אולמות האירועים והמועדונים נסגרו, מופעי התרבות בוטלו: ההגבלות החדשות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר בירושלים, אתמול
בר בירושלים, אתמולצילום: אמיל סלמן
הארץ
הארץ

הממשלה החליטה אתמול (שני) לסגור מחדש את אולמות האירועים, המועדונים והברים, וכן להגביל את הישיבה במסעדות עד 20 איש בשטח סגור. עוד הוחלט לבטל את מופעי התרבות. ההגבלות ייכנסו לתוקף בשעה 14:00, למעט המגבלה על האולמות שתיכנס לתוקף מחר.

אלה ההגבלות המעודכנות:

חנויות ושירותים סגורים

■ בריכות שחייה ציבוריות ובריכות לפעוטות

■ חדרי כושר

■ פארקי מים, לונה פארקים ובתי מרחץ

■ מקומות לעריכת מופעים וירידים

■ מועדונים וברים

■ אולמות אירועים (החל מ-8 ביולי)

חנויות ושירותים פתוחים

■ במסעדות מותרת כניסה של עד 20 בני אדם בשטח סגור ועד 30 בני אדם שטח פתוח, בשולחנות מרווחים.

■ מלונות וצימרים מורשים לפעול, אך ללא פעילות מועדונים וברים בשטחם. חדרי אוכל ומסעדות בשטח המלון מוגבלים לפעילות של עד 20 בני אדם בשטח סגור.

■ חנויות במרחב הציבורי הפתוח נדרשות לעמוד בתנאים הבאים: מדידת חום לנכנסים, סימון מרחק של שני מטרים בין הלקוחות בקופה, מחיצה בין המוכר לקונה, עבודה במשמרות קבועות ונפרדות, חיטוי באופן תדיר. מספר הלקוחות בחנויות מוגבל לאדם לכל שבעה מ"ר או שני לקוחות לכל עובד שתפקידו מתן שירות. עסק שייפר את הכללים חשוף לקנס של 2,000 שקלים.

■ במספרות, מכוני יופי ומכוני הסרת שיער בלייזר יש למדוד חום ללקוחות ולתשאל אותם לגבי סימני מחלה, וכן לחטא בין הלקוחות משטחים וכלים. העובדים נדרשים להחליף כפפות בין הלקוחות ולעטות מסכה ומגן פנים. 

■ בטיפולים שאינם רפואיים בגוף האדם, וכן טיפולי רפואה משלימה, יורשה המפעיל להכניס לקוחות ביחס של אדם אחד על כל 15 מ"ר - או יחס של שני אנשים לכל קופה, לפי הגבוה מביניהם.

■ שמורות טבע, אתרי מורשת וגנים לאומיים, גני חיות וספארי שבו לפעילות.

■ ניתן מפגשים לטיפול נפשי ללא מסכה, ובלבד שיישמר מרחק של שלושה מטרים בין המטפל למטופל.

אירועי תרבות עם קהל

■ אין לקיים מופעי תרבות, לרבות מופעים, תערוכות, כנסים, ירידים או הרצאות בנוכחות קהל.

נסיעות ברכב ובתחבורה ציבורית

■ רכבת ישראל: הנסיעה מוגבלת לעד 500 נוסעים ברכבת, יש להזמין כרטיס נסיעה מראש ולהנפיק שובר כניסה לתחנת הרכבת (ואוצ'ר). חל איסור על אכילה בקרונות, ויש להקפיד על עטיית מסיכה בכל עת, גם בעת שיחה בטלפון.

■ בתחבורה ציבורית יש להשאיר שורה ריקה מאחורי הנהג ואין לשבת יותר מאדם אחד על ספסל.

■ במוניות מותרת נסיעה של שני נוסעים בנוסף לנהג, בספסל האחורי.

■ נסיעה ברכב פרטי מותרת לשלושה אנשים בלבד (נהג ושני נוסעים), אלא אם מדובר בצורך חיוני. ברכב פרטי בו קיים יותר מספסל אחורי אחד, מותר להסיע עוד נוסע בספסל הנוסף. אנשים הגרים באותו בית יכולים לנסוע יחד, גם יותר משלושה נוסעים ברכב.

■ מותרת הנסיעה בכלי שייט ציבוריים וברכבל. ברכבל מותרת נסיעה של עד מחצית מהתפוסה בימי שגרה, ובכל אופן לא יותר מ-20 בני אדם.

מערכת החינוך

■ הפעילות מתקיימת במסגרות בכפוף לאכיפת הסעיפים הבאים: עד 50 משתתפים, שמירת מרחק של שני מטרים זה מזה ועטיית מסכות.

■ בחוגים, תנועות הנוער ובחינוך הבלתי פורמלי חובה לשמור על קפסולות קבועות. בחוג המתקיים בכיתת גן או לימוד יישמר מרחק של חמישה מ"ר לאדם, בחוג המתקיים במרחב הפתוח יישמר מרחק של שני מ"ר לאדם ובסטודיו יישמר מרחק של שבעה מ"ר לאדם.

■ פעילות שאינה כוללת לינה תתקיים בקבוצות קבועות עם אנשי צוות קבועים, למעט פעילות שמעביר מפעיל חיצוני. הפעילות תתקיים בקבוצות קבועות של עד 35 משתתפים עד כיתה ד', ועד 25 משתתפים מכיתה ה' ומעלה.

■ בפעילות שכוללת לינה יש לשמור על מרחק של שני מטרים בין המשתתפים. הפעילות תתקיים בקבוצות קבועות של עד 25 משתתפים.

אוניברסיטאות ומכללות

■ צו בריאות העם קובע שהחל מה-5 ביולי, אין לקיים בחינות במוסדות ההשכלה הגבוהה בנוכחות פיזית בכיתות, אלא במקרים מיוחדים. אולם עד כה אין הסכמה בין משרדי הממשלה ובין המועצה להשכלה גבוהה באשר להיקף הבחינות שיוחרגו.

קניונים ושווקים

■ פועלים תוך ויסות מספר הנכנסים כך שבכל עת לא יהיו במקום יותר מאדם אחד לכל 20 מ"ר.

■ מספר השוהים בתחומי השוק או הקניון מוגבל. יסומנו מקומות ייעודיים לממתינים בתור ושלטים שיורו על הקפדת שמירת מרחק בין הלקוחות. 

■ הן בקניונים והן בשווקים יש להקפיד על עטיית מסכות ושמירת כללי היגיינה, לרבות חיטוי משטחים והצבת מתקנים עם חומר לחיטוי ידיים.

יציאה למרחב הציבורי

■ מותרת היציאה לשמורות הטבע, הגנים הלאומיים וגני החיות.

■ מותרת השהייה בחופי הרחצה. על השוהים בהם לשמור על מרחק ביניהם.

■ מותרת התקהלות של עד 50 בני אדם במרחב פתוח, תוך שמירת מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם.

■ מותרת פעילות ספורט של עד שני בני אדם קבועים, או של אנשים הגרים באותו מקום, ללא הגבלת מרחק.

■ מותרת שהייה בגנים ופארקים ציבוריים. פעילות במתקני כושר תתאפשר תוך שמירה על ריחוק פיזי ומניעת התקהלות.

■ מותרת טבילה במקווה, ובלבד שבכל עת לא ישהו במתחם יותר משלושה אנשים. במקוואות נשים דרוש תיאום הגעה מראש. במקום יוצב אחראי מטעם מפעיל המקווה שיוודא הקפדה על התקנות. 

■ בתי התפילה רשאים להיפתח בתנאי ששוהים בהם לא יותר מ-50 בני אדם ותוך שמירה על מרחק שני מטרים זה מזה. המתפללים נדרשים לעטות מסכות.

שימוש במסכה והנחיות נוספות

■ עטיית מסכה היא בגדר חובה בכל יציאה מהבית עבור כל אדם מעל גיל שבע, ואי עמידה בהנחיה תגרור קנס של 500 שקלים, ללא התראה. בפעילות ספורטיבית אין חובה לעטות מסכה.

■ יש לשמור על מרחק של שני מטרים מאדם לאדם, להמעיט ככל האפשר בנגיעה בפנים ולרחוץ ידיים לעיתים קרובות.

נסיעות לחו"ל 

■ משרד הבריאות המליץ להימנע מנסיעות לחו"ל ככל האפשר. עובדי מערכת הבריאות אינם רשאים לנסוע לחו"ל, וכך גם עובדי מדינה בתפקיד. 

חובת בידוד לחוזרים מחו"ל

■ השבים מחו"ל נדרשים לשהות בבידוד במשך שבועיים עם שובם ארצה. מי שיוכיחו יכולת לקיים בידוד ביתי יורשו לשהות בביתם או במקום מתאים אחר. מי שלא, יופנו לבידוד במלוניות על חשבון המדינה.

■ השבים מחו"ל לא יורשו להגיע לבידוד בתחבורה ציבורית, למעט במוניות בהתאם לכללים (שימוש במסכות ונסיעה בחלונות פתוחים). מי שיפר את חובת הבידוד או שייסע בתחבורה ציבורית ייקנס ויידרש להשלים את הבידוד במלונית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ