הרדוף זה כאן: בית הספר האנתרופוסופי הראשון בתל אביב

בית הספר האנתרופוסופי בעיר פועל כבר שנה, אבל רק עכשיו הוא מקבל הכרה ממשרד החינוך. אם רק העירייה תסכים לאשר אותו, אפשר יהיה למצוא לו גם מבנה מתאים

אודיה גנור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודיה גנור, עכבר העיר

בשבוע שעבר התבשרה העמותה שמפעילה את בית הספר בית חינוך אביב, שהוא קיבל רישיון והכרה ממשרד החינוך, ומעתה יפעל כחלק ממערכת החינוך הציבורית. מדובר בבית הספר האנתרופוסופי הראשון בתל אביב, שפועל ברחוב שלמה בגבול יפו כבר שנה. המקום הוא יוזמה של הורים מכל רחבי העיר שילדיהם גדלו בגנים אנתרופוסופיים בשנים האחרונות. “עד עכשיו תל אביבים יכלו לרשום את ילדיהם לשני בתי ספר אנתרופוסופיים מחוץ לעיר”, מספרת יושבת ראש העמותה, אורנה שם טוב, שבתה לומדת בכיתה ב’ בבית הספר, “לזומר ברמת גן או לבית ספר בכפר הירוק. במשך הזמן המקום הפנוי לתושבי תל אביב הצטמצם”.

» כאן לומדים בעושר: מערכת החינוך של העשירון העליון» חינוך ביתי, פרטי או מקצועי?» לא מרוצים ממשרד החינוך? תקימו בית ספר לבד

בית חינוך אביב פועל זו השנה השנייה, מכיל גנים מגיל שנתיים ועד חובה וכיתות א’ וב’, ומונה כ־110 ילדים וכ־30 אנשי צוות חינוכי. גישת החינוך האנתרופוסופי, למי שלא מכיר, כוללת את כל לימודי הליבה. לצד זאת היא מבוססת על פיתוח יכולות גופניות, נפשיות ואמנותיות כבסיס שעליו נבנית היכולת האינטלקטואלית. מטרת העמותה להפוך את בית הספר לממלכתי ולייעד אותו לכלל תושבי העיר.

“קבלת ההכרה המלאה, לאחר שהגנים קיבלו הכרה בסוכות, היתה משמחת במיוחד”, אומרת שם טוב, “זאת מאחר שמשרד החינוך מחמיר משנה לשנה את דרישותיו. קבלת ההכרה היתה כרוכה בהגשת עתירה מינהלית כנגד משרד החינוך, שלא טיפל בבקשה של עמותת אביב עד אשר קיבל הנחיה מבית המשפט. כעת, כשיש את אישור משרד החינוך, אנחנו מתחילים בתהליך השגת אישור מול עיריית תל אביב, על מנת לפעול להקצאה של מבנה מתאים עבור בית הספר”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ