החרמון- OUT, סקימאמה באיטליה- IN

הכינו את המגלשיים: בפסח הקרוב יתקיים באיטליה מחנה "סקימאמה" לסקי אתגרי וספורטיבי לצעירים מרחבי העולם. ילדים מגילאי 7-17 מישראל ומהעולם מוזמנים לחופשת סקי וסנובורד חווייתית, מלאת אקשן ואדרנלין

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אם יש לכם ילדים בגילאי 7-17 אז כדאי שתכירו את הטרנד הכי חזק בפסח הקרוב- "סקימאמה", מחנה החורף של "קאמפ קימאמה", שמתקיים זו השנה השישית ברציפות. מדובר בחופשת סקי וסנובורד חווייתית, מלאת אקשן ואדרנלין מוטרף המיועדת לילדים ונוער בלבד מישראל ומהעולם.מחנה הסקי, שנמשך שבוע באיטליה, מספק למשתתפים מישראל ומהעולם חוויה בלתי נשכחת: הכרות עם חברים בני גילם מישראל, ארה"ב ואירופה, תרגול השפה האנגלית בעזרת המדריכים ופיתוח מיומנות גלישה. כל זאת בשילוב הפעילות הבלתי נשכחת של קימאמה ותכניות חינוכיות הכוללת טיולים ופעילויות חווייתיות. "הערך המוסף של חווית סקימאמה הוא ההעצמה שאנחנו מעניקים למשתתפים הצעירים", מסביר אבישי נכון, מנכ"ל "קאמפ קימאמה". זאת באמצעות העשרה חינוכית ופעילויות חברתיות מגבשות ובלתי נשכחות, זאת לצד כלים לגלישת סקי מקצועית". חווית גלישה בלתי נשכחת. מחנה סקימאמה (צילום יח"צ)בחיים לא גלשתם? מדריכי "סקימאמה" מעניקים טיפים, מושגי יסוד ומידע לחופשת סקי המושלמת לגולש המתחיל:

מסלולים תמצאו מגוון של מסלולים מסומנים, חלקם בין עצים, חלקם עם יערות מסביב, אחרים חשופים וגבוהים. עצים הם חלק מהנוף ההררי, אך הולכים ונעלמים מעל גובה ממוצע של 1500 מ'. שיפוע המדרון המשתנה באתרים ובמסלולים שונים, במקביל לרוחב המסלול וקיומם או היעדרם של מאמורות ומכשולים, יקבעו את רמת הקושי של המסלול. המסלולים מסומנים בכל אתר עם שם/מספר ספציפי ומופיעים במפת האתר עם אותו שם/מספר. לרוב הם מסומנים עם שלטים עגולים בצבע המסמל קושי /סוג המסלול (ראו בהמשך). זה המקום לציין שאין שיטה אחידה לקביעת דירוג קושי המסלולים, ועל כן ניתן למצוא במדינות שונות ואפילו באתרים שונים בתוך אותה מדינה מסלולים שאינם נבדלים בקושי גלישה אך מוגדרים שונה זה מזה. באירופה הדרוג הוא: כחול - קל, אדום- יותר קשה, שחור – קשה. בצרפת מוסיפים קטגוריה: ירוק- מסלולים קלים למתחילים.

ציוד  נתחיל בהתחלה - זוג מגלשיים. חשוב ביותר להתייעץ עם איש מקצוע אם לרכישה ואם להשכרה. רוב הציוד סקי המודרני הוא מסוג  Carving שמאפשרים גלישה קלה וטבעית יותר, בעיקר בסיבובים, וזו גם הטכניקה שמלמדים ברוב בתי ספר לסקי. גובה המגלשיים חייב להתאים לגובה הגולש ולנעלי סקי.הנעליים גם הן מרכיב חשוב. מדובר על מעטפת קשיחה עם פנים רך על מנת לתת הגנה טובה על הרגל (מרטיבות ופגיעות) ויחד עם זאת, נוחות וגמישות. הנעליים לגולש מתחיל יהיו קצת יותר רכות מאלה של גולש מנוסה – שלו דרושה הקשיחות להגנה מוגברת. צריך למדוד נעליים עם אותו סוג גרביים שבכוונתכם להשתמש בגלישה על מנת להגיע להתאמה ונוחות מקסימלית.  לגולשי סנובורד: ראשית, קרש הגלישה סנובורד צריך להיות מותאם לרמת גלישה של הגולש. כמו לגבי מגלשיים חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע, אם לרכישה או להשכרה. נעלי סנובורד, באים ברמות קשיחות שונות (בהתאם לרמת הגלישה שלכם) חייבים להיות נוחים ביותר ומותאמים לחיבור מדויק לקרש הגלישה.

ביגוד אין כמעט גבול למגוון הרמות והמחירים של ביגוד. החשוב הוא לבדוק כמה נקודות בסיסיות: *אטימות לשלג/מים, אטימות לרוח וקור, יכולת לנידוף זיעה על מנת למנוע התקררות הגוף ונוחות בתנועה. *ביגוד תחתון תרמי מתחת לחליפת הסקי ישמור על חום הגוף ובו בזמן ימנעו הצטברות של זיעה, שגם תקרר את הגוף וגם תגרום לריחות. *כפפות: בעלות בידוד גבוה למים/שלג. משקפיי שמש או גוגלס או משקפת רצוי עם רמת הגנה מקרינת השמש. *כיסוי ראש: רצוי כובע מחומר שלא סופג לחות. ראש שחשוף לטמפרטורה חיצונית יגרום לאיבוד חום הגוף. *גרביים - מומלץ על גרביים תרמיות השומרות על חום, מנדפות זיעה ושיש להן ריפוד בנקודות החיכוך עם הנעל. קרם הגנה מפני קרינת השלג והקור.

מחנה "סקימאמה" יערך בחופשת פסח בתאריכים 5-12 באפריל. פרטים נוספים והרשמה באתר האינטרנט:  www.campkimama.org ובטלפון: 09-9500544

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ