רוצים עדלאידע בתל אביב: פעילי המחאה מחזירים עטרה ליושנה

כמחווה לעדלאידע המיתולוגית של תל אביב החליטו תושבים ופעילי מחאה לארגן את הגרסה העממית בפורים הקרוב

אודיה גנור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודיה גנור, עכבר העיר

פורים בפתח ואיתו התמיהה כיצד ייתכן שבעיר שבה מסיבות רחוב הן עניין שבשגרה, מעולם לא שבה לחיים העדלאידע המיתולוגית של תל אביב, שהתרחשה כאן מדי שנה עד שנות ה-60. בימים אלו מתקיימת התארגנות ספונטנית של תושבים ופעילי המחאה החברתית על מנת ליצור "עדליאדע עממית", לא פורמלית. הצעדה מתוכננת ליום חמישי הבא, בין השעות 11 בבוקר לשלוש אחר הצהריים. היא תצא מפארק הירקון פינת אבן גבירול דרומה, דרך רוטשילד, אלנבי, גינת לוינסקי והתחנה המרכזית, ותסתיים בגינת התקוה.

» פורים 2012 - לכל האירועים » מסיבות פורים 2012» אירועי פורים - כל הפרטים» הופעות פורים - כל ההמלצות"ביום ראשון השבוע כותבתי לפנייה של המשנה לראש העירייה, ארנון גלעדי, שביקש מחולדאי לחדש את מסורת העדלאידע", מספר חבר המועצה שרון לוזון, שיזם את החגיגה, "הבעתי תמיכה ברעיון, אבל הבנתי שכנראה לא מעיריית תל אביב תבוא הישועה. לא צריך שמישהו יארגן לנו עדלאידע ולא צריך אישור של הממסד על מנת לצאת ולחגוג. בהפגנות הגדולות של הקיץ למדנו שהיצירתיות הגדולה ביותר מגיעה מהציבור ושהשלטים הכי מרתקים הוכנו בבית. אני מאמין שגם הפעם התושבים ייצקו תוכן משלהם לעדלאידע. לא מדובר באירוע מתוכנן ומהונדס אלא באירוע עממי, בלי עירייה שתקבע אילו במות יהיו ואילו נושאים יקבלו ביטוי".

תגובת העירייה ככל הנראה אין סיכוי רב כי נזכה בקרוב לראות את העדלאידע הממסדית שבה לחיים. "העדלאידע בעיר הופסקה משתי סיבות עיקריות: תקציב ולוגיסטיקה מורכבת, שהביאה לסגירה כמעט מוחלטת של העיר ביום שיש בו הרבה תנועה ברחובות", נמסר מהעירייה, "בנוסף, יש לציין כי בעיר חולון מתקיים אירוע עדלאידע מוצלח מאוד, ואנו חושבים כי אין זה נכון להתחרות וליצור אירוע מתחרה מקביל במרחק של עשר דקות נסיעה. במקום זה העירייה קיימה במשך כמה שנים אירוע מרכזי בדיזנגוף ובבן יהודה ובשנים האחרונות, על מנת להנגיש את אירועי הפורים לכלל התושבים, הוחלט כי חגיגות הפורים יתקיימו במרכזים הקהילתיים במתכונת 'פורים קרוב לבית', כמה שיותר קרוב לבתי התושבים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ