הוליווד בראשון לציון: מה מחכה לכם בפארק הקולנוע החדש?

מתחם אקשן ופעלולים, יריד "מערב פרוע", מתחם "גיבורי על", מתחם אגדות ילדים, מתחם "מצלמים סרט ישראלי" ואפילו שדרת כוכבים. פסח מהסרטים בראשון לציון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

איפה תבלו בפסח הקרוב עם הילדים? כנראה שבראשון לציון. העירייה בשיתוף עם החברה העירונית תקים בפסח הקרוב פארק קולנוע בעיר. אם ביקרתם בעבר באולפני "יוניברסל סטודיוז" שבהוליווד, מן הסתם קפיצה אל אחיהם הקטן והצנוע בראשון-לציון לא תהיה ממש מסעירה עבורכם. מצד שני, אם לא זכיתם לחוות את היוניברסל ייתכן שההצעה הראשונית תעניין אתכם, אבל מוטב שתדעו – לא מדובר בפארק קולנוע קבוע. בסך הכל המהומה הרבה (הכוללת גם אינספור שלטי חוצות וקמפיין טלוויזיוני לא צנוע כלל) באה לבשר על פסטיבל קולנוע, מסוג קצת אחר, שיפרח כמו החרציות באופן נקודתי במיוחד בחג הפסח הקרוב, ולאחריו יפרק את קירותיו הארעיים ויסגור את דלתותיו הזמניות.

» פסח 2011 - לכל הפרטים» פארק קולנוע בראשון לציון - לכל הפרטים» אירועי פסח 2011 לילדים - המדריך המלא

אז מה מחכה לכם? מספר מתחמי פעילויות מעוצבים ואינטראקטיביים, בהשראת ז'אנרים קולנועיים אהובים, יקבלו את פני הבאים שישלמו כרטיס במחיר הגון של 35 שקלים (30 שקלים לתושבי ראשון-לציון). תמצאו שם: מתחם אקשן ופעלולים, שכולו אדרנלין, ובו מגוון אפקטים ופעלולים מסמרי שיער, שיוצגו על-ידי פעלולני קולנוע מקצועיים; יריד "מערב פרוע" המשולב בפעילויות ובמשחקים, במפגש עם אינדיאנים וקאובויים, ובהפעלות, ובו גם דוכני אוכל מהסרטים; מתחם "גיבורי על" שיאפשר למבקרים בו להרגיש ממש כמו גיבורי העל בקולנוע, עם מופעי אקרובטים אוויריים המטפסים על קירות, קופצים על רשת קורי עכביש, חווים הרפתקה ומפגינים אומץ לב, ועוד; מתחם אגדות ילדים, בו יוכלו הקטנים להצטלם לצד דמויות מאגדות הילדים ולהשתתף בסדנאות יצירה מעולם הילדים; מתחם "מצלמים סרט ישראלי", בו מוזמנים המבקרים לחוות איך צולמו הסרטים של פעם, תוך שהם נכנסים לתוך סט צילום של סרטים ישראלים מוכרים; במת "מיוזיקל" מיוחדת, עליה יוצגו מיטב קטעי הריקוד והשירים ממחזות הזמר הגדולים של הקולנוע (צלילי המוסיקה, שיער, גריז, שיקגו, הקוסם ועוד); מתחם "מתנפחים מהסרטים" ובו אטרקציות לקטנים וגדולים – שודדי הקאריביים, הטיטניק, טירת קסמים ועוד מתקנים המחכים לילדים; ולסיום – שדרת כוכבים מרהיבה בה יצטלמו ויתחככו הבאים עם גדולי השחקנים של הקולנוע העולמי והישראלי, שיגולמו על-ידי שחקנים ופנטומימאים.

אל הפסטיבל תוכלו להגיע באמצעות הסעות חינם שיצאו מנקודות שונות בעיר (פרטים יפורסמו באתר האינטרנט של הפסטיבל ובפרסומים ארציים). הכניסה אל הפארק תתבצע דרך שער גדול שיוביל לשדרה רחבה שמשני צדדיה יפעלו המתחמים בו-זמנית בלופ, ויוכלו להעסיק בכל עת כ-10,000 מבקרים, כך שאיש מהם לא יפסיד שום התרחשות. הפארק כולו יהיה בנוי מתפאורות ענק, ויבוסס על טכנולוגיה מתקדמת ועל ויז'ואל מרשים.

פסטיבל פארק הקולנוע (צילום: יח"צ)

אז אם קולנוע, והאקשן המתנהל בו וסביבו מעניינים אתכם ואת ילדיכם, ואם אתם חובבי אטרקציות, נדמה שפסטיבל הקולנוע של ראשון-לציון יספק לכם אפשרות לגעת, לחוות ולהרגיש את "מאחורי הקלעים" של תעשיית הקולנוע, להיפגש עם "דמויות מפורסמות" מהסרטים, ולהשתתף במגוון פעילויות והפעלות ברוח עולם הקולנוע והסרטים. אפשר בהחלט לדמיין שמדובר בפעילות פסח נעימה לכל המשפחה. מצד שני, אסור לשכוח שהפארק טרם נבנה, שכל המתואר כאן הן רק תוכניות על הנייר, ושייתכן שבפסח ירד גשם, דבר שעלול לאיים על קיומו של הפסטיבל שעתיד להיערך כולו תחת כיפת השמיים.

פארק קולנוע בראשון לציון, רביעי - שישי 20-22.4 חול המועד פסח. במתחם טיילת ראשון לציון ברחוב שדרות משה דיין לכיוון מערב. מיחזור, דיאנה גולבי וצרכנות נבונה:

בפעם השלישית במספר, יתקיים בפסח גם גם פסטיבל "פסטיבל הכדור בידיים שלנו", בשיתוף המשרד להגנת הסביבה ובסימן צרכנות נבונה והפרדת פסולת.

מה באירוע? ממרכז פעילות הפסטיבל ייצאו שבילי תוכן מעוצבים, כשכל שביל מייצג ומפעיל את הקהל בסוג פסולת אחר, אותו הם יוכלו להפריד גם בביתם. בקצה של כל שביל תהיה סדנה להכנת פריטים שימושיים, לילדים וגם להוריהם.

המתחם המרכזי בפסטיבל יהיה "יער העובדות", במרכזו יוצבו עצי מידע בנושאים אקולוגיים. עוד מתחמים: שביל אלקטרוניקה שיסתיים בסדנה בה יכינו הילדים רובוטים קטנים ומגנטים; בשביל הבקבוקים בו יוצבו פסלי חיות מבקבוקים ובסיומו – סדנאות להכנת גופי תאורה לבית, מעמדי עציצים מבקבוקים, קופות חיסכון מפחיות ומיצג של הכנת כורסאות ישיבה מבקבוקים בשיתוף הקהל; שביל הטקסטיל שיסתיים בסדנה להכנת תיקים וארנקים; בשביל הקרטון והנייר עם סדנאות להכנת נייר, הכנת רהיטים מקרטון, מסגרות לתמונות מגלילי נייר ועוד; שביל הצמיגים יסתיים בסדנאות להכנת תכשיטים ומחזיקי מפתחות מצמיגים; ושביל הניילון יהיה עשוי כולו משקיות ניילון וישלב סאונד ועובדות אקולוגיות הקשורות בכך, השביל יסתיים בסדנה להכנת פיות ונסיכות מצמר כבשים.

סדנאות ופעילויות בפסטיבל הכדור בידיים שלנו (צילום: יח"צ)

בנוסף יתקיימו עוד מגוון אירועים ומתחמים: מתחם "סופר סביבתי", שיוצג על-ידי סטודנטים של מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי, ילמד את המשתתפים באופן אינטראקטיבי, ומעט פרוע ואמנותי, איך להתמודד עם פיתויי חברת השפע ולשנות את תרבות הצריכה באמצעות הפרדת פסולת אורגנית וסדנת קומפוסט; מתחם שוק קח תן, שיודגם בתוך "חממה" ענקית, ובו ירוכזו פריטים משומשים שנאספו במבצע מיוחד ביוזמת עיריית ראשון-לציון, וכל מי שיגיע עם שלושה בקבוקים יוכל לבחור פריט תמורתם; מתחם עסקים ירוקים בו יוצגו ויימכרו מוצרי צריכה ידידותיים לסביבה כגון: חיתולים רב פעמיים, כדור כביסה ירוק, ספרי הדרכה, שקיות רב פעמיות וכו'; ומתחם האומנים בו תתקיים תצוגת בגדים ממוחזרים בשיתוף האקדמיה לעיצוב ראשון.

במהלך הפסטיבל יועמדו לרשות הקהל אוטובוסים לסיורי טבע עירוני, בהדרכת בני נוער, נאמני סביבה, הפועלים במשך כל השנה באימוץ האתרים אגמון ראשון-לציון, גבעת האירוסים ועוד.

בבמה המרכזית יוצגו מופעים לכל המשפחה: "לשמור על הכדור" מבית היוצר של אורנה פורת, חללית המחזור של תיאטרון שמח והצגת הבית הירוק של תיאטרון קומיקיון. ערוץ הילדים יספק את "ד"ר מולקולה זורם עם המים", ו"ד"ר מולקולה שומר על הסביבה".

המופע המרכזי של הפסטיבל ייערך ב-20 לאפריל בשעה 14:00 ובו יופיעו כוכבי "כוכב נולד" מכל העונות ביניהם בועז מעודה ולהקתו, עידן עמדי ודיאנה גולבי על במה אחת.

"פסטיבל הכדור בידיים שלנו", חוה"מ פסח, 20-21 באפריל, בין השעות 11:00-17:00. פארק נאות שקמה, ראשון לציון. הכניסה חופשית, תשלום עבור 4 סדנאות לבחירה 20 שקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ