אחמד טיבי: "ההתנחלויות הן פשע מלחמה"

"אני מתכוון לכול מה שאני אומר, גם כשזה מתריס, גם כשזה לא מוצא חן", אמר טיבי בראיון שנערך במהלך ועידת ישראל לשלום. "כדי לפתוח אוזניים אטומות של רבים בציבור הישראלי שלא רוצים לשמוע על הפלסטינים"

נטע אחיטוב
נטע אחיטוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטע אחיטוב
נטע אחיטוב

"כל האירועים האחרונים הם תוצאה של הכיבוש הישראלי על העם הפלסטיני", אמר חבר הכנסת אחמד טיבי בראיון שנערך במהלך ועידת ישראל לשלום. "כך שהפיתרון הוא לא ביטחוני בהפצצת הפצצה, גם טילים הם לא הפיתרון. אלא באמצעות הסדר מדיני שיביא קץ לכיבוש וייתן חירות לעם הפלסטיני. ניסו הכל, אבל זה הדבר היחיד שלא ניסו – לסיים את הכיבוש".

"אחד המכשולים הקשים ביותר בפני הסדר מדיני אלו ההתנחלויות – הן גם פשע מלחמה, עבירה על החוק הבינלאומי, וגם מהווים מכשול בפני יישום חזון שתי המדינות. ככל שבונים יותר – גם חומה וגם התנחלויות – אין מקום יותר להקים מדינה פלסטינית בגבולות 67. זו אחת הכוונות של אלו שיוזמים ומקדמים את יוזמת ההתנחלות.

"אני מתכוון לכול מה שאני אומר, גם כשזה מתריס, גם כשזה לא מוצא חן. אני לא אומר את הדברים כדי למצוא חן. לעתים גם התרסה היא דפיקה בדלת כדי לפתוח אותה, או כדי לפתוח אוזניים אטומות של רבים בציבור הישראלי שלא רוצים לשמוע על הפלסטינים. יש עם שלם שלא יכול לנוע באופן חופשי, מפקיעים לו את האדמה, יורים בילדיו ואנשיו נהרגים. החיים תחת כיבוש הם חיים נוראים. הכיבוש הוא שורש כל רע – כך היה וכך יהיה".

צפו בראיון המלא של נטע אחיטוב עם אחמד טיבי:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ