נתוני משרד הבריאות: 1,287 נדבקים בקורונה אובחנו מאמש, 331 במצב קשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תל אביב, היום
תל אביב, היום
עדכונים

נתוני משרד הבריאות: 1,287 נדבקים אובחנו מאמש

1,287 בני אדם אובחנו עם קורונה מאז אמש, כך עולה מנתוני משרד הבריאות. לפי הנתונים, 331 מהחולים מוגדרים במצב קשה, 99 מחוברים למכונת הנשמה ו-771 מאושפזים בבתי חולים. עוד עולה מהנתונים כי עשרה חולי קורונה מתו מאז אתמול, ומספר המתים מפרוץ נגיף הקורונה עומד על 546.

נתניהו: תקציב דו-שנתי יביא לקיצוצים משמעותיים

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת סיעת הליכוד כי העברת תקציב דו-שנתי תביא ל"קיצוצים מאוד משמעותיים. זה גזירות כלכליות. זה בדיוק הפוך ממה שצריך לעשות. זה לא הזמן לקיצוצים, זה הזמן להמשיך להזרים כסף לאזרחים". לדבריו, "צריך להעביר תקציב מיידי כדי שנוכל להזרים עוד כסף לאזרחים ונוכל לתת ודאות ויציבות למשק הישראלי. זה דבר חיוני". הוא הוסיף כי "צו השעה זה אחדות. אף אחד לא רוצה בחירות ואין סיבה שיהיו בחירות".

(יהונתן ליס)

גמזו הסדיר: כ-12 אלף תלמידי ישיבות ו-2,000 סטודנטים יגיעו לארץ

פרוייקטור המאבק בקורונה, פרופ' רוני גמזו, אישר מתווה להגעתם של אלפי תלמידי ישיבות וסטודנטים לישראל. על פי נתוני המשרד, מדובר בכ-12 אלף תלמידי ישיבות, 5,000 משתתפים בפרויקט מסע, 2,000 סטודנטים באוניברסיטאות, 1,500 תלמידים במוסדות פרטיים, ו-500 משתתפים בפרויקט נעל"ה שמקנה תעודת בגרות ישראלית לתלמידים זרים.

גמזו הודיע כי הגעת התלמידים תתאפשר רק עבור מוסדות שיתחייבו לעמוד בתנאי בידוד של שבועיים בקפסולות של עד ששה בני אדם, ובכפוף לפיקוח. לדבריו, עד כה 31 מתוך 183 המוסדות שהגישו בקשה למשרד הבריאות קיבלו אישור לארח את התלמידים, זאת לאחר שהתחייבו לעמוד בתנאי הבידוד שמחייב המשרד. עוד נמסר כי לא ניתן להעריך כיצד יתפרסו מועדי הגעתם, אך כי הם צפויים להתפזר על פני השנה.

(עידו אפרתי)

נתב"ג, בשבוע שעבר

מפרוץ משבר הקורונה נוספו 20 מיטות אשפוז לבתי החולים

מפרוץ משבר הקורונה בישראל נוספו 20 מיטות אשפוז בבתי החולים - כך לפי דו"ח של מרכז המחקר והמידע בכנסת. לפי הדו"ח, למשרד הבריאות יש נתונים על מספר חולי הקורונה המאושפזים בבתי החולים, אך אין לו נתונים מדויקים בנוגע לתפוסת מיטות האשפוז לחולי קורונה בכל בית חולים.

בשל כך בחנו במרכז המידע והמחקר של הכנסת את תפוסת כלל מיטות האשפוז בבתי החולים, ומצאו כי התפוסה במחצית הראשונה של 2020 לא היתה גבוהה יותר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, ובחלק מבתי החולים אף נמוכה יותר ביחס אליה. הנתונים נאספו לבקשת ח"כ עופר שלח, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה שדנה כעת בעומס בבתי החולים עקב התחלואה בקורונה.

(יהונתן ליס)

ראש עיריית ערד ניסן בן חמו וחבר הכנסת עפר שלח בוועדה לביקורת המדינה, בשבוע שבר

416 חולי קורונה אובחנו מאמש; מספר החולים קשה ירד בשמונה

416 חולי קורונה אובחנו מאמש, כך לפי נתוני משרד הבריאות המתפרסמים היום. מניין החולים בפועל עומד על 25,167, מהם 783 מאושפזים. 334 חולים מאושפזים במצב קשה - ירידה של תשעה מאמש. מספר המונשמים עלה בשניים למאה. מניין המתים עלה בחמישה בני אדם ל-541.

"הארץ" מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה. השינוי מחושב לפי נתוני משרד הבריאות בדרך הבאה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד היום הקודם בחצות.

(עידו אפרתי)

רחוב יפו בירושלים, אתמול

כ-4,500 בדיקות קורונה נערכו מאז אתמול - המספר הנמוך ביותר זה חודשיים

מאז אתמול נערכו 4,479 בדיקות לגילוי חולים בקורונה, המספר הנמוך ביותר של בדיקות שנערכו ביממה מאז 30 במאי. לפי נתוני משרד הבריאות, מאז אתמול אובחנו 366 נדבקים חדשים בנגיף ועשרה חולים מתו. מספר המאושפזים עלה ב-21 ל-772, מספר החולים שמצבם קשה עלה ב-14 ל-342, ומספר המונשמים עלה בשניים ל-98. עד כה נדבקו בקורונה בישראל 72,584 בני אדם.

(עידו אפרתי)

גמזו דורש לגייס פקחים שיאכפו את הנחיות הבידוד לסטודנטים ואברכים זרים

גמזו מציג את תוכנית המאבק בקורונה, בשבוע שעבר

הפרויקטור למאבק בקורונה, פרופ' רוני גמזו, דורש לגייס פקחים ייעודיים שיאכפו את הנחיות הבידוד לסטודנטים ותלמידים זרים שהותר להם להיכנס לישראל. בחודש שעבר אישרו שר הפנים אריה דרעי ושר הבריאות יולי אדלשטיין לכ-17 אלף סטודנטים, אברכים ותלמידים זרים להיכנס לישראל. לפי ההנחיות, יהיה עליהם לשהות בבידוד ובקפסולות של עד שישה אנשים, והם יצטרכו לעבור בדיקות קורונה בזמן זה.

לפי מקורות במערכת הבריאות, גמזו לא מתכוון לשנות את ההחלטה, שהתקבלה לפני מינויו, אך דרש כי מי שיפר את ההנחיות יישלח בחזרה לארצו. האישור ניתן לסטודנטים במוסדות אקדמיים, ולתלמידים הלומדים בישיבות, אולפנה, סמינריונים, תיכונים, מכינות וכן לתלמידים בתוכנית נעל"ה המקנה תעודת בגרות ישראלית לזכאי חוק השבות. לפי רשות האוכלוסין וההגירה, אישור הכניסה ניתן גם לזרים שבני זוגם הם ישראלים.

(עידו אפרתי)

משרד הבריאות בוחן שינוי מדיניות: ספירת ימי הבידוד תחל עם נטילת הדגימה

עכו העתיקה

במשרד הבריאות שוקלים הקלה נוספת במדיניות הבידוד של חולי קורונה מאומתים - ספירת ימי הבידוד החל ממועד נטילת דגימת הבדיקה ולא מיום קבלת תוצאת הבדיקה כפי שנהוג כיום. בהתאם לכך, יוכלו החולים להשתחרר בחלוף 13 יום מנטילת הדגימה, או בחלוף עשרה ימים, במקרה שלא גילו תסמינים. שינוי המדיניות, שטרם אומץ באופן רשמי, הומלץ למשרד על ידי הצוות לטיפול במגפות (צט"מ) והוא זוכה גם לתמיכת פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, וההערכה היא כי הוא יאומץ.

יש לציין כי השינוי רלוונטי רק עבור מי שנתגלו כנדבקים מאומתים, ולא עבור מי שנדרשים לבידוד בנסיבות שאינן מחייבות ביצוע בדיקה ונדרשים כיום ל-14 ימי בידוד. שינוי המדיניות הוא בהמשך לקיצור תקופת הבידוד של נדבקים המאומתים.

מאחורי ניסוח הנהלים החדשים וההקלות עומדת ההנחה, כי הסיכון להידבק במחלת "קוביד 19" אחרי תשעה ימים מתחילת התסמינים הינו נמוך, ולכן ניתן להקדים את הספירה של ימי הבידוד. כל קיצור של תקופת הבידוד הוא משמעותי גם למבודדים ולבני משפחותיהם, אך גם לפעילות המשק ושגרת החיים בישראל. עם זאת, ככל שמתייעל מערך הבדיקות, פרקי הזמן בין נטילת הדגימה לקבלת התוצאה הולכים ומתקצרים והופכים משמעותיים פחות בהקשר של השפעה על משך הבידוד.

ב-21 ביולי הודיע המשרד על קיצור התקופה הדרושה לחולי קורונה כדי להיחשב כמי שהחלימו, וביטל עבור רובם את הצורך בתוצאה שלילית בבדיקה לגילוי הנגיף כדי לצאת מבידוד. בנוהל קבע המשרד כי חולים מאובחנים יוגדרו מחלימים לפחות עשרה ימים לאחר קבלת התשובה החיובית בבדיקה, ושלושה ימים לאחר סיום התסמינים, אם הופיעו. השחרור מותנה באישור רופא. בעקבות ההגדרות החדשות צפויים רופאי קופות החולים לשחרר אלפי מאובחנים מבידוד.

עד אז נדרשו החולים הסובלים מתסמינים ל-12 ימי בידוד, בסיומם נדרשו לעבור שתי בדיקות שיימצאו שליליות - תקופה מצטברת של כ-14 ימים. בדברי ההסבר המלווים את הנוהל נכתב כי "בהתאם למידע העדכני בנוגע ל-COVID-19, הסיכון להידבק במחלה אחרי תשעה ימים מתחילת התסמינים הינו נמוך. בהמשך לכך ארגונים בינלאומיים עדכנו את המלצותיהם למשך בידוד של מקרה מאומת".

(עידו אפרתי)

בעקבות הידבקותו של השר רפי פרץ בקורונה, שלושה שרים שנפגשו איתו נכנסו לבידוד

רפי פרץ בכנסת, בחודש שעבר

השר להשכלה גבוהה זאב אלקין, השר לשירותי דת יעקב אביטן, השרה לקידום קהילתי אורלי לוי אבקסיס וכמה מיועציהם נכנסו לבידוד בעקבות חשיפתם לשר רפי פרץ, שנדבק בקורונה. הבידוד של השרים צפוי להסתיים ב-9 באוגוסט. מדובר הכנסת נמסר כי אמנם גם שר השיכון יעקב ליצמן נפגש עם פרץ, אך מאחר שכבר חלה בקורונה והחלים הוא לא נדרש להיכנס לבידוד.

(יהונתן ליס)

חמישה חולי קורונה מתו מאמש, 97 בני אדם נוספים נדבקו

חמישה חולי קורונה מתו מאמש ו-97 בני אדם נוספים אובחנו במחלה - כך עולה מנתוני משרד הבריאות. לפי הנתונים, ישנם בישראל 26,153 חולים פעילים, 771 מהם מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ. מבין המאושפזים, ישנם 340 חולים שמצבם קשה, 96 מהם מונשמים. מתחילת ההתפרצות בישראל מתו 531 חולי קורונה.

(עידו אפרתי)

מטפל ושמונה מטופלים בדיור מוגן בבני ברק נדבקו בקורונה

מטפל ושמונה מטופלים בדיור המוגן "שלמה המלך" בבני ברק נדבקו בקורונה. לפי הודעת משרד הבריאות, הבדיקה בדיור המוגן נערכה בעקבות סימפטומים שזוהו אצל המטפל שנדבק. שמונת המטופלים הנוספים הם א-סימפטומטיים ונמצאים במחלקה שבה הוא עובד.

ממשרד הבריאות נמסר כי כחלק מלקחי הגל הראשון, הוחלט להשאיר דיירים מבוגרים שחשים בטוב בדיור המוגן שבו הם מתגוררים ולא להעבירם למחלקות קורונה ייעודיות במרכזים גריאטריים ברחבי הארץ. "מאירועי הגל הראשון למדנו שעצם העברת קשיש מהמקום המוכר לו למקום אחר - גורמת לפגיעה משמעותית במצבו הנפשי והקוגניטיבי. אנו יודעים גם שהצוות המכיר אותו בבית האבות מודע להרגליו ולכן יודע לספק לו את כל צרכיו".

(עידו אפרתי)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ