מנואל טרכטנברג: "אי אפשר לפעול בפן הביטחוני כאילו שאין פן כלכלי ולהיפך"

בראיון שנערך במהלך ועידת ישראל לשלום התייחס פרופ' מנואל טרכטנברג למחאה החברתית של 2011 ואמר "קם לו דור צעיר שאמר 'אנחנו לא מוכנים לחכות לביאת המשיח, אנחנו רוצים שהנושא הזה יהיה על סדר היום כאן ועכשיו'"

נטע אחיטוב
נטע אחיטוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטע אחיטוב
נטע אחיטוב

"פעם דובר על כך שגופים של האיחוד האירופי יימנעו מכל מגע, ובוודאי מהזרמת כספים, לגופים שלנו ביהודה ושומרון", אמר מנואל טרכטנברג בראיון שנערך בוועידת ישראל לשלום. "כיום הם מדברים על כך שיימנעו מיחסים והזרמת כספים לגורמים ישראלים בתוך הקו הירוק שלהם יש קשר עם גופים בתוך הקו הירוק. יש הרחבה של המעגל הזה, וצריך לשים לב לזה".

עוד הוסיף כי "הסכנה המידית (הכלכלית) לא באה מהאיחוד עצמו או מארה"ב כמדינה, אלא משחקנים כלכליים, חברות רב לאומיות, צרכנים במדינות השונות – שהם חלילה יחליטו לנקוט בצעדי מנע. להימנע מלסחור איתנו, להימנע מלקנות מאיתנו או למכור לנו. זו לא חייבת להיות הכרזה של מדינה. יש יותר סממנים בשטח של אובדן סבלנות מתוך גורמים מדינתיים ברחבי העולם, אבל בעיקר משחקנים פרטיים. וזה מסוכן מאוד.

"השיח הציבורי היה הרבה מאוד זמן או-או, או על הקונפליקט עם הפלסטינים או על נושאים חברתיים. מה שקרה ב-2011 עם המחאה הגדולה, זה שקם לו דור צעיר שאמר 'אנחנו לא מוכנים לחכות לביאת המשיח', שיפרוץ השלום המיוחל ואז נתחיל לטפל בנושאים כלכליים. אנחנו רוצים שהנושא הזה יהיה על סדר היום כאן ועכשיו'. מה שמשתמע מזה זה שאי אפשר לפעול בפן הביטחוני כאילו שאין פן כלכלי ולהיפך".

צפו בראיון המלא של נטע אחיטובעם פרופ' מנואל טרכטנברג:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ