ישראל חתמה עם מודרנה על הגדלת מספר החיסונים מהחברה פי שלושה

לפי משרד הבריאות ומשרד רה"מ, ב-2021 צפויה מודרנה לשלוח לארץ שישה מיליון חיסונים שישמשו שלושה מיליון אזרחים. אתמול פורסם כי ישראל אמורה לקבל עוד ארבעה מיליון מנות חיסון של פייזר

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בדיקת קורונה בבית ספר בתל אביב, בשבוע שעבר
הארץ

משרד הבריאות ומשרד ראש הממשלה הודיעו היום (שישי) כי ישראל חתמה עם חברת מודרנה על הסכם שמכפיל פי שלושה את מספר החיסונים שיגיעו לארץ ב-2021 - משני מיליון חיסונים לשישה מיליון חיסונים שיספיקו לשלושה מיליון אזרחים.

כולם מחפשים חיסון לקורונה. מי מוביל במרוץ?

לצד החיסונים ממודרנה, ישראל צפויה לקבל ארבעה מיליון מנות חיסון של חברת פייזר כבר במשלוח הראשון שיגיע בשבועות הקרובים. לדברי מקורות במערכת הבריאות, ייתכן שהמשלוח יגיע אפילו בשבוע הקרוב. לפי המקורות, בימים האחרונים התקיימו מגעים בין משרד הבריאות ליצרניות החיסונים בנושא מועד והיקף המשלוחים.

שינויים אלה עשויים לזרז במידה רבה את מבצע ההתחסנות בישראל. עד כה דובר על כ-200 אלף מנות חיסון במשלוח ראשון, שהיה צפוי להגיע רק במהלך ינואר. אם משלוח החיסונים הראשון אכן יגיע בימים הקרובים, ישראל תוכל להתחיל במבצע ההתחסנות כבר בחודש הקרוב - ייתכן שאף בטרם יתקבל אישור השימוש הזמני ממינהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA) לחיסונים של פייזר ושל מודרנה. ה-FDA אמור לדון בחיסון של פייזר ב-10 בדצמבר ובזה של מודרנה ב-18 בחודש.

היום פרסם מרכז המידע למאבק בקורונה דו"ח על נתוני התחלואה, ובו הוא טוען כי "על כל יומיים נוספים שבהם יישמר קצב ההדבקה הקיים, יידרש יום של סגר מלא כדי להשיב את המצב לקדמותו". המרכז ממליץ למנוע הקלות נוספות ואף לשקול "חזרה מחלק מההקלות שמומשו, כדי לבלום את העלייה ולמנוע מהמגפה לצאת משליטה". המרכז תמך בהערכתה של ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, שאמרה שלשום כי ישראל נמצאת בתחילתו של גל תחלואה שלישי, וכתב: "נמשכת עלייה ברורה ועקבית במספר המאומתים החדשים - מעל אלף נדבקים ליממה. גם אם העלייה במאומתים מושפעת מהגדלת מספר הבדיקות היומי, הרי רובה אינו נובע מכך". לפי המרכז יש בימים האחרונים עלייה בשיעור הבדיקות החיוביות ועלייה במספר הנדבקים בני 60 ומעלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ