פרופ' אש: אין לנו עדיין הסכם לאספקת חיסונים שלישיים, אנחנו מודאגים מזה

ממונה הקורונה אמר כי הוא מקווה שהסכם עם פייזר לגבי המשך ההתחסנות בישראל ייחתם בקרוב. "יש לנו מספיק מנות בשביל להשלים את המבצע הראשון של החיסונים, כלומר שתי מנות לכל אזרח. אין לנו עדיין הסכם ואין לנו מנות לגבי ההמשך", אמר

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיסונים בבית ספר בבאר שבע, במארס
חיסונים בבית ספר בבאר שבע, במארסצילום: אליהו הרשקוביץ
הארץ

ממונה הקורונה, פרופ' נחמן אש, אמר הבוקר (שישי) כי ישנה דאגה במערכת הבריאות לקראת חידוש חיסוני הקורונה בחלוף ההשפעה של מבצע החיסונים הראשון. "יש לנו מספיק מנות בשביל להשלים את המבצע הראשון של החיסונים, כלומר שתי מנות לכל אזרח. אין לנו עדיין הסכם ואין לנו מנות לגבי ההמשך (לחיסון שלישי), וזה הדבר שאנחנו דואגים לגביו", אמר אש בראיון לגלי צה"ל.

הוא הוסיף כי הוא מאמין שבקרוב ייחתמו הסכמים עם החברות פייזר ומודרנה לגבי המשך אספקת החיסונים. "אנחנו רוצים להבטיח גם שיהיו מנות, גם אם יהיה חיסון משודרג לווריאנטים חדשים – שיהיה לנו את החיסון הזה. אני מקווה שזה ייסגר מאוד בקרוב", אמר. "משרד הבריאות נמצא בקשר עם פייזר לגבי הפרטים של ההסכם, נותר לסגור את עניין התקציב ואני מקווה שגם זה ייסגר".

אתמול פרסמה רשת CNBC כי מנכ"ל פייזר אלברט בורלא העריך שהחיסון תקף ל-12 חודשים מקבלת המנה השנייה. בראיון אמר בורלא כי ייתכן שיידרש חיסון שנתי נגד הנגיף.

מוקדם יותר החודש מסרה פייזר כי החיסון שלה לקורונה יעיל ב-91% במניעת המחלה גם שישה חודשים אחרי קבלת המנה השנייה. עדיין נדרש מידע נוסף לקבוע את מידת השפעתו מעבר לתקופה זו.בורלא אמר אז כי התוצאות המעודכנות, הכוללות נתונים של 12 אלף בני אדם שעברו את תהליך החיסון המלא לפני לפחות שישה חודשים, מאפשרות לחברה להגיש בקשה לאישור רגולטורי מלא בארה"ב. בשלב זה, לחיסון יש אישור חירום שהתקבל ממינהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ