נורמן עיסא יהיה המנהל האמנותי בפסטיבל חיפה להצגות ילדים

השחקן, הבמאי והיוצר נורמן עיסא נבחר היום לנהל אמנותית את הפסטיבל בשנתו ה-24 על ידי ועדת הפסטיבל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הוועדה לבחירת מנהל אמנותי לפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים בראשותם של ניצה בן צבי, מנכל"ית תיאטרון חיפה ומשה נאור, המנהל האמנותי  ובהשתתפות נציגי מערכת החינוך והתרבות של עיריית חיפה וגברת אסתי דינור, מנכל"ית סל תרבות ארצי בחרה פה היום אחד בשחקן, הבמאי והיוצר נורמן עיסא.

בכל פסח, מפיק תיאטרון חיפה את פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, שיכנס השנה לשנתו ה-24. כבר עם כניסתו לתפקיד, יפעל נורמן עיסא במשנה מרץ לקראת הפסטיבל של חצי היובל.

נורמן הינו יליד העיר חיפה ושחקן תיאטרון חיפה משנת 1998. כמו כן, יש לו נסיון רב כבמאי של הצגות ילדים והצגות למבוגרים. במשך שלוש שנים ניהל אמנותית את פסטיבל יפו הבינלאומי להצגות ילדים בתיאטרון הערבי-עברי ביפו והינו פעיל בהנהלת אסיטג' (ארגון התיאטרון הבינלאומי לילדים). על משחקו בתיאטרון ובטלויזיה ועל עבודתו כבמאי זכה בפרסים רבים במהלך השנים.

לדבריו של נורמן: "חשוב לעודד איכות, יצירתיות, חדשנות, אותנטיות וצמיחה של כשרונות מקומיים. התיאטרון ובייחוד הפסטיבל להצגות ילדים בחיפה הינו הקרקע הראויה והנכונה כדי ליישם ערכים אלו".

"לקהל הילדים מגיע לצפות בהצגות איכותיות ומושקעות בדיוק כמו למבוגרים. מתוך אמונה זו אני יוצר, מטפח וחוקר מזה שנים רבות את שפת התיאטרון לילדים, שפה המבוססת על עבודת משחק מסוגננת, עשירה בטקסט, בתנועה,במוזיקה ובדימויים ומכבדת ומאתגרת את הדמיון של הקהל הצעיר שיהיה הדור של המחר..." ניצה בן צבי, שבנוסף לתפקידה משמשת כמנכ"לית הפסטיבל מציינת "נורמן עיסא במאי ושחקן מוערך מאוד והאמנות המכוונת לקהל ילדים בוערת בעצמותיו. אני  שמחה שתיאטרון חיפה ממשיך להוביל בדרכו המיוחדת ובאמון הרב שרוחש ליוצרים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ