משרד הבריאות: כחצי מיליון איש קיבלו את מנת החיסון הראשונה

הארץ
מתחם חיסונים של קופת החולים כללית בקניון ארנה בירושלים, אתמול
הארץ

משרד הבריאות הודיע הבוקר (שלישי) כי מתחילת מבצע החיסונים, כ-495 אלף בני אדם קיבלו את מנת החיסון הראשונה מפני קורונה. לפי המשרד, רק אתמול חוסנו במהלך היום יותר מ-115 אלף בני אדם.

הקצב הנוכחי של מבצע החיסונים, שהחל בשבוע שעבר, עשוי לאפשר את השלמת חיסון רוב האוכלוסייה בסיכון כבר במהלך חודש ינואר. אם יורחב בשלב מוקדם היקף החיסונים שיתקבלו מחברת פייזר, ייתכן שניתן יהיה לחסן את רוב הציבור (למעט ילדים עד גיל 16) כבר בחודש מארס הקרוב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בשבת כי הציב יעד למערכת הבריאות לחסן 150 אלף בני אדם ביום, החל מסוף השבוע. נתניהו אמר כי שוחח בסוף השבוע עם ראשי החברות פייזר ומודרנה שמספקות לישראל את החיסונים. "ביקשתי מהם שידביקו את קצב האספקה של החיסונים לקצב ההזרקה, והם אמרו לי שהם חושבים שיוכלו לעשות זאת", אמר נתניהו. הוא אמר כי אם קצב החיסונים יעלה, בתוך 30 יום יחוסנו 2.25 מיליון אזרחים.

"זה השלב הקריטי, השלב הראשון, כי פה נמצאת כל האוכלוסייה בסיכון, כל הצוותים הרפואיים, כל האנשים מעל גיל 60. בשכבה הזאת נמצאים 95% מהתמותה", אמר נתניהו. "ברגע שגמרנו את השלב הזה - בתוך 30 יום אנחנו יכולים לצאת מהקורונה, לפתוח את הכלכלה ולעשות דברים שאף מדינה לא יכולה לעשות".

תגובות