החיסונים הראשונים הגיעו לישראל; דיון הממשלה בחלופות לסגר לילי נדחה למחר

לפי מקורות במשרד הבריאות, המשלוח הראשון צפוי לכלול כ-200 אלף מנות חיסון נגד קורונה של חברת פייזר. נתניהו: "זהו יום חג גדול למדינת ישראל, אנחנו רואים את הסוף". קניונים, שווקים ומוזיאונים ייפתחו היום, בכפוף להגבלות

נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ואדלשטיין לצד משלוח החיסונים הראשון, הבוקר בנתב"ג
נעה לנדאו

המשלוח הראשון של חיסונים נגד קורונה של חברת פייזר הגיע הבוקר (רביעי) לישראל. לפי מקורות במשרד הבריאות, המשלוח צפוי לכלול כ-200 אלף מנות חיסון. הממשלה היתה צפויה לדון היום בחלופות להטלת סגר לילי, לאחר שהיא נסוגה מהחלטתה בנושא, אך הדיון נדחה למחר. בתוך כך, הממשלה אישרה אמש את פתיחתם של קניונים, שווקים ומוזיאונים מהבוקר, בכפוף להגבלות.

"אנחנו כאן ביום חג גדול למדינת ישראל, אנחנו רואים את הסוף, צריך רק לשמור על הכללים, ומה שחשוב לי הוא שאזרחי ישראל יתחסנו", אמר הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בנתב"ג, "אני מאמין בחיסון הזה, מצפה שהוא יקבל את האישורים המתאימים בימים הקרובים ביותר. אני רוצה לשמש שדוגמה ואני מתכוון להיות הראשון שמתחסן בחיסון הזה במדינת ישראל".

החיסון של פייזרצילום: POOL New/רויטרס

מאתמול אובחנו בישראל 683 נדבקים חדשים, כך שאובחנו 348,968 בסך הכל. 310 מהחולים במצב קשה, ירידה של 18 מאתמול, בהם 113 מונשמים - עלייה של 20 מאתמול. מספר המתים נותר ללא שינוי ועומד על 2,932. אתמול בוצעו 69,778 בדיקות ואחוז הבדיקות החיוביות היה 2.5%.

חנויות בתוך קניונים יורשו להיפתח בהתאם להגבלות לפי גודלן. בחנויות ששטחן עד 150 מ"ר, יורשו להיכנס עד עשרה לקוחות. בחנויות ששטחן גדול מ-150 מ"ר, יורשו להיכנס לקוחות ביחס של אחד ל-15 מ"ר. התפוסה הכוללת בקניונים, שווקים ומוזיאונים תהיה ביחס של אדם אחד לכל 15 מ"ר. עוד נקבע כי הקניונים יחויבו לבצע רישום ממוחשב של מספר הנכנסים למקום ולהפעיל סדרנים שיווסתו את הכניסה והיציאה. 

ירושלים, אתמולצילום: אמיל סלמן

לצד אישור פתיחת הקניונים, הממשלה נסוגה אתמול מהטלת סגר לילי בשל קשיים משפטיים שהתעוררו באישורו. בין היתר, משרד הבריאות התנגד למהלך והיועץ המשפטי לממשלה הבהיר כי לא יוכל להגן על הטלת הסגר בבג"ץ אם יוגשו עתירות נגדו. המשנה ליועמ"ש, רז נזרי, אמר שלשום בישיבת קבינט הקורונה כי יש קושי משפטי להטיל סגר לילי, כי משרד הבריאות סבור שהוא לא יעיל. 

אתמול הפכה בריטניה למדינה הראשונה במערב שפתחה במבצע חיסונים נגד נגיף הקורונה. במסגרת המבצע, מאות אלפי אזרחים בריטים צפויים להתחסן בתקופה הקרובה. בשבוע שעבר דווח כי ישראל צפויה לקבל על פני השבועות הקרובים ארבעה מיליון מנות חיסון מפייזר, שמספיקות לחיסון שני מיליון בני אדם. החברה, שפיתחה את החיסון יחד עם החברה הגרמנית "ביונטק", נמצאת בהליכים להשגת אישור רגולטורי בארה"ב ובקנדה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ