מקורות במערכת הבריאות: משלוח ראשון של חיסונים מפייזר צפוי להגיע ביום חמישי

בלשכת ראש הממשלה אישרו כי מנות החיסונים הראשונות יגיעו בימים הקרובים, מבלי לנקוב במועד מדויק. החיסון נמצא בהליך אישור בארה"ב, ובריטניה תחל מחר לחסן באמצעותו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיסוני קורונה של חברת פייזר

מקורות במערכת הבריאות אמרו הערב (שני) ל"הארץ" כי משלוח ראשון של מנות חיסון של חברת "פייזר" צפוי להגיע ביום חמישי לישראל. מדובר ביום שבו יתקיים הדיון באישור החירום לשימוש בחיסון של מינהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA). לפי המקורות, המשלוח צפוי לכלול כ-200 אלף מנות, והוא נועד לתרגול מערך האספקה, השינוע והאחסון של החיסונים. בלשכת ראש הממשלה ובמשרד הבריאות מסרו כי "מנות החיסונים הראשונות של חברת פייזר צפויות להגיע בימים הקרובים לישראל. טרם ידוע היום המדויק". 

בשבוע שעבר דווח כי ישראל צפויה לקבל על פני השבועות הקרובים ארבעה מיליון מנות חיסון מפייזר, שמספיקות לחיסון שני מיליון בני אדם. החברה, שפיתחה את החיסון יחד עם החברה הגרמנית "ביונטק", נמצאת בהליכים להשגת אישור רגולטורי בארה"ב ובקנדה. ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, הודיע היום כי אישור צפוי להינתן ביום חמישי, וכי עד סוף החודש תקבל המדינה 250 אלף מנות חיסון. בריטניה, שכבר העניקה אישור לשימוש בחיסון של פייזר, תחל מחר במבצע לחיסון 800 אלף מאזרחיה.

בימים האחרונים נערכות קופות החולים בישראל לחסן עשרות אלפי ישראלים מדי יום החל בסוף החודש. ההיערכות נעשית לאחר שנודע כי משלוח החיסונים הראשון של חברת פייזר, צפוי להיות גדול בהרבה ממה שצפו במערכת הבריאות. לפי ההערכה, החברה תספק לישראל במשלוח הראשון עד ארבעה מיליון חיסונים, המיועדים לשני מיליון ישראלים, לעומת 200 אלף שהעריכו בתחילה.

אתמול הודיעה בריטניה כי היא נערכת לפתיחת מבצע חיסון נרחב לנגיף הקורונה החל ביום שלישי הקרוב. המבצע ייעשה באמצעות החיסון של חברת "פייזר" בשיתוף עם החברה הגרמנית "ביונטק". בכך תהפוך הממלכה המאוחדת למדינה הראשונה במערב שמוציאה לפועל מבצע חיסונים בהיקף נרחב — עוד לפני ארה"ב. המבצע מתאפשר בעקבות אישור החירום שנתנו רשויות הממלכה לחיסון בשבוע שעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ