונה בישראל |

נתוני משרד הבריאות: 1,198 נדבקים חדשים אובחנו מאמש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירושלים, השבוע
עדכונים

משרד הבריאות הפלסטיני: חמישה מתים מקורונה בגדה בתוך יממה

משרד הבריאות ברמאללה דיווח כי מספר המתים מקורונה בשטחי הרשות הפלסטינית עלה ל-34. לפי המשרד, ביממה האחרונה מתו ארבעה בני אדם מהמחלה באזור חברון, שבו חיים רוב החולים בגדה המערבית, ואדם נוסף באזור בית לחם. לפי המשרד, מספר החולים הפעילים בגדה הוא 5,819. מצבם של 16 מהחולים מוגדר קשה ושישה מהם מונשמים.

(ג'קי חורי)

ארגון הבריאות העולמי: ישראל במקום השלישי באירופה במספר הנדבקים היומי

ישראל נמצאת במקום השלישי באירופה במספר הנדבקים היומי בקורונה, כך לפי דו"ח של ארגון הבריאות העולמי (WHO) שפורסם אתמול. מספר הנדבקים הגבוה ביותר באירופה הוא ברוסיה, שבה אובחנו 6,635 נדבקים ביממה; במקום השני קזחסטן עם 1,726 נדבקים, ואחריהן ישראל עם 1,360. נתוני הארגון מבוססים על מספר הנדבקים בין יום חמישי ב-11:00 ליום שישי ב-11:00.

396 אובחנו כחולים בקורונה בגדה המערבית וברצועת עזה ביממה האחרונה

הלוויה של אדם שמת מקורונה בכפר חג'ה בגדה המערבית, אתמולצילום: AFP

396 מקרי הידבקות בקורונה אובחנו ביממה האחרונה בשטחי הגדה המערבית ורצועת עזה, כך עולה מנתוני משרד הבריאות הפלסטיני. בין המאובחנים, 263 מקרים מגיעים מאזור חברון. נכון לעכשיו ישנם 13 חולים במצב קשה ושלושה מונשמים בגדה המערבית. ביממה האחרונה מתו חמישה חולים, ומספר המתים בגדה עלה ל-29.

נתוני משרד הבריאות: 1,441 חולים אובחנו מאמש; 42 מונשמים

שוטרת אוכפת סגר בבית שמש, היוםצילום: אוהד צויגנברג

1,441 נדבקים בקורונה אובחנו מאתמול בחצות, כך עולה מנתוני משרד הבריאות. על פי הנתונים, 130 מהחולים בישראל מוגדרים במצב קשה, ו-42 מחוברים למכונת הנשמה. עוד עולה מהנתונים כי מאתמול מתו שני בני אדם שנדבקו בקורונה, ומניין המתים עלה ל-351.

משרד הבריאות קיצר את פרק הזמן למציאת מגעים של חולים לעד עשרה ימים

משרד הבריאות החליט לקצר את פרק הזמן שבו נדרש לאתר מגעים של חולי קורונה מאומתים לעד עשרה ימים. זאת, בשונה מפרק זמן של 14 ימים שהיה נהוג עד כה. בנוהל שפרסם המשרד הערב נכתב כי השינוי נובע מהידע שנצבר על מחלת Covid-19, לפיו תקופת ההידבקות היא כ-48 שעות לפני הופעת התסמינים. כתוצאה מכך, מספר האנשים שיידרשו בבידוד צפוי להצטמצם.

לפי ההנחיות החדשות, במקרים שבהם ידוע מתי החלו להופיע תסמינים אצל חולה, יש לאתר את מי שבאו עמו במגע עד ארבעה ימים לפני הופעת התסמינים. אם אין מידע על מועד הופעת התסמינים או אם קיים ספק, ההנחיה היא לאתר מגעים עד עשרה ימים לפני שהתקבלה תוצאה חיובית. אם הנדבק בקורונה לא מציג תסמינים, יש למצוא מגעים במשך שבעה ימים לפני שהתקבלה תוצאה חיובית.

במסמך, שעליו חתומה פרופ' סיגל סדצקי, נכתב כי "קיצור פרק זמן זה, המקובל במדינות אחרות, עשוי לפטור מבידוד אנשים רבים שכיום נדרשים לכך. כמו כן, קיצוץ מספר המגעים הנבדקים יאפשר לצוותי החקירות האפידמיולוגיות להתמקד במגעים בעלי הסיכון הגבוה יותר להימצא חיוביים לקורונה". כמו כן ציינה סדצקי כי "להחלטה זו יש מחיר, בוויתור על הכנסת מגעים אשר חלקם עלולים להפוך לחולים לאחר מכן, אך הנתונים מראים כי מחיר זה הינו סביר לעומת התועלת". 

אוחנה ימנה אדם שיתווך בין הציבור החרדי למשטרה על רקע הטענות לאכיפת יתר

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה שוחח היום עם ראשי הסיעות החרדיות, זאת בשל טענותיהם על אכיפת יתר כלפי הציבור החרדי במאבק בקורונה. בשיחה סוכם כי ימונה אדם או צוות שייעץ לאוחנה לבחון את הטענות, ויתווך בין המשטרה לחברה החרדית.

בשיחה השתתפו שר הפנים אריה דרעי, שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, ויו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני.

(אהרן רבינוביץ')

החל הסגר על שכונות בירושלים ובערים נוספות

החל הסגר על שכונות בירושלים, בית שמש, לוד, רמלה וקרית מלאכי. באזורים המוגבלים תוגבל הכניסה והיציאה אל האזור המוגבל ומהאזור המוגבל וכן תוגבל התנועה ופעילות העסקים בתוך האזור עצמו.

השכונות הן: נחלה ומנוחה וקנה הבושם בבית שמש, רוממה, קריית צאנז ובעלז וקריית מטרסדורף בירושלים, גני יער וס"ח בלוד, עמידר וביל"ו בלוד, ואחוזת רוטנר ושכונת חב"ד בקרית מלאכי.

התושבים יהיו רשאים לצאת מהאזור המוגבל למטרות הבאות: קבלת טיפול רפואי שלא ניתן לקבל באזור המוגבל, הליך משפטי שמחייב נכוחות מחוץ לאזור המוגבל, הלוויה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה, העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד. שוטרים, אנשי צוות רפואי או חיילים תושבי הישוב במסגרת תפקידם. כמו כן יוכלו עובדים חיוניים לצאת בכפוף לאישור מהרשות לחירום לאומי.

רשאים להיכנס לאזור המוגבל: תושבי האזור המתגוררים בו בדרך קבע, כניסה לצורך אספקת מוצרים ושירותים חיוניים לרבות שירותי חשמל, מים, תקשורת ופסולת, העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד, כוחות חירום, צוותים רפואים ועובדי רפואה, עובדים סוציאליים, עובדי רווחה, וכן עיתונאים נושאי תעודת לשכת העיתונות או איגוד העיתונאים.

(אהרן רבינוביץ')

עיריית ת"א הורתה לקהילת הזרים לסגור את בתי התפילה החל משבוע הבא

עיריית תל אביב הורתה הבוקר לקהילה הזרה בעיר לסגור את בתי התפילה החל מהשבוע הבא, במטרה לבלום את התפשטות הנגיף. נכון ליום רביעי אובחנו בקהילה הזרה בעיר 487 נדבקים, כאשר שיעור הבדיקות החיוביות בקרב הקהילה עמד על 11.3%. 

מנהיגים דתיים בקהילה הזרה הפיצו למאמינים סרטונים מטעמם המחדדים את חובת שמירת ההנחיות.

(בר פלג)

708 נדבקו מאמש, מספר המתים עלה ל-350

משרד הבריאות הודיע הבוקר כי מספר הנדבקים עלה ב-708 מאמש. לפי ההודעה, ביממה האחרונה אובחנו 1,464 חולים חדשים, ואדם נוסף מת. מפרוץ המגפה מתו 350 איש. מספר החולים הפעילים עומד על 16,651, בהם 124 במצב קשה ו-39 מונשמים. המשרד מסר כי 438 חולים מאושפזים בבתי החולים. עוד נמסר כי אתמול בוצעו 27,996 בדיקות. 

״הארץ״ מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה. השינוי מחושב לפי נתוני משרד הבריאות בדרך הבאה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד אתמול בחצות.

מספר חיילי צה"ל החולים בקורונה עלה ב-68 ביממה האחרונה

מספר חיילי צה"ל החולים בקורונה עלה ב-68 ביממה האחרונה ועומד עתה על 384 — כך עולה מנתוני הצבא שפורסמו אמש. בנוסף לכך, 9,784 חיילים בשירות חובה, קבע ועובדי צה"ל נמצאים בבידוד. 

עם העלייה במספר החולים המאומתים, בצה"ל מבינים כי הגל השני של מגפת הקורונה מסתמן כמשמעותי מהראשון. ביום רביעי נשלחו כ-150 בוגרי קורס קצינים לבידוד, לאחר טקס הסיום. זאת בעקבות מגע עם צוער שאובחן כחולה. אתמול הודיע דובר צה"ל כי הרמטכ"ל אביב כוכבי נכנס אף הוא לבידוד.

מתחילת המגפה חלו בצה"ל 639 משרתים בחובה ובקבע, וכן עובדי צה"ל. מצבם של כולם הוגדר קל, ו-255 מהם החלימו מאז.

(יניב קובוביץ)

יוטלו מגבלות על שכונות בשורת ערים, בהן ירושלים, לוד ובית שמש

ועדת השרים לעניין אזור מוגבל החליטה להכריז על שכונות בבית שמש, ירושלים, לוד רמלה וקריית מלאכי כאזורים מוגבלים למשך שבעה ימים. כך הודיעו משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות. באזורים המוגבלים תוגבל הכניסה והיציאה אל האזור המוגבל ומהאזור המוגבל וכן תוגבל התנועה ופעילות העסקים בתוך האזור עצמו.

השכונות הן: נחלה ומנוחה וקנה הבושם בבית שמש, רוממה, קריית צאנז ובעלז וקריית מטרסדורף בירושלים, גני יער וס"ח בלוד, עמידר וביל"ו בלוד, ואחוזת רוטנר ושכונת חב"ד בקרית מלאכי. בנוסף החליטה הוועדה ששכונות הרכבת, שניר ונווה שלום בלוד יוגדרו כאזור מוגבל למשך חמישה ימים נוספים החל ממחר. בנוסף, מנכ"ל משרד הבריאות הודיע שיחתום על צו המגביל את פעילות מוסדות החינוך החל מגיל 10 במודיעין עלית, בבית שמש ובשכונות ג', ז' וח' באשדוד.

עסקים עם הכנסה של עד מיליון שקל שאיבדו יותר מרבע מהמחזור יקבלו מענק עד רביעי הקרוב

שר האוצר ישראל כץ הציג את פרטי "רשת הביטחון לעסקים", להתמודדות עם נזקי משבר הקורונה.

המצגת המלאה שהציגו ראש הממשלה בנימין נתניהו וכץ

לפי המסמך שפרסם משרד האוצר, עצמאים ובעלי שליטה עם הכנסה שנתית חייבת של עד מיליון שקל, שמחזור המכירות שלהם נפגע מעל ל-25%, יקבלו מענק מיידי של עד 7,500 שקל - והכסף ייכנס לחשבונם עד יום רביעי הקרוב. 

עוד נכתב במסמך, כי עסקים ועצמאים עם מחזור שנתי של עד 100 מיליון שמחזור המכירות שלהם נפגע מעל ל-40%, יוכלו לקבל ארבעה סוגי מענקים: מענק סיוע לעסק, בין 3,000 ל-6,000 שקלים, שיינתן כל חודשיים לבעלי מחזור שנתי של 18 אלף שקל עד 300 אלף שקל; מענק הוצאות קבועות, עד 500 אלף שקל אחת לחודשיים, לבעלי מחזור שנתי של 300 אלף שקל עד מאה מיליון שקל; מענק סיוע לעסק חדש, בין 3,000 ל-4,000 שקל, לעסקים שקמו בינואר או פברואר 2020, ומענק החזר ארנונה לעסק שמחזור המכירות שלו נפגע ב-60% או יותר. 

נתניהו על העצמאים: מי שהיה זכאי - אנחנו לא שואלים שאלות, פשוט מזרימים לו את הכסף

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשאל הערב במסיבת עיתונאים האם עצמאים יוכלו לקבל את הסכום המלא שמגיע להם במהרה. "מי שהיה זכאי - אנחנו לא שואלים שאלות, פשוט מזרימים לו את הכסף", אמר נתניהו, שהוסיף כי הוא עוסק רבות במציאת דרכים להתגבר על הבירוקרטיה הכרוכה בקבלת המענקים.

לדבריו, "בשבוע הבא ניתן מקדמות של עד 7,500 ש"ח לאותם אנשים שסייענו להם בתחילת מאי – בלי לעשות חישובים חדשים, תכנות חדש, תנאים חדשים. זה התשלום המידי שאתם רואים כאן".

עוד אמר נתניהו, כי "עסקים קטנים שנפגעו, בעלי מחזור שנתי של עד 300 אלף ש"ח, יקבלו מענק של עד 6,000 ש"ח אחת לחודשיים. עסקים גדולים יותר שנפגעו, בעלי מחזור שנתי של 300 אלף ש"ח עד 100 מיליון ש"ח, יקבלו אחת לחודשיים סיוע למימון ההוצאות הקבועות שלהם, שיכול להגיע עד 500 אלף ש"ח. אבל סכומי הסיוע תלויים, וזה ברור לכם, הם תלויים כמובן במידת הפגיעה בעסק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ