סבא טוביה או אלאדין ומנורת הקסמים: מה עושים עם הילדים השבוע?

מחזמר על קבלת האחר, הצגה שתסביר מה מותר ומה אסור ותערוכה מתוך סיפור של ביאליק - מה עוד אפשר לעשות השבוע עם הילדים?

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הילדים מטפסים על הקירות, ועל הדרך עולים לכם קצת על העצבים? עכבר העיר מבין לליבכם ומציג לכם מדי שבוע שלל המלצות לבילוי משפחתי, שיכניס קצת צבע תרבותי לשבוע הקרוב.

» סרטי ילדים » פעילויות לילדים

יום ראשון: על מותר ואסור

עיבוד של "התיאטרון שלנו" לסיפורו של הסופר הבריטי, רוברט סאותי על משפחת דובים וילדה סקרנית זהובת שיער שנכנסת ללא רשות לביתם. ההצגה מתמקדת במפגש של זהבה עם הדובים ומחדדת מסרים כגון, מה מותר ומה אסור, מה מקובל ומה לא מקובל בחברה.

» זהבה ושלושת הדובים, יום ראשון ה-25.3 ב-17:30, מתנ"ס גן יבנה. לגילאי 3-8

שלושת הדובים, גרסת התיאטרון שלנו (צילום: אירית עמית)

וגם: ההצגה שמונה בעקבות אחד, יום ראשון ה-25.3 ב-17:30, מרכז הבמה בגני תקווה. לגילאי 8-14

יום שני: סיפורי מלכים עם סבא טוביה

מופע חדש של סבא טוביה. הצגה צבעונית ומצחיקה עם ריקודים, שירים ובדיחות, סביב הקלאסיקות העולמיות, מהמלך אחשוורוש, המלך של חלם ועד שלמה המלך. המופע מבוסס על הקלטת "סבא טוביה, ספורים כיד המלך".

» סבא טוביה - סיפורים כיד המלך, יום שני ב-26.3 ב-17:30, תיאטרון היהלום ברמת גן

סיפורי מלכים. סבא טוביה (צילום: יח"צ) וגם: שעת סיפור במדיטק חולון, יום שני ה-26.3 ב-17:00. מחיר: 10 שקלים, מחיר: 10-15 שקלים

יום שלישי: נכנסים לאגדה בריקוד

האגדה המוכרת המגוללת את הרפתקאותיו של הנער אלאדין ואת סיפור ההרפתקאות המלא בתהפוכות ומכשולים שהוא עובר, אשר במהלכו מגלה אלאדין את אומץ ליבו ומבין שלהיות עשיר זה לא בהכרח להיות מאושר. ההצגה מסופרת לקהל בשפת המחול בגרסה מיוחדת המשלבת בתוכה קטעי ריקוד, תיאטרון, תנועה, מוזיקה אוריינטאלית ותלבושות מרהיבות. הצגה של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער בשיתוף תיאטרון מחול ענבל.

» אלאדין ומנורת הקסמים, יום שלישי ה-27.3 ב-17:30, מוזיאון תל אביב לאמנות

ריקוד אגדי. אלאדין ומנורת הקסמים (צילום: יוסי צבקר)

וגם: סינדרלה של הבלט הישראלי, יום שלישי ה-27.3 ב-18:00, תיאטרון ירושלים

יום רביעי: לומדים לקבל את האחר

מחזמר של תיאטרון בית לסין, מאת אפרים סידון על הילדה מיכאל, המגיעה לשכונה חדשה ומנסה להתקבל לחבורת המגניבים. הם מצדם מעמידים תנאים לקבלתה, ומיכאל נאלצת להוכיח להם שהיא ראויה להיות חלק מהם, ועם זאת לא לוותר על אופיה המיוחד. גם ילדי החבורה עומדים למבחן, ולומדים בריקוד, שיר ונגינה, להגשים את עצמם ואת חלומותיהם. ובעיקר, הם לומדים איך לקבל את האחר.  

» משחק ילדים, יום רביעי ה-28.3 ב-17:00, בית יד לבנים רעננה. לגילאי 5-10. מחיר: 55-75 שקליםהאם היא ראויה? משחק ילדים (צילום: דור מלכה)וגם: התערוכה מאיירים ספיח, יום רביעי ה-28.3 בין השעות 11:00-17:00. בית ביאליק בתל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ