חופש גדול - כסף קטן: מערת התאומים

בילוי חינמי במערה שמציעה אתגר חביב למטיילים מכל הגילאים ומתאימה במיוחד לימי הקיץ החמים שעוברים עלינו

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מערת התאומים
טיול קריר לימים חמים. מערת התאומיםצילום: משה גלעד

מחפשים פעילויות לילדים לחופש הגדול? מדי יום נציע לכם הצעה לפעילות שתעלה לכם מקסימום 30 שקלים לאדם, או ללא תשלום כלל. והפעם: מערת התאומים.

» החופש הגדול - קיץ 2017 - מדריך האירועים המלא
» חופש גדול - כסף קטן - לעוד המלצות
» אירועי הקיץ מומלצים לילדים
» סרטי קיץ מומלצים לילדים
» חופים מומלצים לכל המשפחה
» בריכות שחייה מומלצות לילדים
» המדריך המלא לפארקי המים

מספרים על אישה שנפשה ערגה לילד והוא התמהמה. החכם הזקן השכונתי עימו הלכה להתייעץ שלח אותה להתמודד עם פחדיה במערה הקרובה למקום מגוריה. שם היה עליה לעבור את העטלפים, את השביל החלקלק ואת עמודי האבן ולהגיע באפלולית קרירה אל מעיין מים זכים. רק לאחר שתשתה ממימי המעיין תוכל לחזור על עקבותיה, להמתין תשעה חודשים תמימים ולחבק בן זכר. האישה עמדה בכל המשימות בהצלחה יתרה ומקץ תשעה חודשים חבקה תאומים! השמועה אומרת כי המערה קרויה "מערת התאומים" בזכות זקיף המזכיר בצורתו את אותה אישה עם ילדיה.

המערה כוללת חלל מרכזי גדול בעומק של כעשרים מטרים, שבקצהו בריכה קטנה מעשה ידי אדם המתמלאת ממימי מעיין, ומערות קטנות יותר שמתפצלות מהחלל המרכזי. מומלץ להצטייד בפנסים (או לפחות לדאוג למספיק סוללה בסלולרים) ונעליים נוגדות החלקה לפני שיוצאים לדרך.

אל המערה מגיעים תוך טיול בנחל מערה. בנחל עצמו לא זורמים מים אבל הוא נעים מאוד להליכה. כקילומטר הליכה יביא אתכם למערה. במערה חיים ארבעה מיני עטלפים והיא מוגדרת כשמורת טבע. את הביקור בה אפשר לסיים בחזרה לחניה באותה דרך או לפנות שמאלה לגן שעשועים טבעי בין הסלעים לפני שיוצאים הביתה.

מתי: המערה פתוחה רק בקיץ בין אפריל לנובמבר.
כמה: בחינם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ