מחמוד עבאס: "קבלת יוזמת השלום הערבית תביא לקץ הסכסוך"

בראיון וידיאו מיוחד ל"הארץ" הצהיר הנשיא הפלסטיני שיעשה הכל כדי למנוע אלימות, הבטיח את המשך שיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל ואמר: "הגיע הזמן שלישראל ולפלסטין יהיו גבולות"

עקיבא אלדר
עקיבא אלדר

בראיון מיוחד עם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) לכבוד ועידת ישראל לשלום הכחיש עבאס שדחה את ההצעה של ג'ון קרי וטען כי הוא מעולם לא קיבל שום מסמך מהאמריקאים. הוא טען שהמו"מ הופסק כי נתניהו לא עמד בהסכם ביצוע הפעימה הנוספת של שחרור האסירים.

אם לא יחול מפנה בתהליך המדיני ובניית ההתנחלויות תמשך, ימשיך הנשיא הפלסטיני לפנות למוסדות בינלאומיים ובכלל זה לבית הדין הבינלאומי הפלילי כי זו זכותו, לדבריו. עם זאת אמר עבאס ש"קבלת יוזמת השלום הערבית תביא קץ לסכסוך ולתביעות של הפלסטינים". הוא לא מעמיד תנאים בפני ישראל חוץ מאשר הקפאת הבנייה בהתנחלויות לשלושה חודשי המשא ומתן.

"יש לכם ארגון בשם שלום עכשיו", אמר. "למה לא לעשות שלום עכשיו? אפשר לעשות זאת". עבאס הסביר שהיה חוזר וחותם גם היום על הסכם אוסלו והצהיר שיעשה הכל כדי למנוע אלימות. הוא מבטיח את המשך שיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל ודורש מנתניהו: "הגיע הזמן שלישראל ולפלסטין יהיו גבולות".

צפו בראיון הוידיאו המלא של מחמוד עבאס עם עקיבא אלדר:

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות