חופיקס: מבלים בחוף הים בזול

המיזם החברתי האשדודי חוזר, במסגרתו יפעילו בני נוער מערך שירותים מוזלים בחופי הים במהלך חופשת הקיץ וינעימו את זמנם של המבלים והמשתזפים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יציאה לים הפכה בשנים האחרונות לתיק רציני, כזה שגורם למבלים שבסך הכל רוצים לתפוס קצת שמש לשקול אם שווה לטרוח. מחירי הארטיקים מוגזמים, עלויות השכרת השמשיות בשמיים, ושלא נדבר על מחירי הנשנושים שמורידים את כל התיאבון. אצל האשדודים הקיץ דווקא יראה אחרת, בעזרת מיזם חברתי שמבטיח בילוי נעים שלא יקרע לכם את הכיס.העיר הדרומית מציגה קיץ ישראלי חברתי, במסגרתו תפעיל עיריית אשדוד באמצעות המנהל לשירותים חברתיים בעיר, מיזם תעסוקתי קיצי ומיוחד. את המיזם יוציאו לפועל בני נוער שיפעילו מערך מאורגן של השכרת שמשיות וכסאות במחירים מוזלים בשני חופים באשדוד: חוף ט"ו והחוף הנפרד. בני הנוער מועסקים בתשלום בהתאם לחוק העסקת בני נוער, והציבור מצדו מבלה ונהנה משירותי חוף במחיר מוזל לתושבי העיר

» עכבר אשדוד - כל מה שקורה בעיר» קיץ 2016 - המדריך המלא» יוצאים לשתות בעיר» מדריך הפארקים היפים של אשדוד

לצורך הפעלת המיזם רכשה עיריית אשדוד שמשיות וכסאות שיזוף, אותם תעביר לידי הצעירים שינהלו כאמור את המיזם. ההכנסות מהפרויקט יוקדשו למימון שכר בני הנוער והצעירים שיועסקו על ידי עמותת גלשן המפעילה מיזמים מיוחדים נוספים דוגמת מיזם השילוט על גבי עמודי תאורה, אולפן הקלטות ועבודות בתחום הגרפיקה הממוחשבת למען בני הנוער.

בעירייה מסבירים שלמיזם יש כמה מטרות: העסקת בני נוער, שילוב בני נוער עם צרכים מיוחדים, מתן שירותי חוף במחיר השווה לכל נפש ויצירת אווירה חופית עם סממנים תיירותיים. בתוך כך הם מציינים כי תעריפי השכר יהיו בהתאם לחוק העסקת הנוער ומאידך שירותי ההשכרה יהיו זולים במיוחד, אפילו זולים יותר מבשנה שעברה, לדוגמה: השכרת כסא ים תעלה לתושב העיר שני שקלים לכל היום. גם שמשיה תהיה שלכם למשך היום עבור שני שקלים לכל היום. תושב חוץ ישלם על כל פריט חמישה שקלים. גם הקיוסק החברתי יחזור השנה עם פריטים בעלות של עד שבעה שקלים, מחיר הזול בכ-70% מחופים אחרים ברחבי הארץ. זאת בנוסף לחניון חינם בחופי העיר, דבר שהופך את הבילוי בחופי אשדוד לזול בארץ.

חוף המופעל על ידי בני נוער, למענם ולרווחת תושבי העיר (צילום: עיריית אשדוד)

חוף חברתי אמיתי

למיזם היצירתי חברו גם מחלקת הנוער והצעירים, מחלקת הבריאות במינהל לשירותים חברתיים, עמותת גלשן ואגף החופים, אשר פעלו במשותף ובתיאום מלא, כך שבני הנוער יוכלו להפעיל את המיזם העירוני להשכרת כסאות שיזוף ושמשיות עם מיתוג "אשדוד שותה מים".

בפרויקט לוקחים חלק גם בני נוער וצעירים (14-25) בעלי צרכים מיוחדים שיועסקו במשמרות בחופים וילוו על ידי צוות מדריכים. "אימהות הבית המועסקות במסגרות הנוער, תדאגנה לכריך ולשתייה, מחלקת הבריאות תדאג לקרם הגנה ואגף החופים ידאג לארח את בני הנוער", מספרים במינהל לשירותים חברתיים ומודים לכל מי שנטל חלק בגיבוש המיזם ובליווי הצעירים בתקופת עבודתם.

כיסא ושמשייה לכל היום בפחות מחמישה שקלים. חופיקס (צילום: עיריית אשדוד)

ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי מוסיף: "בחרנו להקצות לבני הנוער שלנו שני חופים פנויים - ללא כל תמורה וזאת לטובת הפעלת מיזם חברתי שלא נראה כמותו בישראל. זו אינה בחירה מקרית -העדפנו להשקיע בבני הנוער ובתושבי אשדוד, על פני רווח כספי בדמות מכרז זכיינות לניהול החופים. מטרתנו, בראש ובראשונה, להביא לשילוב בני הנוער בפעילות חברתית, לעודד ולקדם יוזמות חברתיות התורמות לקהילה. המיזם יעניק מתן שירותי חוף במחירים מתאימים לכל נפש ואין לי ספק כי צפוי לנו קיץ עשיר ומהנה באשדוד, בו ייהנו בני הנוער, ציבור התושבים וכן, מבקרינו הרבים מכל רחבי הארץ".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ