גם דרעי ביטל את השתתפותו בכנס "ועידת ישראל לדמוקרטיה"

הביטול מצטרף לביטולים של יו"ר הבית היהודי בנט וחברי הכנסת מהליכוד הנגבי, חוטובלי ואלקין. דרעי: "הכנס הפך לשיח מפלג, ואני לא רוצה להשתתף בפסטיבל הזה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע הבוקר (רביעי) למארגני ועידת ישראל לדמוקרטיה, שיזם עיתון "הארץ", כי לאחר מחשבה רבה הוא מבטל את השתתפותו בכנס. "לצערי, אני עד בימים האחרונים לכך שהכנס הפך לשיח מפלג ומעורר מחלוקת בחברה הישראלית, ואינני מעוניין במיוחד בתקופת בחירות להיות חלק מפסטיבל זה", מסר דרעי.

ביום שני השבוע ביטלו חברי כנסת מהליכוד והבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט את השתתפותם בוועידת ישראל לדמוקרטיה, משום שהיא ממומנת בחלקה על ידי הקרן החדשה לישראל. הוועידה תתקיים ב-17 בפברואר בנמל תל אביב ותעסוק בין היתר בגבולות חופש הביטוי, בעצמאותו של בית המשפט העליון ובזהותה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. צפויים להשתתף בה נשיא המדינה ראובן ריבלין, מספר שתיים במחנה הציוני ציפי לבני ויו"ר מרצ זהבה גלאון.

דרעי בדצבר 2014צילום: אוליבייה פיטוסי

בנט, שהיה אמור לשאת דברים בכנס, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי ביטל את השתתפותו, אך ישמח לבוא אם מעורבות הקרן החדשה לישראל תבוטל. סגני השר צחי הנגבי וציפי חוטובלי וח"כ זאב אלקין מהליכוד, שהיו אמורים לקחת חלק במושבים שונים של הוועידה, הודיעו שלא יבואו. ממטה ההסברה של הליכוד נמסר כי "הליכוד, כמפלגה לאומית אידיאולוגית, לא תשתף פעולה עם גופים העוסקים ללא הרף בהשחרת פניה של ישראל".

מעיתון "הארץ" נמסר ביום שני בתגובה לביטולים כי "הוועידה לדמוקרטיה מתקיימת ביוזמת ובהובלת עיתון 'הארץ' מתוך כוונה לקדם שיח ציבורי על מצב הדמוקרטיה הישראלית ומסיבה זו נבחרו משתתפים המייצגים את הצדדים השונים של המפה הפוליטית. גם בין נותני החסות לוועידה יש גוונים שונים: בנוסף לקרן החדשה לישראל, תומכים בקיום הכנס גם מרכז מורשת בגין, המכון הישראלי לדמוקרטיה והתנועה החברתית 'אנו'. מגוון זה נועד לייצג טווח רחב של דעות ועמדות בציבוריות הישראלית, ולפיכך גם הוזמנו נציגי מפלגות מכל קצוות הקשת הפוליטית הישראלית, במטרה לקיים דיון פלורליסטי המייצג את הדמוקרטיה במיטבה. הודעות הביטול של נציגי הבית היהודי והליכוד, לצערנו הרב, רק מחזקות את התחושה כי קיים צורך דחוף בוועידה מסוג זה, במיוחד בתקופת בחירות סוערת ומורכבת כפי שאנו חווים כעת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ